Bóg ma upodobanie w prostych i zwykłych rzeczach. Swoim codziennym SERVIAM dzielą się siostry ze wspólnoty z Rybnika. Chwalić Pana w codziennej służbie - niby prosta sprawa, a jednak jest to wyzwanie, które nadaje smak naszemu życiu.
To SERVIAM wymagało wyjścia z domu, ale podobno zaczynamy powoli wracać do "normalności" i wychodzić z naszych domów? Ta niespodzianka filmowa przekroczyła nie tylko granice naszego kraju i kontynentu, ale i nasze oczekiwania. Cieszymy się ogromnie, że Urszulanki z Indonezji dołączyły do nas i dzielą się z nami kawałkiem swojej codzienności. Dla Serviam nie ma żadnych granic! Chwała Panu!
Swoją miłością do Serviam dzieli się z nami brat Seweryn z Zakonu Bonifratrów. Przy okazji też przekazuje nam "strawę duchową" o służbie:) Zawsze mamy dwie opcje do wyboru - Mogę służyć sobie samemu, a mogę też służyć Bogu i bliźniemu. Wybór należy do ciebie. SERVIAM - życie realizuje się w darze z siebie!
Dzielimy się z Wami naszą codziennością i siostrzanym SERVIAM. Nasz dom pielgrzyma na czas pandemii jest zamknięty, ale staramy się dostosować do potrzeb czasu i służymy teraz w inny sposób. Jednak nasze podstawowe i główne SERVIAM to adoracja i modlitwa.
Nasze siostry juniorystki z Krakowa najwyraźniej bardzo tęsknią za przedszkolem i szkołą i w ogóle za powrotem do dzieci. A nauka? Studia? Widać, to ich nie "kręci";) Kręcą zatem bajeczki dla swoich podopiecznych. Czego się nie zrobi mając w sercu wyryty znak SERVIAM. Gratulujemy pomysłowości!
Z radością publikujemy nowe, przesłane od Was nagrania, przedstawiające, jak można w tym czasie narodowej kwarantanny służyć w duchu urszulańskiego Serviam.
Siostry ze wspólnoty w Bardo skutecznie porządkują tereny wokół klasztoru. Jednego, pięknego popołudnia w tych pracach wspólnotę wsparła grupa Sióstr Probanistek. Na potrzebę chwili powstała również piosenka, która stanowi podkład muzyczny do prezentowanych zdjęć. Siostrom w Bardo gratulujemy zapału!
Pisaliśmy wczoraj o projekcie "Serviam w domu". Publikujemy na dobry początek oraz zachętę piosenkę, która - mamy nadzieję - będzie nam towarzyszyć w tym niełatwym czasie i wywoła uśmiech na niejednej twarzy.
Jezus z Nazaretu swoimi słowami, gestami i całą swoją osobą objawia miłosierdzie Boga. Potrzebujemy nieustannie kontemplować tę tajemnicę miłosierdzia. Jest ona dla nas źródłem radości, ukojenia i pokoju. Jest warunkiem naszego zbawienia.
Spędzasz większość swego czasu w domu? Chciałbyś zrobić coś dobrego i pożytecznego, ale nie masz pomysłu jak to zrobić? A może robisz już wiele dobra i chciałbyś podzielić się tym, aby zachęcić innych do dobrego i twórczego działania? Mamy coś dla ciebie!
W dziale „Czytelnia urszulańska” na naszej stronie znalazł się zbiór okólników M. Colette Lignon OSU, Przełożonej Generalnej Unii Rzymskiej Zakonu św. Urszuli w latach 1995-2007. Okólnikami zwane są oficjalne listy przełożonej do sióstr. Dziękujemy s. Iwonie Naglik OSU za opracowanie zbioru, który jest m.in. cennym źródłem poznawania naszej tożsamości urszulańskiej.
Cud w Kanie Galilejskiej, pierwszy znak Jezusa, ukazuje Jego Boską moc, ale także głębokie powiązanie Nowego Testamentu ze Starym. Św. Beda Czcigodny interpretuje ten znak jako obraz wypełnienia obietnic Starego Testamentu w osobie Chrystusa. Jezus, zamiast stworzyć wino z niczego (ex nihilo), przemienia wodę, podkreślając ciągłość Bożego działania w historii zbawienia.
Tym więcej jest trudu i niebezpieczeństw,
im większej wartości jest przedsięwzięcie.
św. Aniela Merici