logo
Aktualności
,,Po stronie życia" i rodziny
07.06.2022

Dnia 29 maja 2022 roku, ulicami Częstochowy przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Rodzinne i wspólnotowe świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętą w Archikatedrze Świętej Rodziny, której przewodniczył Abp. Wacław Depo. Po Eucharystii wspaniały pochód ruszył na ulice miasta. Wśród uczestników marszu były rodziny, dzieci, duchowni, siostry zakonne i wiele kobiet z dziećmi  z Ukrainy.

Uroki urszulańskiego ogrodu w Pokrzywnie
31.05.2022

Tradycją stają się odwiedziny w naszym pokrzywiańskim ogrodzie uczniów klas podstawowych szkoły urszulańskiej i szkoły HORYZONTY, prowadzonej przez Fundację „Sternik”.

Zapraszamy na wakacje ze słowem Bożym
26.05.2022

Zapraszamy na wakacje ze słowem Bożym. Jeśli chcesz połączyć czas wypoczynku w górach z modlitwą Słowem Bożym – zapraszam Cię do udziału w tym wydarzeniu.

Kołomyja: Siostry nadal służą ludziom
26.05.2022

S. Erika Babynets i s. Oksana Grynchyshyn dzielą się swoją codziennością: jeszcze pół roku temu nawet nam do głowy nie przyszło, że będziemy uczyć dzieci, jak schodzić do piwnicy…

Wspólnie przy grocie Maryi
19.05.2022

Miesiąc maj jest okazją do uczczenia Maryi w modlitwie litanijnej. Zaprosiłyśmy do tej modlitwy naszych gości z Ukrainy, aby przy grocie wspólnie się spotkać i uwielbiać Boga w Maryi.

Piękno ludzkiej seksualności
13.05.2022

RATUJ SWOJE CIAŁO” - to CZWARTE i ostatnie skupienie z serii Pocovidowego Pogotowia Duchowego. W dniach 27 – 29 maja 2022 r. będziemy mówić o darze ludzkiej seksualności. Poruszane będą między innymi takie zagadnienia jak: duchowość i etyka seksualności, seksualność zdezintegrowana i powołanie do szczęścia.

POCOVIDOWE POGOTOWIE DUCHOWE w Częstochowie
11.05.2022

Nasze Urszulańskie Pogotowie Duchowe to cykl czterech spotkań weekendowych, w czasie których uczestnicy - po trudnych doświadczeniach pandemii, mogli skorzystać ze wsparcia i odnowić swoją kondycję: duchową, psychiczną, emocjonalną i interpersonalną. Za nami już trzy spotkania, w czasie których ratowaliśmy i „naprawialiśmy” swoją duszę i ducha, serce oraz relacje i umiejętność dobrej komunikacji.

Spotkanie w Częstochowie
04.05.2022

W dniach od 29 kwietnia do 2 maja br. w częstochowskim domu odbyła się „Konferencja dla Sióstr pracujących w szkole” zorganizowana przez Komisję do spraw wychowania i Siostry Doradczynie.

Choć przez chwilę zapachniało domem…
03.05.2022

Od prawie dwóch miesięcy w krakowskim domu gościmy grupę uchodźców z Ukrainy. Są to kobiety i dzieci, pochodzące w większości ze wschodniej i południowej części kraju (z Odessy, Dniepra, z okolic Zaporoża, Charkowa, Połtawy i Żytomierza). 

POWOŁANI DLA POWOŁANYCH
03.05.2022

Zapraszamy powołanych (nowicjuszy, nowicjuszki, kleryków, siostry zakonne, osoby konsekrowane i kapłanów oraz ludzi dobrej woli) do łączności i wzajemnego umocnienia się w powołaniu przed Obliczem Jasnogórskiej Pani.

Popraw swoje relacje
27.04.2022

RATUJ SIEBIE I BLIŹNICH WOKÓŁ CIEBIE - to TRZECIE skupienie z serii Pocovidowego Pogotowia Duchowego. W dniach 6 – 8 maja 2022 r. będziemy mówić o tym, jak odnowić swoje relacje z innymi ludźmi.  Będzie to czas wspomagania kondycji interpersonalnej oraz uczenia się zasad dobrej komunikacji.

A gdybyśmy się umówili i wszyscy byli miłosierni …
23.04.2022

Ksiądz Krzysztof, który głosił rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sierczy k. Wieliczki wpadł na nietypowy pomysł. Właściwie … dwa pomysły.

XXV Niedziela Zwykła

Właściciel winnicy jest obrazem Boga, który przychodzi o różnym czasie i zaprasza do pracy w swojej winnicy, to jest dla królestwa Bożego.

 

 

Na dziś

Tym więcej jest trudu i niebezpieczeństw,
im większej wartości jest przedsięwzięcie.

św. Aniela Merici