Bóg ma upodobanie w prostych i zwykłych rzeczach. Swoim codziennym SERVIAM dzielą się siostry ze wspólnoty z Rybnika. Chwalić Pana w codziennej służbie - niby prosta sprawa, a jednak jest to wyzwanie, które nadaje smak naszemu życiu.
To SERVIAM wymagało wyjścia z domu, ale podobno zaczynamy powoli wracać do "normalności" i wychodzić z naszych domów? Ta niespodzianka filmowa przekroczyła nie tylko granice naszego kraju i kontynentu, ale i nasze oczekiwania. Cieszymy się ogromnie, że Urszulanki z Indonezji dołączyły do nas i dzielą się z nami kawałkiem swojej codzienności. Dla Serviam nie ma żadnych granic! Chwała Panu!
Swoją miłością do Serviam dzieli się z nami brat Seweryn z Zakonu Bonifratrów. Przy okazji też przekazuje nam "strawę duchową" o służbie:) Zawsze mamy dwie opcje do wyboru - Mogę służyć sobie samemu, a mogę też służyć Bogu i bliźniemu. Wybór należy do ciebie. SERVIAM - życie realizuje się w darze z siebie!
Dzielimy się z Wami naszą codziennością i siostrzanym SERVIAM. Nasz dom pielgrzyma na czas pandemii jest zamknięty, ale staramy się dostosować do potrzeb czasu i służymy teraz w inny sposób. Jednak nasze podstawowe i główne SERVIAM to adoracja i modlitwa.
Nasze siostry juniorystki z Krakowa najwyraźniej bardzo tęsknią za przedszkolem i szkołą i w ogóle za powrotem do dzieci. A nauka? Studia? Widać, to ich nie "kręci";) Kręcą zatem bajeczki dla swoich podopiecznych. Czego się nie zrobi mając w sercu wyryty znak SERVIAM. Gratulujemy pomysłowości!
Z radością publikujemy nowe, przesłane od Was nagrania, przedstawiające, jak można w tym czasie narodowej kwarantanny służyć w duchu urszulańskiego Serviam.
Siostry ze wspólnoty w Bardo skutecznie porządkują tereny wokół klasztoru. Jednego, pięknego popołudnia w tych pracach wspólnotę wsparła grupa Sióstr Probanistek. Na potrzebę chwili powstała również piosenka, która stanowi podkład muzyczny do prezentowanych zdjęć. Siostrom w Bardo gratulujemy zapału!
Pisaliśmy wczoraj o projekcie "Serviam w domu". Publikujemy na dobry początek oraz zachętę piosenkę, która - mamy nadzieję - będzie nam towarzyszyć w tym niełatwym czasie i wywoła uśmiech na niejednej twarzy.
Jezus z Nazaretu swoimi słowami, gestami i całą swoją osobą objawia miłosierdzie Boga. Potrzebujemy nieustannie kontemplować tę tajemnicę miłosierdzia. Jest ona dla nas źródłem radości, ukojenia i pokoju. Jest warunkiem naszego zbawienia.
Spędzasz większość swego czasu w domu? Chciałbyś zrobić coś dobrego i pożytecznego, ale nie masz pomysłu jak to zrobić? A może robisz już wiele dobra i chciałbyś podzielić się tym, aby zachęcić innych do dobrego i twórczego działania? Mamy coś dla ciebie!
W dziale „Czytelnia urszulańska” na naszej stronie znalazł się zbiór okólników M. Colette Lignon OSU, Przełożonej Generalnej Unii Rzymskiej Zakonu św. Urszuli w latach 1995-2007. Okólnikami zwane są oficjalne listy przełożonej do sióstr. Dziękujemy s. Iwonie Naglik OSU za opracowanie zbioru, który jest m.in. cennym źródłem poznawania naszej tożsamości urszulańskiej.
Ponad 2000 lat temu Bóg definitywnie zatrzymał świat pędzący ku zatraceniu. Jezus Chrystus wziął na siebie całe zło naszego globu i w sobie samym zadał mu śmierć. Ludzkość odkryła nowy tor - ku niebu, które On nam otworzył. Odtąd każdy Wielki Post stał się dla nas wołaniem Bożym o zatrzymanie, by nie pędzić na oślep w naszym życiu.
Ewangelia tej niedzieli (J 21,1–19) przenosi nas nad Jezioro Tyberiadzkie, znane też jako Genezaret albo Galilejskie. Właśnie tam Jezus ukazuje się swoim uczniom po zmartwychwstaniu – po raz trzeci. Wydarzenia nad tym jeziorem mają ogromne znaczenie w historii zbawienia. To tam Jezus powołuje pierwszych uczniów, naucza z łodzi, ucisza burzę, rozmnaża chleb i chodzi po wodzie. Teraz, po swoim zwycięstwie nad śmiercią, wraca tam – do początku ich historii – by odnowić powołanie Piotra i całej wspólnoty.
Wiernie i radośnie
trwajcie w rozpoczętym dziele.
św. Aniela Merici