logo
Aktualności
Ach, co to był za dzień – piknik rodzinny w Sierczy
27.05.2024

Piknik rodzinny to jedno z najbardziej lubianych wydarzeń w przedszkolu, z pewnością nie tylko w Sierczy. Organizuje go - przy pomocy siostry dyrektorki i pracowników przedszkola - Rada Rodziców. Ten planowany na 23 maja 2024 r. był szczególnie wyczekiwany. Miało bowiem nastąpić otwarcie placu rekreacyjnego powstałego na terenie dawnego sadu klasztornego.

W pielgrzymce do Maryi Cierpliwie Słuchającej
24.05.2024

22 maja 2024 roku, nasze dwie najmłodsze siostry wraz z innymi urszulankami i z siostrami z różnych Zgromadzeń, pielgrzymowały do Kalwarii Pacławskiej, do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.

Wspólne wędrowanie
21.05.2024

Wędrowanie szlakami św. Jakuba stało się już tradycją kilkunastoosobowej grupy pielgrzymów związanej z Liceum Sióstr Urszulanek we Wrocławiu. Głównym organizatorem, pomysłodawcą  i „motorem” tych wypraw jest pan Piotr Sołodyna, nauczyciel i wychowawca w naszym liceum.

Dni Arteterapii „Człowiek – Sztuka – Relacja” w krakowskim Ignatianum
13.05.2024

S. Bożena Lubocka OSU została zaproszona do udziału w sesji organizowanej przez Uniwersytet Ignatianum w Krakowie na temat arteterapii, czyli terapii przez sztukę.

 

Nowenna do Ducha Świętego ze św. Anielą
09.05.2024

Przed nami Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jako przygotowanie do tego wielkiego święta, proponujemy nowennę do Ducha Świętego ze św. Anielą Merici. W redakcji nowenny korzystałyśmy z artykułu s. Emmanueli Klich OSU „Kobieta posłuszna Duchowi Świętemu – św. Aniela Merici. Całość opracowała s. Ewa Pyzik OSU.

Z życia sióstr w Ukrainie
08.05.2024

Siostry pracujące w Ukrainie dzielą się z nami ważnymi wydarzeniami, w których w ostatnim czasie uczestniczyły.

III Bieg Urszulański w Poznaniu
06.05.2024

27 kwietnia 2024 r. nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu odbył się III Bieg Urszulański. Impreza sportowa połączona była z akcją charytatywną i zbieraniem funduszy na leczenie chorego Stasia.

Media społecznościowe
Zaproszenia
Uroczystość Bożego Ciała

Eucharystia jest szczególnym darem miłości. Jest darem, który może zaspokoić duchowy głód każdego człowieka. Jest chlebem z nieba, który daje życie światu (por. J 6,33). Eucharystia jest nie tylko darem, jest przede wszystkim chlebem życia, jest Bogiem, który wychodzi na spotkanie człowieka, przychodzi aby nas nawiedzić.

Na dziś

Nie wystarczy bowiem coś zacząć,
jeśli zabraknie wytrwałości.

św. Aniela Merici