logo
Aktualności
75-lecie Liceum Urszulańskiego we Wrocławiu
14.04.2022

Deja Vu? Gdzieś to już kiedyś widzieliśmy? Z okazji 75-lecia Liceum Urszulańskiego we Wrocławiu zorganizowano konkurs fotograficzny „Deja Vu, level 75”, którego celem było „ożywienie” starych fotografii dzięki jak najwierniejszemu odtworzeniu przez uczniów sytuacji na nich ukazanych.

Wielkanoc 2022
14.04.2022

W tym roku Wielki Post i Święta Zmartwychwstania Jezusa przeżywamy pośród zamętu, cierpienia i trwogi wywołanych wojną w Ukrainie. Czego można sobie życzyć, mając w sercu i umyśle obrazy wojny, a jej ofiary pośród siebie?

Rekolekcje Wielkopostne Zbliżcie się do Boga a On zbliży się do Was
02.04.2022

W dniach od 8.04–10.04.2022 roku, zapraszamy do udziału w rekolekcjach Wielkopostnych online.

Dla tych, którzy chcą pomagać Ukrainie
31.03.2022

Wiele osób, zwłaszcza wychowanki naszych szkół, prosi o podanie konta, na które mogliby wpłacać ofiary przeznaczone na pomoc dla sióstr pozostających na placówkach w Czerniowcach, Ivano-Frankivsku, Kijowie i Kołomyi oraz osób z nimi związanych.

Zapraszamy na dzień z bł. Hanną Chrzanowską czyli o SERVIAM
23.03.2022

"Jeśli chcesz bliżej poznać bł. Hannę Chrzanowską i odkryć, jak ona odnalazła sens życia w służbie bliźnim z powodu miłości do Boga, ta propozycja jest dla Ciebie". Zapraszamy na dzień z bł. Hanną Chrzanowską, który odbędzie się 9 kwietnia 2022 w klasztorze Sióstr Urszulanek UR w Krakowie.

75-lecie Liceum Urszulańskiego - "Przynieś zdjęcie, wspomnienie..."
23.03.2022

Czwartek, 17 marca 2022r., był dla szkoły wrocławskiej był bardzo uroczystym dniem. Zaraz po lekcjach rozpoczęło się spotkanie wspominkowe z okazji Jubileuszu 75-lecia Liceum Urszulańskiego: „Przynieś zdjęcie, wspomnienie…”.

Jesteśmy z Tobą, UKRAINO!
22.03.2022

Wojna za naszą granicą nadal się toczy. Polska i prawie wszystkie kraje świata wspierają walczących o wolność Ukraińców. Politycy próbują zatrzymać spiralę śmierci zapoczątkowaną przez agresora rosyjskiego, a różnego rodzaju organizacje i instytucje, a także cała rzesza ludzi, niosą pomoc naszym wschodnim sąsiadom.

Niech Twoja miłość nigdy się nie skończy – pomoc i wdzięczność
11.03.2022

Niech Twoja miłość nigdy się nie skończynapisała Nadia, jedna z sześciorga rodzeństwa, które wraz ze swoimi rodzicami znalazło schronienie w naszym klasztorze wrocławskim.

Ukraiński ROK KRZYŻA ŚWIĘTEGO
09.03.2022

Rano, 6 marca 2022 r., s. Lubov, ze wspólnoty urszulańskiej w ogarniętym walkami z rosyjskim agresorem Kijowie napisała: Dzisiaj na Ukrainie rozpoczyna się Rok Krzyża Świętego. Z pewnością ani ogłaszający ten rok przedstawiciele Kościoła Katolickiego Ukrainy, ani jego członkowie nie przypuszczali, że będzie to w dosłownym tego słowa znaczeniu Rok Krzyża narodu ukraińskiego. 

Solidarni z Ukrainą
25.02.2022

"Proszę wszystkie siostry i każdą z osobna - złączmy nasze siły w modlitwie różańcowej, prosząc o pokój  i nawrócenie" 

W drodze z Jezusem - otwarte na świat
24.02.2022

"W drodze z Jezusem  - otwarte na swiat" to temat spotkania formatorek, które ma miejsce w Rzymie w dniach 21 - 28 lutego 2022. Bierze w nim udział  37 sióstr,  w tym 7 online. Siostry, pochodzące z 18 krajów, pracują nad aktualizacją podręcznika formacji i omawiają aktualne zagadnienia. 

Zapraszamy nasze Rodziny do Częstochowy
10.02.2022

Już wkrótce, bo w dniach 11 – 13.03. br. w Częstochowie będzie miało miejsce kolejne spotkanie członków naszych rodzin.

IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Nie wystarczy bowiem coś zacząć,
jeśli zabraknie wytrwałości.

św. Aniela Merici