logo
Aktualności
Zapraszamy na wakacje ze słowem Bożym
26.05.2022

Zapraszamy na wakacje ze słowem Bożym. Jeśli chcesz połączyć czas wypoczynku w górach z modlitwą Słowem Bożym – zapraszam Cię do udziału w tym wydarzeniu.

Kołomyja: Siostry nadal służą ludziom
26.05.2022

S. Erika Babynets i s. Oksana Grynchyshyn dzielą się swoją codziennością: jeszcze pół roku temu nawet nam do głowy nie przyszło, że będziemy uczyć dzieci, jak schodzić do piwnicy…

Wspólnie przy grocie Maryi
19.05.2022

Miesiąc maj jest okazją do uczczenia Maryi w modlitwie litanijnej. Zaprosiłyśmy do tej modlitwy naszych gości z Ukrainy, aby przy grocie wspólnie się spotkać i uwielbiać Boga w Maryi.

Piękno ludzkiej seksualności
13.05.2022

RATUJ SWOJE CIAŁO” - to CZWARTE i ostatnie skupienie z serii Pocovidowego Pogotowia Duchowego. W dniach 27 – 29 maja 2022 r. będziemy mówić o darze ludzkiej seksualności. Poruszane będą między innymi takie zagadnienia jak: duchowość i etyka seksualności, seksualność zdezintegrowana i powołanie do szczęścia.

POCOVIDOWE POGOTOWIE DUCHOWE w Częstochowie
11.05.2022

Nasze Urszulańskie Pogotowie Duchowe to cykl czterech spotkań weekendowych, w czasie których uczestnicy - po trudnych doświadczeniach pandemii, mogli skorzystać ze wsparcia i odnowić swoją kondycję: duchową, psychiczną, emocjonalną i interpersonalną. Za nami już trzy spotkania, w czasie których ratowaliśmy i „naprawialiśmy” swoją duszę i ducha, serce oraz relacje i umiejętność dobrej komunikacji.

Spotkanie w Częstochowie
04.05.2022

W dniach od 29 kwietnia do 2 maja br. w częstochowskim domu odbyła się „Konferencja dla Sióstr pracujących w szkole” zorganizowana przez Komisję do spraw wychowania i Siostry Doradczynie.

Choć przez chwilę zapachniało domem…
03.05.2022

Od prawie dwóch miesięcy w krakowskim domu gościmy grupę uchodźców z Ukrainy. Są to kobiety i dzieci, pochodzące w większości ze wschodniej i południowej części kraju (z Odessy, Dniepra, z okolic Zaporoża, Charkowa, Połtawy i Żytomierza). 

POWOŁANI DLA POWOŁANYCH
03.05.2022

Zapraszamy powołanych (nowicjuszy, nowicjuszki, kleryków, siostry zakonne, osoby konsekrowane i kapłanów oraz ludzi dobrej woli) do łączności i wzajemnego umocnienia się w powołaniu przed Obliczem Jasnogórskiej Pani.

Popraw swoje relacje
27.04.2022

RATUJ SIEBIE I BLIŹNICH WOKÓŁ CIEBIE - to TRZECIE skupienie z serii Pocovidowego Pogotowia Duchowego. W dniach 6 – 8 maja 2022 r. będziemy mówić o tym, jak odnowić swoje relacje z innymi ludźmi.  Będzie to czas wspomagania kondycji interpersonalnej oraz uczenia się zasad dobrej komunikacji.

A gdybyśmy się umówili i wszyscy byli miłosierni …
23.04.2022

Ksiądz Krzysztof, który głosił rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sierczy k. Wieliczki wpadł na nietypowy pomysł. Właściwie … dwa pomysły.

Życzenia i wieści z Peru i Wenezueli
20.04.2022

Siostry z Peru i Wenezueli łączą się z nami w przeżywaniu Świąt Wielkanocnych i dzielą tym, czym żyją one same i ci, wśród których pracują.

Wielkanoc z gośćmi z Ukrainy
19.04.2022

Wraz ze wspólnotą wrocławską, grupa 30 osób zasiadła do stołu, aby wspólnie świętować  i cieszyć się, że Chrystus zmartwychwstał, że żyje i jest obecny pośród nas.

IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

W duchowej radości
przejdźmy przez to nasze krótkie życie.

św. Aniela Merici