Zapraszamy na weekendowe skupienie, które odbędzie się w dniach 12-14 stycznia 2024 u Sióstr Urszulanek w Warszawie. Rekolekcje dedykujemy szczególnie dziewczynom i młodym kobietom, które pragną pogłębić swoją relację z Bogiem, zadbać o ducha i uczyć się wsłuchiwania w Słowo Życia, a także dla tych, którzy szukają swojej życiowej ścieżki.
S. Lucyna Gąsior, która od trzech lat pracuje w zespole duszpasterskim w szpitalu MSWiA w Warszawie, dzieli się relacją ze spotkania opłatkowego zorganizowanego dla pracowników szpitala.
„Żywa szopka, którą przed 800 laty wymyślił św. Franciszek, to nie wydarzenie folklorystyczne. Chciał w ten sposób wzbudzić w swych braciach zdumienie wobec tajemnicy Bożego Narodzenia” – powiedział papież Franciszek.
Dzieciątko w żłobie...obietnica Nowego Życia, Pokoju na ziemi, Radości, Sprawiedliwości… dana ludziom, dana każdemu z nas....!
W II niedzielę Adwentu, na zaproszenie proboszcza, ks. Wojciecha Klawikowskiego, s. Weronika Dryl OSU gościła w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grzybnie koło Kartuz.
W klimacie zwiastowania w naszym domu, w Gdyni, w dniach 15-16 grudnia 2023 r., odbyły się adwentowe dni skupienia dla osób chętnych i gotowych wejść na drogę ciszy i pogłębionej modlitwy.
Przedszkole w Sierczy na różne sposoby przygotowuje się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Atmosferę przedświąteczną daje się już w nim odczuć i zauważyć. Nasze przedszkole włączyło się też w strojenie jednej z choinek, które w ramach projektu Choinka z klasą pojawiają się każdego roku na płycie wielickiego rynku.
W sobotę 9 grudnia 2023 r. grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie, zagrała przedstawienie jasełkowe dla Podopiecznych i ich Rodzin z Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Tischnera.
Ktoś kiedyś słusznie zauważał, że Adwent wzbudza w nas uczucia i nadzieje, których sobie nie uświadamiamy w innym okresie. Teraźniejszość, w której żyjemy, jest ciemna i trudna; być może wydaje nam się bez wyjścia. Adwent oznacza przyszłość. Historia się jeszcze nie skończyła.
W sobotę 18 listopada Siostry ze wspólnoty w Częstochowie udały się z pielgrzymką do miejscowości Krępa k/Radomska do kościoła pod wezwaniem Patronki naszego Zakonu św. Urszuli, męczennicy z III/IV wieku.
„W jubileuszowy rok 2017, w którym hucznie świętowano 700-lecie miasta Lublina i 100- lecie naszej Alma Mater Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wpisuje się jeszcze jedno jubileuszowe wydarzenie: 100 lat obecności Urszulanek w mieście nad Bystrzycą” – czytamy we wstępie do Urszlańskich gawęd, których autorką jest siostra prof. dr hab. Aleskandra Witkowska, emerytowany pracownik Instytutu Historii KUL.
Trwa listopad – miesiąc pamięci o zmarłych, ale i o świętych – tych kanonizowanych i tych „z sąsiedztwa”, jak mówi papież Franciszek. W szkołach – nie tylko w Polsce - nadal przywołuje się postacie świętych. Tak też było w szkole nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Grybowie, gdzie katechizuje s. Anna oraz w parafii Chrystusa Króla w Kijowie, gdzie katechizuje s. Oksana.
Bóg, który wyprowadza i Bóg, który oczekuje naszej współpracy. To temat przewodni dzisiejszych czytań, ukazujących zarówno historię Mojżesza i Izraela, jak i wezwanie Jezusa do nawrócenia.
Boże jesteś moim Życiem, bo mnie wypełniasz.
św. Maria od Wcielenia