logo
Aktualności
30 lat życia konsekrowanego Bogu - spotkanie rocznikowe
13.06.2023

W dniach od 8-11 czerwca 2023 r. odbyło się spotkanie rocznika '93, który w tym roku obchodzi 30. rocznicę profesji zakonnej.

Wrocław - jubileusz 90-lecia s. Rafaeli Husson
12.06.2023

W dniu 5 czerwca wspólnota wrocławska obchodziła 90. urodziny s. Rafaeli Husson. Na jubileuszu wieloletniej nauczycielki i wychowawczyni prowadzonej przez urszulanki szkoły, nie mogło zabraknąć  dawnych i obecnych przedstawicieli społeczności szkolnej.

Jubileusz wspólnoty rybnickiej
06.06.2023

100 lat ma się tylko raz! Tak jedna z lokalnych gazet zatytułowała artykuł o jubileuszu wspólnoty rybnickiej.

Urszulańskie INSIEME
01.06.2023

W dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego będący zarazem wigilią uroczystości św. Urszuli Ledóchowskiej – krakowskiej wspólnocie udało się zaprosić do wspólnego świętowania siostry urszulanki Serca Jezusa Konającego z krakowskiej wspólnoty zamieszkujące kamienicę przy ul. Biskupiej.

Pielgrzymka na stulecie
29.05.2023

W 2023 roku obchodzimy jubileusz 100-lecia obecności i służby Sióstr Urszulanek w Rybniku. Zapragnęłyśmy, by z tej okazji wyruszyć na pielgrzymkę do Medjugorie. Chciałyśmy podziękować Maryi za łaski, których doświadczyły nasze Poprzedniczki, a teraz my na  śląskiej ziemi.

Wrocław zaprasza
29.05.2023

Serdecznie zapraszamy na PIERWSZY URSZULAŃSKI FESTYN we WROCŁAWSKIM LICEUM.
Data odległa, ale warto już dziś zarezerować sobie czas. 

Dzień Matki w Peru
25.05.2023

W Polsce Dzień Matki przypada 26 maja, natomiast w Peru w drugą niedzielę tego miesiąca. Święto to obchodzi się tu bardzo uroczyście, więc i my postarałyśmy się o to, by ten dzień odpowiednio podkreślić, włączając w świętowanie całe rodziny.

Razem z Ukrainą
18.05.2023

Wojna w Ukrainie trwa. Tam, gdzie to możliwe ludzie, w tym nasze siostry, starają się żyć i działać normalnie.

Kobieta ukształtowana przez miłość Boga – bł. Blandyna Merten OSU
17.05.2023

18 maja wspominamy bł. Blandynę Merten OSU, błogosławioną Urszulankę, nauczycielkę. Jest patronką nauczycieli i wychowawców urszulańskich.

Zmarła s. Maria Alina Rzepka od Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi
09.05.2023

Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej Wspólnota w Krakowie prosi o modlitwę za zmarłą swoją Siostrę Marię Alinę - Józefę Rzepka od Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.

List sprzed 60. lat – s. Bożena Szerwentke, dyrektorka szkoły sióstr urszulanek do dr Wandy Półtawskiej
26.04.2023

Dr Wanda Półtawska była przed wojną uczennicą szkoły prowadzonej przez urszulanki w Lublinie. Dyrektorką i wychowawczynią Wandy była wówczas s. Bożena Szerwentke. To jej list wydobyła  po latach z szuflady i pozwoliła opublikować w swojej najnowszej biografii („O więcej niż życie”) była więźniarka Ravensbruck. 

Nowy ambasador RP w Senegalu o s. Ksawerze Michalskiej
25.04.2023

Ambasador RP w Senegalu, Bartłomiej Zdaniuk, odwiedził naszą placówkę w Thiaroye. Na Twitterze z uznaniem wyraził się o s. Ksawerze i jej poświęceniu na rzecz ubogich rodzin żyjących na obrzeżach  Dakaru.

X Niedziela Zwykła

Jezus był postacią kontrowersyjną od początku swojej działalności apostolskiej. Do Chrystusa garnęli się ludzie, którzy szczerze słuchali Jego nauczania, chorzy, aby odzyskać zdrowie czy uwolnienie z mocy złego ducha. Oni uwierzyli w boskie posłannictwo Jezusa.

Na dziś

Nie wystarczy bowiem coś zacząć,
jeśli zabraknie wytrwałości.

św. Aniela Merici