Zapraszamy was do obejrzenia drugiego odcinka "Pytania o powołanie", w którym podejmiemy refleksję dotyczącą towarzyszenia Jezusowi i bycia z Nim w swojej codzienności. Spróbujemy znaleźć odpowiedzi na pytania: Co jest istotne na drodze powołania? Co może być pomocne w budowaniu relacji z Jezusem?
W Czwartą Niedzielę Wielkanocną, 3 maja 2020, przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynającą 57. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego. Zapraszamy Was do wspólnej refleksji i szukania odpowiedzi na pytania: Co to jest powołanie? Jak Jezus powołuje uczniów? Co jest istotne w drodze powołania? Mamy nadzieję, że pomocny w tym będzie nasz nowy cykl filmowy.
Zastanawiacie się, gdzie można by pójść w sytuacji, w jakiej obecnie się znajdujemy? Wyjazdy chwilowo zniknęły z horyzontu naszych możliwości, ale niezależnie od wszelkich okoliczności zewnętrznych jest możliwa podróż w głąb. Nasze własne serce, pamięć, wyobraźnia- tyle do odkrycia i to bez wychodzenia z domu (co aktualnie się liczy :D )! Jeśli ktoś chce ruszyć z miejsca, zapraszamy na ,,dzień skupienia online”.
O urszulańskim SERVIAM mówią nam: maturzystka z Wrocławia, urszulanki ze wspólnoty Generalatu w Rzymie, nauczyciel LO z Wrocławia, misjonarki z Polski i ze Słowenii pracujące obecnie w Chile, uczeń LO z Wrocławia, oraz absolwent Szkoły Podstawowej w Krakowie wraz ze swoją mamą.
Bóg ma upodobanie w prostych i zwykłych rzeczach. Swoim codziennym SERVIAM dzielą się siostry ze wspólnoty z Rybnika. Chwalić Pana w codziennej służbie - niby prosta sprawa, a jednak jest to wyzwanie, które nadaje smak naszemu życiu.
To SERVIAM wymagało wyjścia z domu, ale podobno zaczynamy powoli wracać do "normalności" i wychodzić z naszych domów? Ta niespodzianka filmowa przekroczyła nie tylko granice naszego kraju i kontynentu, ale i nasze oczekiwania. Cieszymy się ogromnie, że Urszulanki z Indonezji dołączyły do nas i dzielą się z nami kawałkiem swojej codzienności. Dla Serviam nie ma żadnych granic! Chwała Panu!
Swoją miłością do Serviam dzieli się z nami brat Seweryn z Zakonu Bonifratrów. Przy okazji też przekazuje nam "strawę duchową" o służbie:) Zawsze mamy dwie opcje do wyboru - Mogę służyć sobie samemu, a mogę też służyć Bogu i bliźniemu. Wybór należy do ciebie. SERVIAM - życie realizuje się w darze z siebie!
Dzielimy się z Wami naszą codziennością i siostrzanym SERVIAM. Nasz dom pielgrzyma na czas pandemii jest zamknięty, ale staramy się dostosować do potrzeb czasu i służymy teraz w inny sposób. Jednak nasze podstawowe i główne SERVIAM to adoracja i modlitwa.
Nasze siostry juniorystki z Krakowa najwyraźniej bardzo tęsknią za przedszkolem i szkołą i w ogóle za powrotem do dzieci. A nauka? Studia? Widać, to ich nie "kręci";) Kręcą zatem bajeczki dla swoich podopiecznych. Czego się nie zrobi mając w sercu wyryty znak SERVIAM. Gratulujemy pomysłowości!
Z radością publikujemy nowe, przesłane od Was nagrania, przedstawiające, jak można w tym czasie narodowej kwarantanny służyć w duchu urszulańskiego Serviam.
Siostry ze wspólnoty w Bardo skutecznie porządkują tereny wokół klasztoru. Jednego, pięknego popołudnia w tych pracach wspólnotę wsparła grupa Sióstr Probanistek. Na potrzebę chwili powstała również piosenka, która stanowi podkład muzyczny do prezentowanych zdjęć. Siostrom w Bardo gratulujemy zapału!
Niedziela Gaudete, trzecia niedziela Adwentu, przypomina nam, że radość jest nieodłącznym elementem życia chrześcijańskiego. To wyjątkowy moment w liturgii Adwentu, który wyłania się jako przedsmak nadchodzącej pełni radości – Bożego Narodzenia. Wyraz „Gaudete” pochodzi z łacińskiego wezwania: „Gaudete in Domino semper” – „Radujcie się zawsze w Panu” (Flp 4,4). Radość, o której mówi Biblia, to coś więcej niż chwilowe zadowolenie. Jest głęboko zakorzeniona w Bożej obecności i Jego obietnicach. Warto przyjrzeć się biblijnym i historycznym znaczeniom tej cnoty oraz zastanowić się, jak możemy ją przeżywać w codziennym życiu.
Szukajcie najpierw Królestwa Bożego.
św. Aniela Merici