logo
Aktualności
Wieści z Senegalu
22.02.2024

S. Ksawera Michalska dzieli się radościami i troskami urszulańskiej misji w Senegalu.

Zmarła Siostra Aleksandra Witkowska od Trójcy Świętej i Matki Łaski Bożej
22.02.2024

Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej Wspólnota w Lublinie prosi o modlitwę za zmarłą swoją Siostrę Marię Aleksandrę Witkowską od Trójcy Świętej i Matki Łaski Bożej.

Zaproszenie na spotkanie naszych Rodzin
21.02.2024

Zapraszamy rodziców i bliskich naszych Sióstr na kolejne spotkanie Rodzin. Odbędzie się ono – jak zawsze – u stóp Pani Jasnogórskiej w urszulańskim klasztorze w Częstochowie, w dniach 8-10 marca 2024 r.

Czuwania na Jasnej Górze - POWOŁANI DLA POWOŁANYCH
20.02.2024

Zapraszamy na czuwania modlitewne, w intencji powołanych i o nowe powołania! Spotkania modlitewne odbywają się w Pierwsze Czwartki miesiąca, na Jasnej Górze, w kaplicy Matki Bożej, po Apelu Jasnogórskim. 

"PROSZĘ SIOSTRY!" czyli...
14.02.2024

...zaproszenie do projektu wielkopostnego, w którym możemy poprosić o 40-dniowe wstawiennictwo modlitewne jednej z naszych Sióstr. Jeśli masz jakieś intencje wypowiedziane czy niewypowiedziane albo zwyczajnie potrzebujesz, żeby w okresie Wielkiego Postu ktoś o Tobie pamiętał, wspierał Cię modlitwą - zgłoś się!

Zapraszamy na comiesięczne spotkania w ramach towarzyszenia duchowego
13.02.2024

„Towarzyszenie duchowe w drodze wiodącej do wspólnego wzrastania w wierze, czyli poszukiwanie woli Bożej względem nas” – to cykl comiesięcznych spotkań, które odbywają się u Sióstr Urszulanek w Warszawie.

„Nie jest dobrze, by człowiek był sam”
12.02.2024

„Nie jest dobrze, by człowiek był sam”  - pod tym hasłem obchodzony był XXXII Światowy Dzień Chorego. Papież Franciszek w swoim orędziu podkreślił konieczność leczenia chorego poprzez leczenie relacji z Bogiem, z rodziną, przyjaciółmi, pracownikami służby zdrowia oraz z samym sobą. Zaznaczył, że bliskość stanowi cenny balsam, oferujący wsparcie i pocieszenie tym, którzy doświadczają cierpienia. Podkreślił, że wszyscy jesteśmy wezwani do zaangażowania się, aby wdrażać terapię przez budowanie zdrowych relacji, by zwolnić kroku i stanąć przy bliźnim z czułością, współczuciem i troską jak Dobry Samarytanin.

Wielki Post z przewodnikiem
08.02.2024

Na horyzoncie mamy nowy projekt, na który zapraszają s. Anna Kalecińska i Monika Pławecka.

Zapraszamy na weekend ze Słowem Bożym w Krakowie
07.02.2024

Jeśli chcesz poznać jak Dzieje Apostolskie ukazują Kościół, źródło i styl życia pierwszych chrześcijan – to zaproszenie jest dla Ciebie.

W karnawale same bale
06.02.2024

Czas karnawału wciąga do zabawy wszystkich – tańczą starsi, młodzi, młodsi i najmłodsi.

INSIEME – Wielkie Święto Urszulańskiej Wspólnoty w Poznaniu
05.02.2024

 „Dzień Życia Konsekrowanego i obchody Uroczystości św. Anieli Merici to wspaniała okazja do wzajemnego poznawania i jednoczenia wszystkich członków naszej urszulańskiej społeczności” - czytamy na stronie Zespołu Szkół Urszulańskich w Poznaniu.

Konsekrowani - weźmy w ramiona Jezusa!
01.02.2024

Życie konsekrowane jest sercem Kościoła – lubi powtarzać papież Franciszek - i tak jak w organizmie ludzkim kondycja człowieka zależy od kondycji jego serca, tak w życiu Kościoła wspólnoty zakonne decydują o jego żywotności.

II Niedziela Wielkiego Postu

Na Taborze Jezus objawia się w Bożym, nadprzyrodzonym świetle, a nie tylko w blasku naturalnego światła, które Go z zewnątrz opromienia. Blask nadprzyrodzony przenika również szaty Chrystusa.

Na dziś

Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.

św. Aniela Merici