logo
Aktualności

Online jak uczyć online

25 marca godzina 17:55 - urszulanki zebrane w sali komputerowej – inni nauczyciele w swoich domach. Wszyscy w gotowości bojowej: włączone komputery, kamerka, mikrofon. Każdy wkleja przesłany link w swojej przeglądarce internetowej. O godz. 18:00 rozpoczyna się video konferencja – pierwsze tego typu wydarzenie w historii szkoły krakowskiej.

Na ekranie pojawia się nauczyciel od informatyki. To on ma poprowadzić dzisiejsze szkolenie. W wyskakujących okienkach pojawiają się twarze kolejnych nauczycieli. Każdy chce się przywitać i ucieszyć widokiem koleżanek i kolegów, których od dwóch tygodni z powodu koronawirusa nie miał okazji oglądać. Zebranych wita s. Agnieszka.

Nie jest to spotkanie towarzyskie, więc prowadzący  prędko przechodzi do meritum – przedstawia platformę, z której i nauczyciele, i uczniowie będą korzystali podczas zdalnego nauczania. Ten informatyczny magik wyjaśnia cierpliwie wszystko – najpierw działanie platformy google classroom, a następnie tajniki hangouts meet umożliwiającej prowadzenie lekcji online na żywo.

Po godzinie wiele osób, szczególnie nieobytych zbytnio z technologiami informacyjnymi, czuje lekkie oszołomienie. Sypią się pytania. Wszyscy pomagają sobie w zrozumieniu. Ostatecznie niektóre rzeczy można sprawdzić dopiero w praniu, a więc gdy po przebytym szkoleniu, dołączą do zajęć.

                                                                                      s. E.K

III Niedziela Wielkanocna

Słowa i łamanie chleba połączyły dwóch uczniów wracających z Emaus z apostołami w Jerozolimie. Uczniowie z Emaus opowiadają o spotkaniu z Jezusem Zmartwychwstałym, którego rozpoznali przy łamaniu chleba. 

Na dziś

Szukajcie najpierw Królestwa Bożego.

św. Aniela Merici