logo
Aktualności
By radość dać dzieciom - „Wakacje z Bogiem” Iwano-Frankiwsku
14.06.2023

Trwająca w Ukrainie wojna wpływa na wszystkich obywateli. Wróg chce zabrać nam wszystko. Zabiera również wielu najmłodszym radość dzieciństwa… Pomimo tego usiłujemy żyć i działać tak, by tej radości jednak nie brakowało.

„Panie chcę pójść za Tobą… ale... (Łk 9,61). Rekolekcje dla rozeznających powołanie
14.06.2023

W dniach 21-23 lipca 2023 roku, zapraszamy na weekendowe skupienie do Urszulanek UR, do Poznania/Pokrzywna. Będą to rekolekcje skierowane szczególnie do dziewczyn i młodych kobiet, które szukają swojej drogi życia i rozeznają w sercu, że Bóg powołuje je do życia zakonnego. Zatrzymamy się głównie  nad tematem WYBRANIA PRZEZ BOGA!  „Nie wyście MNIE wybrali, ale JA was wybrałem” – mówi Jezus w Ewangelii św. Jana.

30 lat życia konsekrowanego Bogu - spotkanie rocznikowe
13.06.2023

W dniach od 8-11 czerwca 2023 r. odbyło się spotkanie rocznika '93, który w tym roku obchodzi 30. rocznicę profesji zakonnej.

Wrocław - jubileusz 90-lecia s. Rafaeli Husson
12.06.2023

W dniu 5 czerwca wspólnota wrocławska obchodziła 90. urodziny s. Rafaeli Husson. Na jubileuszu wieloletniej nauczycielki i wychowawczyni prowadzonej przez urszulanki szkoły, nie mogło zabraknąć  dawnych i obecnych przedstawicieli społeczności szkolnej.

Jubileusz wspólnoty rybnickiej
06.06.2023

100 lat ma się tylko raz! Tak jedna z lokalnych gazet zatytułowała artykuł o jubileuszu wspólnoty rybnickiej.

Urszulańskie INSIEME
01.06.2023

W dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego będący zarazem wigilią uroczystości św. Urszuli Ledóchowskiej – krakowskiej wspólnocie udało się zaprosić do wspólnego świętowania siostry urszulanki Serca Jezusa Konającego z krakowskiej wspólnoty zamieszkujące kamienicę przy ul. Biskupiej.

Pielgrzymka na stulecie
29.05.2023

W 2023 roku obchodzimy jubileusz 100-lecia obecności i służby Sióstr Urszulanek w Rybniku. Zapragnęłyśmy, by z tej okazji wyruszyć na pielgrzymkę do Medjugorie. Chciałyśmy podziękować Maryi za łaski, których doświadczyły nasze Poprzedniczki, a teraz my na  śląskiej ziemi.

Wrocław zaprasza
29.05.2023

Serdecznie zapraszamy na PIERWSZY URSZULAŃSKI FESTYN we WROCŁAWSKIM LICEUM.
Data odległa, ale warto już dziś zarezerować sobie czas. 

Dzień Matki w Peru
25.05.2023

W Polsce Dzień Matki przypada 26 maja, natomiast w Peru w drugą niedzielę tego miesiąca. Święto to obchodzi się tu bardzo uroczyście, więc i my postarałyśmy się o to, by ten dzień odpowiednio podkreślić, włączając w świętowanie całe rodziny.

Razem z Ukrainą
18.05.2023

Wojna w Ukrainie trwa. Tam, gdzie to możliwe ludzie, w tym nasze siostry, starają się żyć i działać normalnie.

Kobieta ukształtowana przez miłość Boga – bł. Blandyna Merten OSU
17.05.2023

18 maja wspominamy bł. Blandynę Merten OSU, błogosławioną Urszulankę, nauczycielkę. Jest patronką nauczycieli i wychowawców urszulańskich.

Zmarła s. Maria Alina Rzepka od Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi
09.05.2023

Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej Wspólnota w Krakowie prosi o modlitwę za zmarłą swoją Siostrę Marię Alinę - Józefę Rzepka od Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.

IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

W duchowej radości
przejdźmy przez to nasze krótkie życie.

św. Aniela Merici