logo
Aktualności
Myśląc Ojczyzna...
11.11.2020

Ojczyzna - kiedy myślę - wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam, mówi mi o tym serce, jakby ukryta granica, która ze mnie przebiega ku innym, aby wszystkich ogarnąć w przeszłość dawniejszą niż każdy z nas: z niej się wyłaniam... gdy myślę Ojczyzna - by zamknąć ją w sobie jak skarb. Pytam wciżą, jak go pomnożyć, jak poszerzyć tę przestrzeń, którą wypełnia. (K.Wojtyła)   

U Boga choć kawalerkę wynająć na wieczność (ks. Jan Twardowski)
02.11.2020

To nie śmierć jest główną treścią Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, lecz życie – życie nowe, życie dla Boga i w Bogu, wspólnota życia z Jezusem Zmartwychwstałym. Nasz smutek odczuwany z powodu śmierci najbliższych i znajomych jest łagodzony pewnością, że posiadają oni nowe życie, nad którym śmierć nie ma już władzy. Wierzymy, że mocniejsza od śmierci jest odwieczna miłość Boga i Jego niepojęte miłosierdzie. Nasz Bóg jest Bogiem żywych a nie umarłych i dlatego pragnie wszystkich przyjąć do swego domu ojcowskiego.

Aby życie mieli dzięki Niemu
01.11.2020

Tak Bóg umiłował świat,
że Syna Jednorodzonego dał,
aby każdy kto  w Niego wierzy
nie zginął ale życie wieczne miał.

Wrocław - oświadczenie
31.10.2020

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie w mediach informacjami dotyczącymi sytuacji związanych z koronawirusem w akademiku prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej Dom Zakonny we Wrocławiu oświadczam, że zasadniczą intencją podejmowanych przez Zgromadzenie działań było niedopuszczenie do rozprzestrzeniania się wirusa na terenie akademika. 

Pan Cudów
30.10.2020

W stolicy Peru, Limie, 28 października obchodzone jest jedno z najważniejszych corocznych wydarzeń religijnych w Ameryce Południowej: procesja z obrazem Pana Cudów (Senor de los Milagros).

Trzymajcie się mocno Słowa Życia
29.10.2020

Wobec tego, co wokół nas i w nas się dzieje „trzymajmy się mocno Słowa Życia” (Flp 2, 16). Ono ma w sobie moc przemiany naszych serc i przeprowadzenia nas przez „ciemną dolinę”, przez którą może niejeden z nas przechodzi? 

Grant dla Domów Pomocy Społecznej
22.10.2020

Prowadzony przez nas Dom Pomocy Społecznej w Poznaniu-Pokrzywnie jest jedną z placówek, które otrzymały grant w ramach projektu „Domy Pomocy Społecznej bezpieczne w Wielkopolsce”.

Św. Urszula stawia pytania
20.10.2020

Kolejny raz kalendarz liturgiczny Kościoła, pod datą 21 października, przywołuje św. Urszulę, męczennicę z IV wieku. Z woli naszej Założycielki, św. Anieli Merici została ona patronką naszego Zgromadzenia i prowadzonych przez nas dzieł apostolskich. 

Czuwanie przed św. Urszulą
19.10.2020

W ubiegły czwartek wrocławska młodzież uczestniczyła w czuwaniu przygotowującym nas do uroczystości św. Urszuli, najważniejszego wydarzenia dla społeczności urszulańskich na całym świecie.

Jak sobie zrobić prezent z okazji Imienin Przełożonej: Wrocław radzi…
15.10.2020

W ramach imieninowego prezentu dla S. Przełożonej Joanny Łątki, wspólnota wrocławska wybrała się na uroczą wycieczkę do Barda. 

Dzień Edukacji Narodowej
14.10.2020

List Przełożonej Prowincjalnej

Wizyta online
13.10.2020

Claudine-Marie Ndione, jedna z członkiń rady generalnej odpowiedzialna za Prowincję Polską, już w czerwcu zapowiedziała swoją wizytę w Polsce. Zaplanowano ją na wrzesień. Niestety nowa fala zakażeń COVID-19 pokrzyżowała jej plany oraz plany przełożonej generalnej i pozostałych członkiń rady, które miały się udać do innych prowincji naszego Zakonu. S. Claudine-Marie – podobnie jak pozostałe doradczynie - nie zrezygnowała jednak z wizyty w naszych wspólnotach i pojawiła się w nich online. 

XXVII Niedziela Zwykła

Dzisiejsza Ewangelia zachęca nas do refleksji i do spojrzenia na własne serce, do szczerej oceny własnych postaw, poglądów i działań. Obecnie szerzą się również destrukcyjne ideologie oraz fałszywe wartości. Dlatego trzeba wracać do życiodajnego źródła – do Jezusa i do Ewangelii.

 

 

 

Na dziś

Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.

św. Aniela Merici