logo
Aktualności
Wyznanie katechetki
20.02.2023

Jestem niesamowicie wdzięczna Panu Bogu, że zaprosił mnie do bycia urszulanką, a jako urszulankę do bycia katechetką i pracy z młodymi - wyznaje s. Marta, dając o tym świadectwo.

30 dniowe rekolekcje zakończone
11.02.2023

Siostry przeżywające czas odnowy duchowej zakończyły właśnie najważniejszy etap tego wydarzenia - 30 - dniowe rekolekcje ignacjańskie. Wdzięczność za ten dar wyrażają w liście.

Rekolekcje weekendowe "Walka duchowa i rozeznawanie woli Bożej w codzienności"
06.02.2023

Zapraszamy na rekolekcje weekendowe "Walka duchowa i rozeznawanie woli Bożej w codzienności", które odbędą się w dniach 17-19 marca 2023 r. w klasztorze Sióstr Urszulanek UR w Częstochowie. 

Radość modlitwy, radość spotkania
06.02.2023

W dniach 3-5 lutego 2023, w Częstochowie, odbyła się kolejna Konferencja prowincjalna. Spotkanie rozpoczęło się już 2 lutego czuwaniem „Powołani dla powołanych” na Jasnej Górze. W tym szczególnym dla nas Dniu Życia Konsekrowanego, razem z innymi osobami konsekrowanymi, z jeszcze większą radością i wdzięcznością w sercu modliłyśmy się przed Ikoną Jasnogórskiej Pani. Było to dobre przygotowanie duchowe i wstęp do naszego urszulańskiego spotkania.

„Chodźcie, a zobaczycie”… Otwarty klasztor
03.02.2023

2 lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego, a od 1997 roku  – dzięki Janowi Pawłowi II – Międzynarodowy Dzień Życia Konsekrowanego. Nasza wspólnota postanowiła przybliżyć dzieciom i młodzieży swojej szkoły charakter życia osób, wybierających drogę rad ewangelicznych.

Dziękujemy ci, kobieto konsekrowana
01.02.2023

W dniu 2 lutego, razem z całym Kościołem, obchodzimy XXVII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Radujemy się i dziękujemy za powołanie do wyłącznej więzi z Jezusem Chrystusem, Synem Boga Żywego i do służby Jemu w  drugim człowieku.

Piękne zakończenie ferii w Rybniku
30.01.2023

Ferie zimowe w rybnickiej wspólnocie zakończyły się bardzo pięknym akcentem. Z niewielkim opóźnieniem, ale za to w poszerzonym gronie świętowałyśmy Uroczystość św. Anieli. W słoneczną niedzielę 29 stycznia2023 r. gościłyśmy w naszym domu Panie z Instytutu Świeckiego św. Anieli i Ks. Arcybiskupa seniora Damiana Zimonia.

Uroczystość św. Anieli Merici
26.01.2023

„ … w przededniu naszej uroczystości, ale też przed Światowym Dniem Życia Konsekrowanego, zachęcam każdą z Was do wejścia w modlitwę św. Anieli. Razem z Nią prośmy dla siebie o „serca rozpalone miłością”, o „…żywą wiarę i nadzieję”, abyśmy mogły jak najowocniej przeżywać swoją konsekrację Bogu” – czytamy w liście s. Iwony Skorupy, przełożonej prowincjalnej.

Tydzień Serviam ze św. Anielą w rybnickiej szkole Urszulanek
20.01.2023

W ostatnim tygodniu nauki i pracy, przed feriami zimowymi, w naszej społeczności szkolnej obchodziliśmy Tydzień SERVIAM ze św. Anielą. Chcieliśmy  wszyscy “złapać rytm z Anielą” i pogłębić ducha SERVIAM.

Kolęda we wspólnocie w Gdyni
16.01.2023

Dzień 9 stycznia bieżącego roku był bardzo szczególny dla naszej wspólnoty - dokładnie o godzinie 14:40 przyjechał do nas nowy biskup pomocniczy naszej diecezji, ksiądz biskup Piotr Przyborek. Towarzyszył mu ksiądz proboszcz Tomasz Biedrzycki. 

Konferencja prowincjalna - siostrzane bycie i myślenie razem
11.01.2023

Konferencja prowincjalna to spotkanie, organizowane zazwyczaj co roku, przez przełożoną prowincjalną i jej radę. Jego zadaniem jest umożliwienie siostrom włączenia się we wspólną refleksję nad istotnymi sprawami prowincji oraz umocnienie jedności między siostrami żyjącymi na co dzień w kilkunastu wspólnotach. 

Zaproszenie na spotkanie Rodzin
28.12.2022

Zapraszamy rodziców i bliskich na kolejne spotkanie naszych Rodzin.

Uroczystość Bożego Ciała

Eucharystia jest szczególnym darem miłości. Jest darem, który może zaspokoić duchowy głód każdego człowieka. Jest chlebem z nieba, który daje życie światu (por. J 6,33). Eucharystia jest nie tylko darem, jest przede wszystkim chlebem życia, jest Bogiem, który wychodzi na spotkanie człowieka, przychodzi aby nas nawiedzić.

Na dziś

Nie wystarczy bowiem coś zacząć,
jeśli zabraknie wytrwałości.

św. Aniela Merici