Odkryłam niedawno, że Ks. Kard. Stefan Wyszyński może być patronem rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia. Dlaczego? Bo w jego „Zapiskach więziennych” zawarte są przemyślenia, które mogą nam pomóc zmierzyć się z wyzwaniem, przed jakim obecnie stoimy.
25 marca godzina 17:55 - urszulanki zebrane w sali komputerowej – inni nauczyciele w swoich domach. Wszyscy w gotowości bojowej: włączone komputery, kamerka, mikrofon. Każdy wkleja przesłany link w swojej przeglądarce internetowej. O godz. 18:00 rozpoczyna się video konferencja – pierwsze tego typu wydarzenie w historii szkoły krakowskiej.
Za oknami niemal cały czas słyszy się pędzące na sygnale samochody służb medycznych. Z szacunkiem patrzymy na siedzących w nich ludzi w białych ochronnych ubraniach. To oni, jak się teraz często podkreśla, są na pierwszej linii frontu. Ale tuż za tą linią jest całe zaplecze zwykłych ludzi...
Cieszymy się i dzielimy radosnymi informacjami: w ostatnim czasie przybyło nam Róż Różańcowych. Mamy już 17 wspólnot urszulańskich, modlących się codziennie na różańcu.
„Pośrodku Ciebie jestem ja – Święty - i nie przyszedłem, żeby zatracać.” (Oz 11, 9). Czy chcemy tego czy nie, wszyscy zostaliśmy zaproszeni do wyjścia na wyjątkową pustynię w czasie tego Wielkiego Postu, pustynię, która dla wielu z nas zamyka się w przestrzeni „czterech ścian” i osób, z którymi przeżywamy nasze pytania i niepewność jutra.
"W czasie pandemii edukacja w naszej szkole, jak we wszystkich placówkach oświatowych, przeszła w tryb zdalnego nauczania. Jako siostry towarzyszymy wszystkim modlitwą, ale też staramy się dostarczać pozytywnych bodźców na ten niecodzienny czas" - piszą siostry ze szkoły krakowskiej.
S. Henryka Imach po latach posługi misyjnej najpierw w Indonezji, a potem w Senegalu poprosiła o możliwość pracy w Austrii. Przesyła nam kilka zdań na temat swojej obecnej posługi.
Papież Franciszek wezwał w niedzielę chrześcijan wszystkich wyznań do wspólnej modlitwy w środę, 25 marca. „Na pandemię wirusa chcemy odpowiedzieć powszechnością modlitwy, współczucia, czułości. Zachęcam - mówił Ojciec Święty - wszystkich do odmówienia Ojcze nasz w środę 25 marca w południe.”
Wspólnota w Gdyni zaprasza wszystkich do duchowej łączności w modlitwie, w godzinie miłosierdzia. Służy również telefoniczną pomocą i wsparciem.
Z Jezusem,… nie ulękniesz się …. zarazy, co idzie w mroku, ni moru, co niszczy w południe” (Ps. 91,5,6) Każda sytuacja graniczna - a w takiej z powodu koronawirusa obecnie się znajdujemy – jest próbą dojrzałości ludzkiej - naszego człowieczeństwa, ale i naszej wiary, nadziei i miłości… Jak przez nią przechodzimy? Czego już dowiedzieliśmy się o sobie? Czego jeszcze się dowiemy?
W dniach 6 - 8 marca 2020 r. odbyło się w Częstochowie modlitewne spotkanie rodzin sióstr. Tematem tegorocznego spotkania była Eucharystia.
Nasza szkoła w Krakowie zajęła 2. miejsce w rankingu szkół podstawowych.
Ewangelia tej niedzieli (J 21,1–19) przenosi nas nad Jezioro Tyberiadzkie, znane też jako Genezaret albo Galilejskie. Właśnie tam Jezus ukazuje się swoim uczniom po zmartwychwstaniu – po raz trzeci. Wydarzenia nad tym jeziorem mają ogromne znaczenie w historii zbawienia. To tam Jezus powołuje pierwszych uczniów, naucza z łodzi, ucisza burzę, rozmnaża chleb i chodzi po wodzie. Teraz, po swoim zwycięstwie nad śmiercią, wraca tam – do początku ich historii – by odnowić powołanie Piotra i całej wspólnoty.
Boże jesteś moim Życiem, bo mnie wypełniasz.
św. Maria od Wcielenia