logo
Aktualności

Rekolekcje o wierze i pełni życia

Wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę i umocnić się w niej, zapraszamy na rekolekcje do Częstochowy, do Urszulanek UR. Skupienie weekendowe odbędzie się w dniach 14 – 16 maja 2021r. Będzie to czas poznawania Boga i siebie samego, karmienia się Eucharystią i Słowem Bożym, a w konsekwencji odkrywania radości w wierze i zapału do przekazywania i dzielenia się wiarą.

„Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości”. J10,10

W naszej wierze chodzi o to, aby „stawać się żywym”, aby żyć, i to pełnią życia! Niezależnie jakie mamy czasy i co przeżywamy - osobiście czy jako całe społeczeństwo – Jezus, Dobry Pasterz zaprasza nas do życia w obfitości! On przyszedł, abyśmy mieli życie i mieli je w obfitości. Nie chodzi o to, aby swoje życie jakoś przeżyć, ale żeby je pięknie zrealizować i cieszyć się życiem. Jak to zrobić? Jak nie poddać się zewnętrznym wpływom, smutkowi, lękom i innym zastraszającym obecnie czynnikom? Jak pozostać spokojnym, gdy może wokół inni panikują? O tym właśnie będziemy rozmawiać podczas naszego skupienia.

Będziemy na nowo odkrywać i zgłębiać treść wiary oraz rozpalać naszą miłość do Boga. We wspólnocie wierzących będziemy też modlić się za siebie nawzajem i wypraszać dla wszystkich ochrzczonych łaskę żywej wiary! Zapraszamy!

Poznaj, pokochaj, przylgnij do Boga i żyj pełnią wiary!

Rekolekcje prowadzą: Siostry Urszulanki UR

  • termin: 14 -16 maja, 2021 r. 
  • rozpoczęcie: 14.05, o godz. 18:00 
  • zakończenie: 16.05, po obiedzie, ok. godz. 14:00 
  • miejsce: klasztor Sióstr Urszulanek UR, Częstochowa, ul. 3 Maja 2/4 
  • rekolekcje dla młodzieży żeńskiej i męskiej (do 35 r. ż.)
IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Miejcie nadzieję i mocną wiarę,
że Bóg pomoże wam we wszystkim.

św. Aniela Merici