W zimowy weekend 7-9 stycznia 2022 w Częstochowie odbyło się drugie w historii spotkanie Urszulańskich Róż Różańcowych. Przebiegało ono pod hasłem „Oto Matka Twoja” i było czasem poznawania Pana Jezusa, kontemplacji i Jego życia w tajemnicach Różańca. A także nawiązywanie więzi z Jego Matką oraz ze sobą nawzajem.
S. Mary Virginia Orna, emerytowany profesor chemii, aktualnie mieszkająca we wspólnocie w Nowym Jorku, spędziła miesiąc we wrocławskiej wspólnocie. W tym czasie uczniowie naszego liceum mieli okazję spotkać się Siostrą kilkukrotnie, między innymi podczas wywiadu, który został również obubliowany w Gościu Niedzielnym.
W dniach 3-5 stycznia 2022 r. w Kołomyi odbyło się spotkanie urszulanek pracujących na Ukrainie. W ubiegłym roku nie udało nam się spotkać z powodu pandemii, ale w tym roku było to możliwe. Była to niejako kontynuacja spotkania sprzed dwóch lat, kiedy to razem z s. Iwoną Naglik pochylałyśmy się nad tematem naszej urszulańskiej tożsamości, misji i charyzmatu.
Grupa 14. sióstr z różnych krajów naszego Instytutu, która swój czas odnowy duchowej i apostolskiej (probację) odbywa w Wiecznym Mieście, wyjechała dziś do Nemi, miejscowości położonej 20 km od Rzymu. W tym pięknym miejscu Siostry będą przeżywać 30-dniowe rekolekcje ignacjańskie.
W dniach 4 -6 lutego 2022 roku zapraszamy osoby, które pragną poznać klucze do otwierania Pisma Świętego, chcą nauczyć się jak je stosować i wprowadzać w nie innych. W tych dniach będziemy zbliżać się do Ewangelii św. Jana, aby głębiej poznać i pokochać Jezusa i móc Go wierniej naśladować.
Jeśli chcesz bliżej poznać św. Anielę Merici, odkryć, jak ona rozumie miłość do Kościoła oraz jak radość stała się jej zasadniczą postawą życia i gdzie ma swoje źródło, zapraszamy 29 stycznia 2022 r. do klasztoru Sióstr Urszulanek w Krakowie.
W dzień rozpoczęcia nowenny przed Bożym Narodzeniem, która w ludowej formie nazywa się POSADA, łączymy się z Wami w modlitwie - tej ludowej i tej liturgicznej - o dobre przygotowanie do przeżycia Misterium naszego Zbawienia.
Bóg nigdy nie odrzucił i nie odrzuci człowieka. Oto żywy znak: „Dziecię się nam narodziło…” – to Jego Syn, który „dla nas i naszego zbawienia zstąpił z nieba” i stał się człowiekiem. Jezus Chrystus, „Pierworodny między wielu braćmi”, przyszedł szukać swych braci, bo nas ukochał, bo nasz los leży Mu na sercu.
S. Barbara Żaba, która od kilku lat pracuje w Peru, często udaje się do Pachacutek, gdzie siostry kilka lat temu otwarły dom misyjny. Pachacutek to slamsy Limy. Żyją tam ludzie, którzy w zasadzie potrzebują wszystkiego – począwszy od potrzeb duchowych po najbardziej podstawowe potrzeby materialne.
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Świdnicy przygotowuje się do jubileuszu 250. rocznicy konsekracji swego barokowego kościoła, który w przeszłości należał do urszulanek niemieckich. W ramach nowenny przygotowującej do jubileuszu, który odbędzie się 12 lipca 2022 r., ojcowie paulini poprosili s. Darię Klich o wykład na temat historii urszulanek w Świdnicy.
Każdego roku, w okresie przedświątecznym, Centrum Kultury w Wieliczce zaprasza do wspólnego dekorowania choinek przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu gminy.
Zapraszamy URSZULAŃSKIE RÓŻE RÓŻAŃCOWE i WSZYSTKICH, KTÓRZY CHCĄ POGŁĘBIĆ SWOJĄ WIĘŹ Z MARYJĄ na spotkanie formacyjne – rekolekcje weekendowe. Spotkanie odbędzie się 7- 9 stycznia 2022 roku, u Urszulanek UR w Częstochowie.
Cud w Kanie Galilejskiej, pierwszy znak Jezusa, ukazuje Jego Boską moc, ale także głębokie powiązanie Nowego Testamentu ze Starym. Św. Beda Czcigodny interpretuje ten znak jako obraz wypełnienia obietnic Starego Testamentu w osobie Chrystusa. Jezus, zamiast stworzyć wino z niczego (ex nihilo), przemienia wodę, podkreślając ciągłość Bożego działania w historii zbawienia.
Wiernie i radośnie
trwajcie w rozpoczętym dziele.
św. Aniela Merici