logo
Aktualności
Uroczystość św. Anieli Merici- niespodzianka krakowskich przedszkolaków dla wspólnoty sióstr
03.02.2022

Przedszkolaki przygotowały dla Sióstr ze Zgromadzenia Krakowskiego niespodzianki: upiekły cynamonowe ciasta; wykonały serce Patronki z opisującymi je przymiotami; kolorowe, krepinowe kwiaty Świętej Anieli, portret Świętej w kapliczce z papieru oraz drobne upominki samodzielnie wykonane wg własnych inwencji. 

XXVI Światowy Dzień Życia Konsekrowanego
01.02.2022

 W 1997 roku papież Jan Paweł II ustanowił dzień modlitwy za kobiety i mężczyzn, którzy poświęcili swoje życie Bogu w życiu konsekrowanym. „We współczesnym świecie trudniej jest żyć jako osoba konsekrowana” – stwierdza niejednokrotnie papież Franciszek.

 

Uroczystość św. Anieli Merici, założycielki urszulanek
27.01.2022

„… w tych niebezpiecznych czasach (…) nie znajdziecie innego schronienia poza ucieczką do stóp Jezusa Chrystusa”. W uroczystość naszej Założycielki przywołujemy jej słowa – jakże aktualne – i zachęcamy do wprowadzania ich w życie. Spotkajmy się więc u Jego stóp, by zaczerpnąć sił do życia i głoszenia Ewangelii w naszym miejscu i czasie.

Spotkanie Urszulańskich Róż Różańcowych w Częstochowie
18.01.2022

W zimowy weekend 7-9 stycznia 2022 w Częstochowie odbyło się drugie w historii spotkanie Urszulańskich Róż Różańcowych. Przebiegało ono pod hasłem „Oto Matka Twoja” i było czasem poznawania Pana Jezusa, kontemplacji i Jego życia w tajemnicach Różańca. A także nawiązywanie więzi z Jego Matką oraz ze sobą nawzajem.

Chemia i powołanie
11.01.2022

S. Mary Virginia Orna, emerytowany profesor chemii, aktualnie mieszkająca we wspólnocie w Nowym Jorku, spędziła miesiąc we wrocławskiej wspólnocie. W tym czasie uczniowie naszego liceum mieli okazję spotkać się Siostrą kilkukrotnie, między innymi podczas wywiadu, który został również obubliowany w Gościu Niedzielnym.

Spotkanie w Kołomyi
10.01.2022

W dniach 3-5 stycznia 2022 r. w Kołomyi odbyło się spotkanie urszulanek pracujących na Ukrainie. W ubiegłym roku nie udało nam się spotkać z powodu pandemii, ale w tym roku było to możliwe. Była to niejako kontynuacja spotkania sprzed dwóch lat, kiedy to razem z s. Iwoną Naglik pochylałyśmy się nad tematem naszej urszulańskiej tożsamości, misji i charyzmatu.

Rekolekcje 30-dniowe probacji
09.01.2022

Grupa 14. sióstr z różnych krajów naszego Instytutu, która swój czas odnowy duchowej i apostolskiej (probację) odbywa w Wiecznym Mieście, wyjechała dziś do Nemi, miejscowości położonej 20 km od Rzymu. W tym pięknym miejscu Siostry będą przeżywać 30-dniowe rekolekcje ignacjańskie.

SZKOŁA ANIMATORA BIBLIJNEGO ze św. Janem
29.12.2021

W dniach 4 -6 lutego 2022 roku zapraszamy osoby, które pragną poznać klucze do otwierania Pisma Świętego, chcą nauczyć się jak je stosować i wprowadzać w nie innych. W tych dniach będziemy zbliżać się do Ewangelii św. Jana, aby głębiej poznać i pokochać Jezusa i móc Go wierniej naśladować. 

Zapraszamy na Dzień ze św. Anielą Merici
29.12.2021

Jeśli chcesz bliżej poznać św. Anielę Merici, odkryć, jak ona rozumie miłość do Kościoła oraz jak radość stała się jej zasadniczą postawą życia i gdzie ma swoje źródło, zapraszamy 29 stycznia 2022 r. do klasztoru Sióstr Urszulanek w Krakowie. 

Świąteczny list z Peru
23.12.2021

W dzień rozpoczęcia nowenny przed Bożym Narodzeniem, która w ludowej formie nazywa się POSADA, łączymy  się z Wami w modlitwie - tej ludowej i tej liturgicznej - o dobre przygotowanie do przeżycia  Misterium naszego Zbawienia.

ON DLA NAS ZSTĄPIŁ Z NIEBA
23.12.2021

Bóg nigdy nie odrzucił i nie odrzuci człowieka. Oto żywy znak: „Dziecię się nam narodziło…” – to Jego Syn, który „dla nas i naszego zbawienia zstąpił z nieba” i stał się człowiekiem. Jezus Chrystus, „Pierworodny między wielu braćmi”, przyszedł szukać swych braci,  bo nas ukochał, bo nasz los leży Mu na sercu.

Pachacutek - radość dawania, radość przyjmowania
23.12.2021

S. Barbara Żaba, która od kilku lat pracuje w Peru, często udaje się do Pachacutek, gdzie siostry kilka lat temu otwarły dom misyjny. Pachacutek to slamsy Limy. Żyją tam ludzie, którzy w zasadzie potrzebują wszystkiego – począwszy od potrzeb duchowych po najbardziej podstawowe potrzeby materialne. 

II Niedziela Adwentu

Jan Chrzciciel nawoływał do nawrócenia na pustyni, nie w wielkich miastach czy w świątyni Jerozolimskiej, gdzie mógł spotkać tłumy pielgrzymów. Nad Jordan przybywali ludzie z różnych miejsc i środowisk, aby go słuchać, wyznawać swoje grzechy i przyjąć jego chrzest w wodach Jordanu. Może byli zniewoleni jego głosem, którego echo rozlegało się bardzo daleko i którego nie zagłuszał hałas i zgiełk miejski czy biznesowe dysputy.

 

 

Na dziś

Trzeba słuchać rad i natchnień,
które Duch Święty nieustannie wzbudza
w sercach naszych.

św. Aniela Merici