logo
Aktualności
U nas „na Sierczy”…
20.10.2023

W okolicach 21 października placówki wychowawcze prowadzone przez urszulanki obchodzą swoje patronalne święto. Urszulańskim dziełom apostolskim patronuje bowiem św. Urszula, męczennica z pierwszych wieków chrześcijaństwa. U nas „na Sierczy” –  jak mówią miejscowi  – nie mogło być inaczej.

NADZWYCZAJNA KAPITUŁA PROWINCJALNA
12.10.2023

„Jeśli stosownie do czasów i potrzeb wypadnie coś nowego rozporządzić lub wprowadzić pewne zmiany, czyńcie to roztropnie, zaciągając dobrej rady. I zawsze nich głównym waszym ratunkiem będzie ucieczka do stóp Jezusa Chrystusa”.

(św. Aniela Merici, Legat Ostatni, 2)

9 dni przed świętem Urszuli i jej Towarzyszek
12.10.2023

Każdego roku, 21 października, powraca w kalendarzu liturgicznym wspomnienie św. Urszuli i jej Towarzyszek, patronki urszulanek i prowadzonych przez nie placówek wychowawczo-dydaktycznych. Zbliżając się do tego dnia, mamy okazję zastanowić się, do czego dziś inspirują nas Urszula i grupa kobiet odważnie stawiających czoła realiom codzienności przeżywanej zgodnie z wyznawaną wiarą.

Rekolekcje z pisaniem ikony krzyża
09.10.2023

W dniach 22-28 września, w Gdańsku-Oliwie odbyły się rekolekcje z pisaniem ikony krzyża. Przez sześć dni, grupa osób w klimacie modlitwy podejmowała trud pisania ikony krzyża, którą każdy w jakiejś mierze, mógł sam zaprojektować.

"Mężczyzną i kobietą stworzył ich Pan Bóg" – spotkanie młodych w Kijowie
06.10.2023

1 października 2023 r. w naszym domu w Kijowie odbył się dzień skupienia dla młodych osób. Temat wydarzenia brzmiał: Mężczyzną i kobietą stworzył ich Pan Bóg. To pierwsze spotkanie z przewidzianego cyklu miało charakter wprowadzający w  ten temat. W rozważaniach pomagał nam ks. Wiktor Matuszewski SAC.

Urszulanka na medal
04.10.2023

Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu nasza siostra, Anna Kalecińska, odebrała z rąk Pani Rektor Bogumiły Kaniewskiej medal Sapere Aude przyznawany co roku wybitnym absolwentom za ich wyniki w nauce i zaangażowanie w życie uniwersyteckie.

Wędrówka "Q" urszulańskiej edukacji
03.10.2023

Na przełomie września i października, w dniach 29.09 - 01.10.2023 r , w niezwykle urokliwym miejscu, w oblackim centrum młodzieżowym NINIWA, pod hasłem Wędrówka "Q" urszulańskiej edukacji spotkali się przedstawiciele wszystkich urszulańskich placówek dydaktycznych.

Czas odnowy duchowej dla 14 sióstr
21.09.2023

15 września 2023 r. kolejna grupa sióstr rozpoczęła w Rzymie czas probacji, czyli odnowy duchowej. Potrwa ona do 15 kwietnia 2024 roku. Tym razem bierze w niej udział 14 sióstr z 8 krajów - Tajlandii, Indonezji, Kenii, Kamerunu, Indii, Polski, Słowacji i Słowenii.

ALE rekolekcje... o szczęściu
21.09.2023

W dniach 15-17 września 2023, u Urszulanek w Krakowie miały miejsce rekolekcje dla dziewczyn rozeznających powołanie. Rekolekcje były przeżywane pod hasłem „Panie chcę pójść za Tobą… ALE... (Łk 9,61)".

Wrzesień w Iwano - Frankiwsku
21.09.2023

Tegoroczny wrzesień we Frankiwsku, to mimo trwającej wojny, czas wydarzeń, które przynoszą wytchnienie, nadzieję i przede wszystkim – doświadczenie ludzkiej życzliwości i serdeczności.

Iwano-Frankiwsk - z Bogiem w nowy rok szkolny i katechetyczny
18.09.2023

S. Olena przesyła garść wiadomości z Iwano-Frankiwska.

Wieczory ze Słowem Bożym - "Jezus formuje swoich uczniów"
16.09.2023

Serdecznie zapraszamy na wieczory ze Słowem Bożym, które rozpoczniemy 9 października 2023 r. u Sióstr Urszulanek w Krakowie. W tym roku spotkania będziemy przeżywać pod hasłem "Jezus formuje swoich uczniów". 

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Dusza czuje się wezwana
podążać jedynie tą drogą,
którą jej wyznacza Ten,
za którym tak żarliwie tęskni.

św. Maria od Wcielenia