Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej Wspólnota w Paznaniu - Pokrzywnie prosi o madlitwę za zamrłą s. Marię Urszulę od Miłości Serca Pana Jezusa (Anielę Potykanowicz)
SIOSTRY URSZULANKI UNII RZYMSKIEJ Wspólnota w Rybniku prosi o modlitwę za zmarłą swoją SIOSTRĘ MARIĘ BENEDYKTĘ od Przenajświętszego Oblicza i Matki Bożej Niepokalanej
/Krystynę Salamon/
SIOSTRY URSZULANKI UNII RZYMSKIEJ Wspólnota we Wrocławiu prosi o modlitwę za zmarłą swoją SIOSTRĘ MARIĘ JADWIGĘ Grzenkowicz od Chrystusa (Ludwikę Marię Grzenkowicz)
Adwent wzbudza w nas uczucia i nadzieje, których sobie nie uświadamiamy w innym okresie. Teraźniejszość, w której żyjemy jest taka, jaka jest - często ciemna i trudna; być może wydaje nam się bez wyjścia. Adwent oznacza przyszłość. Historia jeszcze się nie skończyła. Nie wszystko pozostanie tak, jak jest. Coś „nowego” nas oczekuje.
Rekolekcje są zaproszeniem, aby wejść na drogę kontemplacji przez modlitwę Jezusową. Przyzywając z wiarą i pokorą imienia Jezus, stajemy w Jego obecności. Imię JEZUS zawiera wszystko. W Nim jest zbawienie, życie i zmartwychwstanie nasze. Na tę drogę może wejść każdy, kto odkrywa pragnienie modlitwy w ciszy i prostocie serca.
Dla nas, Urszulanek Unii Rzymskiej, ostatni tydzień listopada jest czasem sprzyjającym refleksji. Dwa szczególne dni tego tygodnia są okazją, aby raz jeszcze docenić dary, które otrzymałyśmy jako córki św. Anieli, kobiety należące do jej Towarzystwa i członkinie Unii Rzymskiej - tej ponadnarodowej wspólnoty.
Parafia w Rokicinach Podhalańskich, pw. Miłosierdzia Bożego, straciła swego proboszcza, śp. Ks. Antoniego Syca. Zmarł on 12 listopada br., w wieku 69 lat, w szpitalu w Suchej Beskidzkiej na Covid 19.
Uroczystość Chrystusa Króla w listopadzie 2020 roku, w chwili pandemii, niepokojów społecznych i ogólnego zamętu. Co Bóg mówi do mnie - do nas - przez Syna, którego nazywamy naszym Królem?
Ojczyzna - kiedy myślę - wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam, mówi mi o tym serce, jakby ukryta granica, która ze mnie przebiega ku innym, aby wszystkich ogarnąć w przeszłość dawniejszą niż każdy z nas: z niej się wyłaniam... gdy myślę Ojczyzna - by zamknąć ją w sobie jak skarb. Pytam wciżą, jak go pomnożyć, jak poszerzyć tę przestrzeń, którą wypełnia. (K.Wojtyła)
To nie śmierć jest główną treścią Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, lecz życie – życie nowe, życie dla Boga i w Bogu, wspólnota życia z Jezusem Zmartwychwstałym. Nasz smutek odczuwany z powodu śmierci najbliższych i znajomych jest łagodzony pewnością, że posiadają oni nowe życie, nad którym śmierć nie ma już władzy. Wierzymy, że mocniejsza od śmierci jest odwieczna miłość Boga i Jego niepojęte miłosierdzie. Nasz Bóg jest Bogiem żywych a nie umarłych i dlatego pragnie wszystkich przyjąć do swego domu ojcowskiego.
Tak Bóg umiłował świat,
że Syna Jednorodzonego dał,
aby każdy kto w Niego wierzy
nie zginął ale życie wieczne miał.
W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie w mediach informacjami dotyczącymi sytuacji związanych z koronawirusem w akademiku prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej Dom Zakonny we Wrocławiu oświadczam, że zasadniczą intencją podejmowanych przez Zgromadzenie działań było niedopuszczenie do rozprzestrzeniania się wirusa na terenie akademika.
Pierwsza Niedziela Adwentu zaprasza nas do czuwania – uważnego, pełnego nadziei oczekiwania na przyjście Pana. W dzisiejszej Ewangelii ( Łk 21, 25-28. 34-36 ) Jezus mówi o znakach, które poprzedzą Jego powrót: o poruszeniu nieba i ziemi, o trwodze ogarniającej narody. Ale te znaki nie mają nas przytłoczyć. Dla wierzących są przypomnieniem, że Pan jest blisko – że nadchodzi Ten, który przynosi zbawienie.
Dusza czuje się wezwana
podążać jedynie tą drogą,
którą jej wyznacza Ten,
za którym tak żarliwie tęskni.
św. Maria od Wcielenia