Z radością publikujemy nowe, przesłane od Was nagrania, przedstawiające, jak można w tym czasie narodowej kwarantanny służyć w duchu urszulańskiego Serviam.
Siostry ze wspólnoty w Bardo skutecznie porządkują tereny wokół klasztoru. Jednego, pięknego popołudnia w tych pracach wspólnotę wsparła grupa Sióstr Probanistek. Na potrzebę chwili powstała również piosenka, która stanowi podkład muzyczny do prezentowanych zdjęć. Siostrom w Bardo gratulujemy zapału!
Pisaliśmy wczoraj o projekcie "Serviam w domu". Publikujemy na dobry początek oraz zachętę piosenkę, która - mamy nadzieję - będzie nam towarzyszyć w tym niełatwym czasie i wywoła uśmiech na niejednej twarzy.
Jezus z Nazaretu swoimi słowami, gestami i całą swoją osobą objawia miłosierdzie Boga. Potrzebujemy nieustannie kontemplować tę tajemnicę miłosierdzia. Jest ona dla nas źródłem radości, ukojenia i pokoju. Jest warunkiem naszego zbawienia.
Spędzasz większość swego czasu w domu? Chciałbyś zrobić coś dobrego i pożytecznego, ale nie masz pomysłu jak to zrobić? A może robisz już wiele dobra i chciałbyś podzielić się tym, aby zachęcić innych do dobrego i twórczego działania? Mamy coś dla ciebie!
W dziale „Czytelnia urszulańska” na naszej stronie znalazł się zbiór okólników M. Colette Lignon OSU, Przełożonej Generalnej Unii Rzymskiej Zakonu św. Urszuli w latach 1995-2007. Okólnikami zwane są oficjalne listy przełożonej do sióstr. Dziękujemy s. Iwonie Naglik OSU za opracowanie zbioru, który jest m.in. cennym źródłem poznawania naszej tożsamości urszulańskiej.
Ponad 2000 lat temu Bóg definitywnie zatrzymał świat pędzący ku zatraceniu. Jezus Chrystus wziął na siebie całe zło naszego globu i w sobie samym zadał mu śmierć. Ludzkość odkryła nowy tor - ku niebu, które On nam otworzył. Odtąd każdy Wielki Post stał się dla nas wołaniem Bożym o zatrzymanie, by nie pędzić na oślep w naszym życiu.
Odkryłam niedawno, że Ks. Kard. Stefan Wyszyński może być patronem rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia. Dlaczego? Bo w jego „Zapiskach więziennych” zawarte są przemyślenia, które mogą nam pomóc zmierzyć się z wyzwaniem, przed jakim obecnie stoimy.
25 marca godzina 17:55 - urszulanki zebrane w sali komputerowej – inni nauczyciele w swoich domach. Wszyscy w gotowości bojowej: włączone komputery, kamerka, mikrofon. Każdy wkleja przesłany link w swojej przeglądarce internetowej. O godz. 18:00 rozpoczyna się video konferencja – pierwsze tego typu wydarzenie w historii szkoły krakowskiej.
Za oknami niemal cały czas słyszy się pędzące na sygnale samochody służb medycznych. Z szacunkiem patrzymy na siedzących w nich ludzi w białych ochronnych ubraniach. To oni, jak się teraz często podkreśla, są na pierwszej linii frontu. Ale tuż za tą linią jest całe zaplecze zwykłych ludzi...
Cieszymy się i dzielimy radosnymi informacjami: w ostatnim czasie przybyło nam Róż Różańcowych. Mamy już 17 wspólnot urszulańskich, modlących się codziennie na różańcu.
„Pośrodku Ciebie jestem ja – Święty - i nie przyszedłem, żeby zatracać.” (Oz 11, 9). Czy chcemy tego czy nie, wszyscy zostaliśmy zaproszeni do wyjścia na wyjątkową pustynię w czasie tego Wielkiego Postu, pustynię, która dla wielu z nas zamyka się w przestrzeni „czterech ścian” i osób, z którymi przeżywamy nasze pytania i niepewność jutra.
W dzisiejszej Ewangelii Jezus mówi o znakach czasów ostatecznych i wzywa nas do czuwania (Mk 13, 24-32). Przypowieść o drzewie figowym zachęca do duchowej czujności i gotowości na Jego przyjście, które nastąpi w nieznanym dniu i godzinie.
Dusza czuje się wezwana
podążać jedynie tą drogą,
którą jej wyznacza Ten,
za którym tak żarliwie tęskni.
św. Maria od Wcielenia