logo
Aktualności

Urszulańskie Róże Różańcowe rozkwitają na wiosnę

Cieszymy się i dzielimy radosnymi informacjami: w ostatnim czasie przybyło nam Róż Różańcowych. Mamy już 17 wspólnot urszulańskich, modlących się codziennie na różańcu.

Dzień Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny przyniósł nam radosną nowinę - zawiązały się trzy nowe Urszulańskie Róże Różańcowe, które z dniem 25 marca rozpoczęły odmawianie różańca. Są to następujące wspólnoty:

  • Róża św. o. Pio, w skład której wchodzą siostry urszulanki z różnych wspólnot w Polsce.
  • Róża bł. Natalii Tułasiewicz, która zrzesza kilka sióstr ze wspólnoty z Wrocławia, pracowników i nauczycieli liceum wrocławskiego.
  • Róża bł. Hanny Chrzanowskiej, którą tworzą studentki urszulańskiego akademika w Krakowie.

 

Na początku marca powstała również dziecięca Róża św. Pastuszków z Fatimy, której członkami są uczniowie klas I- III Szkoły Podstawowej w Rybniku. 

Jak widać, Maryja pociąga i zaprasza do cichego, pięknego apostolstwa zarówno dorosłych, jak i dzieci, które są przez Nią szczególnie ukochane i otaczane opieką. 

Bardzo cieszymy się, że jest nas coraz więcej i że łączymy się we wspólnej modlitwie w stałych intencjach. W dobrym dziele jednoczy nas Maryja. Ona chroni nas też wszystkich w swoim Niepokalanym Sercu.

                                                                                                                                                                s. Jana OSU

W tym szczególnym czasie przeżywanej pandemii koronawirusa, umacniajmy się dobrym słowem i nadzieją. Poniżej zamieszczamy list do Urszulańskich Róż Różańcowych:  

 

         Kochani Członkowie Urszulańskich Róż Różańcowych

 

Ojciec święty Franciszek, modląc się na pustym placu św. Piotra o ustanie epidemii koronawirusa, powiedział nam wszystkim, „że nie jest to czas sądu Bożego, ale czas wyboru. (…) Jest to czas przestawienia kursu życia ku Bogu i wobec drugiego człowieka”.

Modlitwa różańcowa, której się wszyscy podjęliśmy i dokonaliśmy przez to konkretnego wyboru,  jest jednym z potężnych środków umożliwiających przestawienie kursu swego życia ku Bogu
i człowiekowi. Odmawiając codziennie różaniec, nie tylko sami zawierzamy się Bogu przez Maryję, ale przede wszystkim wstawiamy się za naszymi braćmi i siostrami. 

 

W katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy: „Maryja jest doskonałą "Orantką", figurą Kościoła. Gdy modlimy się do Niej, wraz z Nią łączymy się z zamysłem Ojca, który posyła swego Syna dla zbawienia wszystkich ludzi. Podobnie jak umiłowany uczeń, przyjmujemy do siebie Matkę Jezusa, która stała się Matką wszystkich żyjących. Możemy modlić się z Nią i do Niej. Modlitwa Kościoła jest jakby prowadzona przez modlitwę Maryi. Jest z Maryją zjednoczona w nadziei.  (KKK 2679)

 

Kochani, w tym trudnym, ale jednocześnie bardzo wymownym i wyjątkowym Wielkim Poście, razem z Maryją i przez Maryję, Matkę Bolesną, zjednoczmy się w nadziei, że Bóg okaże nam wszystkim miłosierdzie i przyjdzie nam z pomocą. Za przykładem Maryi, stańmy się tymi, którzy wstawiają się za światem, chciejmy być „orantami”  ludzkości. Odnówmy się w gorliwości i z mocną wiarą módlmy się nie tylko w naszych stałych intencjach, ale również  prośmy o nawrócenie nas wszystkich
i skierowanie ludzkich serc ku Bogu. Prośmy gorąco Boga o zatrzymanie pandemii.

Dziękuję Wam za zaangażowanie modlitewne i za wierność w odmawianiu kolejnych tajemnic Różańca. Jesteśmy jedną rodziną dzieci Bożych! Bóg ma słabość do ufnego wołania swoich dzieci. Niech nasza wspólna modlitwa dotyka czule Serca Boga.

 

W tym roku Jezus wyjątkowo wprowadził nas w swoją Paschę. Bądźmy blisko Niego, z sercem wdzięcznym i rozkochanym. Z nadzieją wyczekujmy na światło Zmartwychwstania, bo „Jesteśmy ludźmi Wielkanocy, a Alleluja jest naszą pieśnią”. (Jan Paweł II) 


                           
                                                                                    Z pamięcią i modlitwą
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 
                                                                                                                  s. Jana Krogul OSU

III Niedziela Wielkanocna

Słowa i łamanie chleba połączyły dwóch uczniów wracających z Emaus z apostołami w Jerozolimie. Uczniowie z Emaus opowiadają o spotkaniu z Jezusem Zmartwychwstałym, którego rozpoznali przy łamaniu chleba. 

Na dziś

Miejcie nadzieję i mocną wiarę,
że Bóg pomoże wam we wszystkim.

św. Aniela Merici