„Dobra Nowina ikoną pisana” to propozycja cyklicznych spotkań, które składają się na kurs ikony, organizowany przez Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Więź” w Starogardzie Gdańskim. Rozpoczynające się 5 listopada 2019 r. zajęcia, prowadzić będą s. Weronika Dryl OSU i pani Halina Urban.
Zapraszamy na warsztaty i duchowy wizaż z zakresu piękna i kobiecości, które odbędą się w dniach 13-15 grudnia 2019 w Częstochowie.
W Białogórze, nad morzem, w pięknie położonym domu rekolekcyjnym, w dniach od 2 do 8 września, odbywały się rekolekcje modlitwy Jezusowej z pisaniem ikony krzyża i połączone z postem Daniela. Rekolekcje – warsztaty prowadziła s. Weronika Dryl wraz z panią Haliną Urban.
W dniach 12-14 października br. w Kamieńcu Podolskim po raz pierszy odbyło się spotkanie sióstr urszulanek pracujących na Ukrainie: urszulanek Unii Rzymskiej i urszulanek Serca Jezusa Konającego. Przyjechały wszystkie nasze siostry z 4 wspólnot oraz urszulanki szare z Kamieńca, Czerniowiec i Dniepra.
Serdecznie zapraszamy na "Wieczory ze Słowem Bożym" - cykl spotkań bibijnych, które odbywać się będą co miesiąc w klasztorze Sióstr Urszulanek w Krakowie.
Wspólnota Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Bardzie prosi o modlitwę za zmarłą S. Marię Gorettę (Wandę) Słomiany od Dzieciątka Jezus i Niepokalanego Serca Maryi, która została wezwana do domu Ojca 20 października 2019 r. o godz. 18.45 w 87 r. życia i 65 r. ślubów zakonnych.
Kapituła Generalna 2019 jako wydarzenie przeszła już do historii. Mamy jednak nadzieję, że to, co dokonało się w czasie jej trwania będzie miało przedłużenie w naszym życiu, że będzie ono takie samo, a jednak inne, bo NOWE. Do tego zostałyśmy zachęcone! A to oznacza, że Kapituła tak naprawdę nie skończyła się, ale dopiero się zaczęła!
21 października urszulanki na całym świecie obchodzą swoje patronalne święto.
W przygotowaniu do tego święta oraz w przeżywaniu go mogą pomóc nam ikona wykonana przez s. Henrykę Imach i komentarz do niej napisany przez s. Weronikę Dryl.
Św. Urszula, męczennica z III/IV wieku jest – zgodnie z wolą założycielki św. Anieli Merici - patronką urszulanek i prowadzonych przez nie placówek wychowawczych. Ma być ona dla nich wzorem życia skoncentrowanego na Jezusie i prowadzeniu innych do Niego.
W ostatnich dniach, nakładem wydawnictwa Znak, ukazała się książka Agaty Puścikowskiej „Wojenne siostry”. Wśród prezentowanych niezwykłych historii bohaterskich kobiet znalazły się także wojenne dzieje trzech urszulanek Unii Rzymskiej: bł. M. Klemensy Staszewskiej, s. Akwili Podskarbi i s. Kajusy Trznadel.
Zapraszamy na weekendowe skupienie dla rozeznających swoją drogę, które odbędzie się w dniach 15 - 17 listopada 2019 r. (od piątku wieczorem do niedzielnego południa) w Klasztorze Sióstr Urszulanek UR w Krakowie, ul. Starowiślna 9.
W Kościele lubelskim, 5 października 2019 r., przeżywaliśmy ”Forum misyjne” wpisujące się w „Nadzwyczajny miesiąc misyjny” ogłoszony przez Papieża Franciszka.
Wspólnota Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie prosi o modlitwę za zmarłą S. Marię Serafinę (Cecylię) Sierbińską od Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która została wezwana do domu Ojca dnia 10 października 2019 r. o godz. 20.45 w 94. roku życia i 65. roku ślubów zakonnych.
Cud w Kanie Galilejskiej, pierwszy znak Jezusa, ukazuje Jego Boską moc, ale także głębokie powiązanie Nowego Testamentu ze Starym. Św. Beda Czcigodny interpretuje ten znak jako obraz wypełnienia obietnic Starego Testamentu w osobie Chrystusa. Jezus, zamiast stworzyć wino z niczego (ex nihilo), przemienia wodę, podkreślając ciągłość Bożego działania w historii zbawienia.
Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.
św. Aniela Merici