logo
Aktualności
Wspólnie przy grocie Maryi
19.05.2022

Miesiąc maj jest okazją do uczczenia Maryi w modlitwie litanijnej. Zaprosiłyśmy do tej modlitwy naszych gości z Ukrainy, aby przy grocie wspólnie się spotkać i uwielbiać Boga w Maryi.

Piękno ludzkiej seksualności
13.05.2022

RATUJ SWOJE CIAŁO” - to CZWARTE i ostatnie skupienie z serii Pocovidowego Pogotowia Duchowego. W dniach 27 – 29 maja 2022 r. będziemy mówić o darze ludzkiej seksualności. Poruszane będą między innymi takie zagadnienia jak: duchowość i etyka seksualności, seksualność zdezintegrowana i powołanie do szczęścia.

POCOVIDOWE POGOTOWIE DUCHOWE w Częstochowie
11.05.2022

Nasze Urszulańskie Pogotowie Duchowe to cykl czterech spotkań weekendowych, w czasie których uczestnicy - po trudnych doświadczeniach pandemii, mogli skorzystać ze wsparcia i odnowić swoją kondycję: duchową, psychiczną, emocjonalną i interpersonalną. Za nami już trzy spotkania, w czasie których ratowaliśmy i „naprawialiśmy” swoją duszę i ducha, serce oraz relacje i umiejętność dobrej komunikacji.

Spotkanie w Częstochowie
04.05.2022

W dniach od 29 kwietnia do 2 maja br. w częstochowskim domu odbyła się „Konferencja dla Sióstr pracujących w szkole” zorganizowana przez Komisję do spraw wychowania i Siostry Doradczynie.

Choć przez chwilę zapachniało domem…
03.05.2022

Od prawie dwóch miesięcy w krakowskim domu gościmy grupę uchodźców z Ukrainy. Są to kobiety i dzieci, pochodzące w większości ze wschodniej i południowej części kraju (z Odessy, Dniepra, z okolic Zaporoża, Charkowa, Połtawy i Żytomierza). 

POWOŁANI DLA POWOŁANYCH
03.05.2022

Zapraszamy powołanych (nowicjuszy, nowicjuszki, kleryków, siostry zakonne, osoby konsekrowane i kapłanów oraz ludzi dobrej woli) do łączności i wzajemnego umocnienia się w powołaniu przed Obliczem Jasnogórskiej Pani.

Popraw swoje relacje
27.04.2022

RATUJ SIEBIE I BLIŹNICH WOKÓŁ CIEBIE - to TRZECIE skupienie z serii Pocovidowego Pogotowia Duchowego. W dniach 6 – 8 maja 2022 r. będziemy mówić o tym, jak odnowić swoje relacje z innymi ludźmi.  Będzie to czas wspomagania kondycji interpersonalnej oraz uczenia się zasad dobrej komunikacji.

A gdybyśmy się umówili i wszyscy byli miłosierni …
23.04.2022

Ksiądz Krzysztof, który głosił rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sierczy k. Wieliczki wpadł na nietypowy pomysł. Właściwie … dwa pomysły.

Życzenia i wieści z Peru i Wenezueli
20.04.2022

Siostry z Peru i Wenezueli łączą się z nami w przeżywaniu Świąt Wielkanocnych i dzielą tym, czym żyją one same i ci, wśród których pracują.

Wielkanoc z gośćmi z Ukrainy
19.04.2022

Wraz ze wspólnotą wrocławską, grupa 30 osób zasiadła do stołu, aby wspólnie świętować  i cieszyć się, że Chrystus zmartwychwstał, że żyje i jest obecny pośród nas.

75-lecie Liceum Urszulańskiego we Wrocławiu
14.04.2022

Deja Vu? Gdzieś to już kiedyś widzieliśmy? Z okazji 75-lecia Liceum Urszulańskiego we Wrocławiu zorganizowano konkurs fotograficzny „Deja Vu, level 75”, którego celem było „ożywienie” starych fotografii dzięki jak najwierniejszemu odtworzeniu przez uczniów sytuacji na nich ukazanych.

Wielkanoc 2022
14.04.2022

W tym roku Wielki Post i Święta Zmartwychwstania Jezusa przeżywamy pośród zamętu, cierpienia i trwogi wywołanych wojną w Ukrainie. Czego można sobie życzyć, mając w sercu i umyśle obrazy wojny, a jej ofiary pośród siebie?

X Niedziela Zwykła

Jezus był postacią kontrowersyjną od początku swojej działalności apostolskiej. Do Chrystusa garnęli się ludzie, którzy szczerze słuchali Jego nauczania, chorzy, aby odzyskać zdrowie czy uwolnienie z mocy złego ducha. Oni uwierzyli w boskie posłannictwo Jezusa.

Na dziś

Nie wystarczy bowiem coś zacząć,
jeśli zabraknie wytrwałości.

św. Aniela Merici