W naszej misji w Pachacutec z wielką radoscią celebrowalismy trzecią rocznicę powstania "Jadalni świętej Urszuli" - pisze do nas s. Barbara Żaba OSU.
W dniach od 5 do 7 kwietnia 2024 r. w Warszawie odbywało się spotkanie jubileuszowe sióstr, które swoje pierwsze śluby składały w 1999 roku.
W ostatnim numerze tygodnika „Gość Niedzielny”, w dodatku Archidiecezji Lubelskiej, ukazał się artykuł opisujący pracę naszych Sióstr Misjonarek w Peru.
Zapraszamy na kolejne czuwanie modlitewne w intencji powołanych i o nowe powołania dla Kościoła. Czuwanie odbędzie na Jasnej Górze, 4 kwietnia 2024 r. po Apelu Jasnogórskim.
Kościół na całym świecie celebruje największą i najradośniejszą tajemnicę wiary chrześcijańskiej – cud Zmartwychwstania Jezusa. Nie mogło być inaczej w Pachacutec, małej peruwiańskiej wiosce położonej na obrzeżach Limy.
"Oprócz obfitości rekolekcji w naszym Zespole Szkół Urszulańskich, miałyśmy też okazję skorzystać z zaproszenia poprowadzenia rekolekcji w dwóch rybnickich parafiach" - piszą do nas siostry z Rybnika.
Gdy współcześni faraonowie prześcigają się w dokonywaniu cudów, mających przyciągnąć naszą uwagę i zagarnąć w niewolę, Bóg nie przestaje „mówić do nas przez Syna” (por. Hbr 1,1). Czyni to przez znaki, które stawia przed nasze oczy: żłób – krzyż – ołtarz! W nich objawia swoją istotę… Istotę Boga, który w Synu „uniżył samego siebie, ogołocił… stał się posłusznym aż do śmierci krzyżowej…” (por. Flp 2, 5-11), by dokonać największego z cudów – zmartwychwstania!
W nocy z piątku na sobotę 23 marca 2024 r., grupa ośmiu pielgrzymów ze społeczności LO Sióstr Urszulanek we Wrocławiu, wyruszyła na Ekstremalną Drogę Krzyżową.
Czas Wielkiego Postu pozwala na dosłowne kroczenie śladami Zbawiciela przez nabożeństwo drogi krzyżowej.
Do najpiękniejszych widoków, którymi zachwyca się osoba przyjeżdżająca do Ziemi Świętej zaliczyć można panoramę Jerozolimy. Daje ona jednak wciąż nikłe wyobrażenie o tym, jak wyglądało Jeruszalaim (יְרוּשָׁלַם) - ”miasto pokoju” w czasach Jezusa. Choć do Ziemi Świętej nam daleko, Wielki Tydzień zbliża się wielkimi krokami, dlatego najmłodsi uczniowie ZSU w Rybniku, przez specjalne skonstruowaną makietę, zapoznają się niemalże namacalnie z miejscami ostatnich dni Zbawiciela na ziemi.
Wielki Post jest również czasem, gdy nauczyciele i pracownicy szkół urszulańskich mają możliwość przeżycia swojego dnia skupienia, będącego czasem refleksji i zatrzymania się nad życiem.
Rozpoczęła się rejestracja uczestników III Marszobiegu Urszulańskiego, który odbędzie się 27 kwietnia 2024 roku nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu.
Ewangelia tej niedzieli (J 21,1–19) przenosi nas nad Jezioro Tyberiadzkie, znane też jako Genezaret albo Galilejskie. Właśnie tam Jezus ukazuje się swoim uczniom po zmartwychwstaniu – po raz trzeci. Wydarzenia nad tym jeziorem mają ogromne znaczenie w historii zbawienia. To tam Jezus powołuje pierwszych uczniów, naucza z łodzi, ucisza burzę, rozmnaża chleb i chodzi po wodzie. Teraz, po swoim zwycięstwie nad śmiercią, wraca tam – do początku ich historii – by odnowić powołanie Piotra i całej wspólnoty.
Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.
św. Aniela Merici