logo
Aktualności
Zapraszamy na dzień z bł. Hanną Chrzanowską czyli o SERVIAM
23.03.2022

"Jeśli chcesz bliżej poznać bł. Hannę Chrzanowską i odkryć, jak ona odnalazła sens życia w służbie bliźnim z powodu miłości do Boga, ta propozycja jest dla Ciebie". Zapraszamy na dzień z bł. Hanną Chrzanowską, który odbędzie się 9 kwietnia 2022 w klasztorze Sióstr Urszulanek UR w Krakowie.

75-lecie Liceum Urszulańskiego - "Przynieś zdjęcie, wspomnienie..."
23.03.2022

Czwartek, 17 marca 2022r., był dla szkoły wrocławskiej był bardzo uroczystym dniem. Zaraz po lekcjach rozpoczęło się spotkanie wspominkowe z okazji Jubileuszu 75-lecia Liceum Urszulańskiego: „Przynieś zdjęcie, wspomnienie…”.

Jesteśmy z Tobą, UKRAINO!
22.03.2022

Wojna za naszą granicą nadal się toczy. Polska i prawie wszystkie kraje świata wspierają walczących o wolność Ukraińców. Politycy próbują zatrzymać spiralę śmierci zapoczątkowaną przez agresora rosyjskiego, a różnego rodzaju organizacje i instytucje, a także cała rzesza ludzi, niosą pomoc naszym wschodnim sąsiadom.

Niech Twoja miłość nigdy się nie skończy – pomoc i wdzięczność
11.03.2022

Niech Twoja miłość nigdy się nie skończynapisała Nadia, jedna z sześciorga rodzeństwa, które wraz ze swoimi rodzicami znalazło schronienie w naszym klasztorze wrocławskim.

Ukraiński ROK KRZYŻA ŚWIĘTEGO
09.03.2022

Rano, 6 marca 2022 r., s. Lubov, ze wspólnoty urszulańskiej w ogarniętym walkami z rosyjskim agresorem Kijowie napisała: Dzisiaj na Ukrainie rozpoczyna się Rok Krzyża Świętego. Z pewnością ani ogłaszający ten rok przedstawiciele Kościoła Katolickiego Ukrainy, ani jego członkowie nie przypuszczali, że będzie to w dosłownym tego słowa znaczeniu Rok Krzyża narodu ukraińskiego. 

Solidarni z Ukrainą
25.02.2022

"Proszę wszystkie siostry i każdą z osobna - złączmy nasze siły w modlitwie różańcowej, prosząc o pokój  i nawrócenie" 

W drodze z Jezusem - otwarte na świat
24.02.2022

"W drodze z Jezusem  - otwarte na swiat" to temat spotkania formatorek, które ma miejsce w Rzymie w dniach 21 - 28 lutego 2022. Bierze w nim udział  37 sióstr,  w tym 7 online. Siostry, pochodzące z 18 krajów, pracują nad aktualizacją podręcznika formacji i omawiają aktualne zagadnienia. 

Zapraszamy nasze Rodziny do Częstochowy
10.02.2022

Już wkrótce, bo w dniach 11 – 13.03. br. w Częstochowie będzie miało miejsce kolejne spotkanie członków naszych rodzin.

„Idźcie i głoście światu Ewangelię” - Rekolekcje charyzmatyczno - ewangelizacyjne
08.02.2022

W dniach 22 – 24 kwietnia 2022 roku zapraszamy do Urszulanek UR do Częstochowy na weekendową szkołę ewangelizacyjną. „Nie w słowie, lecz w mocy przejawia się królestwo Boże”. (1 Kor 4,20) 

POCOVIDOWE POGOTOWIE DUCHOWE - Cykliczne skupienia weekendowe dla zmęczonych pandemią
07.02.2022

Masz wrażenie, że wirus nadwyrężył nie tylko Twoje zdrowie fizyczne, ale również Twojego ducha, serce, czy relacje z innymi?... Kryzys to nie tylko zagrożenie, ale przede wszystkim szansa, zwrot i początek czegoś nowego. W czasie naszych rekolekcji, chcemy zatrzymać się, zobaczyć swoje „pęknięcie” – miejsce, z którego ulatuje życie, POWSTAĆ I RUSZYĆ W DROGĘ. „Wstańcie, chodźmy!”

Uroczystość św. Anieli Merici- niespodzianka krakowskich przedszkolaków dla wspólnoty sióstr
03.02.2022

Przedszkolaki przygotowały dla Sióstr ze Zgromadzenia Krakowskiego niespodzianki: upiekły cynamonowe ciasta; wykonały serce Patronki z opisującymi je przymiotami; kolorowe, krepinowe kwiaty Świętej Anieli, portret Świętej w kapliczce z papieru oraz drobne upominki samodzielnie wykonane wg własnych inwencji. 

XXVI Światowy Dzień Życia Konsekrowanego
01.02.2022

 W 1997 roku papież Jan Paweł II ustanowił dzień modlitwy za kobiety i mężczyzn, którzy poświęcili swoje życie Bogu w życiu konsekrowanym. „We współczesnym świecie trudniej jest żyć jako osoba konsekrowana” – stwierdza niejednokrotnie papież Franciszek.

 

II Niedziela Wielkiego Postu

Na Taborze Jezus objawia się w Bożym, nadprzyrodzonym świetle, a nie tylko w blasku naturalnego światła, które Go z zewnątrz opromienia. Blask nadprzyrodzony przenika również szaty Chrystusa.

Na dziś

Tym więcej jest trudu i niebezpieczeństw,
im większej wartości jest przedsięwzięcie.

św. Aniela Merici