logo
Aktualności
Z wizytą u sióstr w Indonezji
18.08.2022

Nasza przełożona prowincjalna, s. Iwona Skorupa, dzieli się wrażeniami z pobytu w Indonezji, gdzie, odwiedzając tamtejszą prowincję urszulanek, spędziła trzy pierwsze tygodnie sierpnia.

Wakacje pod żaglem
12.08.2022

Grupa młodzieży z naszych urszulańskich szkół (z Rybnika i Lublina) w liczbie 35 załogantów oraz 10-osobową kadrą wyruszyła na podbój jezior na Mazurach.

77. Piesza Pielgrzymka Rybnicka na Jasną Górę
12.08.2022

W dniach 3-7 sierpnia 2022 r. odbyła się kolejna Pielgrzymka Archidiecezji Katowickiej z Rybnika i okolic na Jasną Górę.

Siercza: śluby s. Anny Proć
04.08.2022

W pierwszym dniu sierpnia, wspólnota w Sierczy, miała okazję do świętowania i refleksji o powołaniu do życia konsekrowanego Bogu. W tym dniu s. Anna Proć złożyła, na dwa lata, kolejne śluby czasowe.

Rekolekcje MIŁUJĄCA OBECNOŚĆ
02.08.2022

Rekolekcje MIŁUJĄCA OBECNOŚĆ to wprowadzenie teoretyczne i praktyka modlitwy Jezusowej. Są zaproszeniem dla pragnących wejść na drogę modlitwy Jezusowej i tych, którzy już podążają w głąb serca.

Ukraina: rekolekcje ośmiodniowe w Bilszowcach
02.08.2022

Nasze trzy siostry Ukrainki -  Tetiana, Lubov i Oksana - w dniach 18 - 26.07.2022 , uczestniczyły w ośmiodniowych rekolekcjach prowadzonych przez o. Stanisława Nuckowskiego, franciszkanina w Bilszowcach kolo Halicza. Były one zorganizowane dla 29 sióstr z różnych zgromadzeń zakonnych dwóch obrządków - rzymsko i greko katolickich.

S. Lubov o sytuacji w Kijowie i pielgrzymce do Matki Bożej Królowej Pokoju i Pojednania
19.07.2022

Kijów, pomimo trwającej wojny, cały czas wraca do życia. Już czwarty miesiąc trwa rozminowywanie okolicy. Zagrożenie atakami rakietowymi pozostaje, chociaż stolica jest dobrze chroniona. 

Wieczyste śluby s. Justyny od Drogi Chrystusa i Matki Bożej Częstochowskiej
16.07.2022

W sobotę,  9 lipca 2022 r.,  w Krakowie odbyła się profesja wieczysta s. Justyny od Drogi Chrystusa i Matki Bożej Częstochowskiej. Mieliśmy przywilej być świadkami, jak s. Justyna powiedziała Jezusowi na wieki „tak”, wyrażając w ten sposób Jego pierwszeństwo w swoim życiu i wolę należenia do wspólnoty urszulańskiej do końca swoich dni.

Już „na zawsze” - śluby wieczne s. Anny Kalecińskiej
07.07.2022

3 lipca 2022 r. o godz. 11:30, w Poznaniu, odbyła się Msza Święta w czasie, której s. Anna od Wcielenia złożyła - już na zawsze - śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.  

Z życia wspólnoty urszulańskiej w Peru
21.06.2022

Z listu s. Barbary dowiadujemy się o tym, czym żyją nasze siostry w dalekim Peru i że … warto pomagać!

Czerniowce: Pomimo wojny …
20.06.2022

Pomimo toczącej się wojny, z Ukrainy docierają do nas obrazy jakże odmienne od tych, które widzimy na co dzień w mediach.

Iwano-Frankiwsk: Wakacje z Bogiem dla dzieci z parafii
20.06.2022

W Ukrainie trwa wojna już ponad 100 dni. Działania wojenne przeniosły się bardziej na wschód i południe, chociaż od czasu do czasu Rosjanie ostrzeliwują rakietami i zachodnie tereny Ukrainy. Jednak w Iwano-Frankiwsku jest względnie spokojnie, dlatego zdecydowaliśmy zorganizować po raz kolejny „Wakacje z Bogiem” dla dzieci z naszej parafii.

Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny

Uroczystość Wniebowzięcia Maryi jest naszą nadzieją. Matka Chrystusa osiągnęła już cel ostateczny – wraz z ciałem i duszą została wzięta do nieba, gdzie cieszy się wiecznym szczęściem i chwałą.

 

Na dziś

Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.

św. Aniela Merici