logo
Aktualności
Spotkanie w Częstochowie
04.05.2022

W dniach od 29 kwietnia do 2 maja br. w częstochowskim domu odbyła się „Konferencja dla Sióstr pracujących w szkole” zorganizowana przez Komisję do spraw wychowania i Siostry Doradczynie.

Choć przez chwilę zapachniało domem…
03.05.2022

Od prawie dwóch miesięcy w krakowskim domu gościmy grupę uchodźców z Ukrainy. Są to kobiety i dzieci, pochodzące w większości ze wschodniej i południowej części kraju (z Odessy, Dniepra, z okolic Zaporoża, Charkowa, Połtawy i Żytomierza). 

POWOŁANI DLA POWOŁANYCH
03.05.2022

Zapraszamy powołanych (nowicjuszy, nowicjuszki, kleryków, siostry zakonne, osoby konsekrowane i kapłanów oraz ludzi dobrej woli) do łączności i wzajemnego umocnienia się w powołaniu przed Obliczem Jasnogórskiej Pani.

Popraw swoje relacje
27.04.2022

RATUJ SIEBIE I BLIŹNICH WOKÓŁ CIEBIE - to TRZECIE skupienie z serii Pocovidowego Pogotowia Duchowego. W dniach 6 – 8 maja 2022 r. będziemy mówić o tym, jak odnowić swoje relacje z innymi ludźmi.  Będzie to czas wspomagania kondycji interpersonalnej oraz uczenia się zasad dobrej komunikacji.

A gdybyśmy się umówili i wszyscy byli miłosierni …
23.04.2022

Ksiądz Krzysztof, który głosił rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sierczy k. Wieliczki wpadł na nietypowy pomysł. Właściwie … dwa pomysły.

Życzenia i wieści z Peru i Wenezueli
20.04.2022

Siostry z Peru i Wenezueli łączą się z nami w przeżywaniu Świąt Wielkanocnych i dzielą tym, czym żyją one same i ci, wśród których pracują.

Wielkanoc z gośćmi z Ukrainy
19.04.2022

Wraz ze wspólnotą wrocławską, grupa 30 osób zasiadła do stołu, aby wspólnie świętować  i cieszyć się, że Chrystus zmartwychwstał, że żyje i jest obecny pośród nas.

75-lecie Liceum Urszulańskiego we Wrocławiu
14.04.2022

Deja Vu? Gdzieś to już kiedyś widzieliśmy? Z okazji 75-lecia Liceum Urszulańskiego we Wrocławiu zorganizowano konkurs fotograficzny „Deja Vu, level 75”, którego celem było „ożywienie” starych fotografii dzięki jak najwierniejszemu odtworzeniu przez uczniów sytuacji na nich ukazanych.

Wielkanoc 2022
14.04.2022

W tym roku Wielki Post i Święta Zmartwychwstania Jezusa przeżywamy pośród zamętu, cierpienia i trwogi wywołanych wojną w Ukrainie. Czego można sobie życzyć, mając w sercu i umyśle obrazy wojny, a jej ofiary pośród siebie?

Rekolekcje Wielkopostne Zbliżcie się do Boga a On zbliży się do Was
02.04.2022

W dniach od 8.04–10.04.2022 roku, zapraszamy do udziału w rekolekcjach Wielkopostnych online.

Dla tych, którzy chcą pomagać Ukrainie
31.03.2022

Wiele osób, zwłaszcza wychowanki naszych szkół, prosi o podanie konta, na które mogliby wpłacać ofiary przeznaczone na pomoc dla sióstr pozostających na placówkach w Czerniowcach, Ivano-Frankivsku, Kijowie i Kołomyi oraz osób z nimi związanych.

Zapraszamy na dzień z bł. Hanną Chrzanowską czyli o SERVIAM
23.03.2022

"Jeśli chcesz bliżej poznać bł. Hannę Chrzanowską i odkryć, jak ona odnalazła sens życia w służbie bliźnim z powodu miłości do Boga, ta propozycja jest dla Ciebie". Zapraszamy na dzień z bł. Hanną Chrzanowską, który odbędzie się 9 kwietnia 2022 w klasztorze Sióstr Urszulanek UR w Krakowie.

V Niedziela Wielkiego Postu

Przy grobie Łazarza, Jezus wzruszył się i zapłakał. Syn Boży bardzo głęboko przeżywał śmierć swojego oddanego przyjaciela oraz cierpienia Marty i Marii po stracie brata. W Betanii objawia swoje prawdziwe człowieczeństwo. Jest bliski, czuły, współczujący. 

 

 

Na dziś

Wiernie i radośnie
trwajcie w rozpoczętym dziele.

św. Aniela Merici