W ostatnim numerze tygodnika „Gość Niedzielny”, w dodatku Archidiecezji Lubelskiej, ukazał się artykuł opisujący pracę naszych Sióstr Misjonarek w Peru.
Niedawno pisaliśmy o świętach Wielkanocnych w Pachacutec, a dziś z radością informujemy o artykule, w którym można poznać historię p. Romany Wysoczańskiej, która poleciała do Peru i posługiwała jako wolontariuszka w międzynarodowej wspólnocie sióstr w dzielnicy San Miguel, w Limie, gdzie pracują s. Wacława Witek OSU oraz s. Barbara Żaba OSU.
Więcej można przeczytać na stronie „Gościa Niedzielnego”.
Pokój Chrystusa nie jest zakończeniem, lecz początkiem. Nie jest ciszą dla ciszy, lecz wewnętrzną siłą, która uzdalnia do podjęcia drogi. Do życia Ewangelią w świecie, który nie rozumie pokoju odkupionego przez krzyż. Pokój, który daje Jezus, nie usypia – ale budzi i posyła. Nie zatrzymuje w bezpiecznym wieczerniku, lecz prowadzi ku Górze Oliwnej, ku Getsemani, ku światu potrzebującemu świadków nadziei.
Boże jesteś moim Życiem, bo mnie wypełniasz.
św. Maria od Wcielenia