logo
Aktualności

Urszulańskie Róże Różańcowe rozkwitają na wiosnę

Cieszymy się i dzielimy radosnymi informacjami: w ostatnim czasie przybyło nam Róż Różańcowych. Mamy już 17 wspólnot urszulańskich, modlących się codziennie na różańcu.

Dzień Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny przyniósł nam radosną nowinę - zawiązały się trzy nowe Urszulańskie Róże Różańcowe, które z dniem 25 marca rozpoczęły odmawianie różańca. Są to następujące wspólnoty:

  • Róża św. o. Pio, w skład której wchodzą siostry urszulanki z różnych wspólnot w Polsce.
  • Róża bł. Natalii Tułasiewicz, która zrzesza kilka sióstr ze wspólnoty z Wrocławia, pracowników i nauczycieli liceum wrocławskiego.
  • Róża bł. Hanny Chrzanowskiej, którą tworzą studentki urszulańskiego akademika w Krakowie.

 

Na początku marca powstała również dziecięca Róża św. Pastuszków z Fatimy, której członkami są uczniowie klas I- III Szkoły Podstawowej w Rybniku. 

Jak widać, Maryja pociąga i zaprasza do cichego, pięknego apostolstwa zarówno dorosłych, jak i dzieci, które są przez Nią szczególnie ukochane i otaczane opieką. 

Bardzo cieszymy się, że jest nas coraz więcej i że łączymy się we wspólnej modlitwie w stałych intencjach. W dobrym dziele jednoczy nas Maryja. Ona chroni nas też wszystkich w swoim Niepokalanym Sercu.

                                                                                                                                                                s. Jana OSU

W tym szczególnym czasie przeżywanej pandemii koronawirusa, umacniajmy się dobrym słowem i nadzieją. Poniżej zamieszczamy list do Urszulańskich Róż Różańcowych:  

 

         Kochani Członkowie Urszulańskich Róż Różańcowych

 

Ojciec święty Franciszek, modląc się na pustym placu św. Piotra o ustanie epidemii koronawirusa, powiedział nam wszystkim, „że nie jest to czas sądu Bożego, ale czas wyboru. (…) Jest to czas przestawienia kursu życia ku Bogu i wobec drugiego człowieka”.

Modlitwa różańcowa, której się wszyscy podjęliśmy i dokonaliśmy przez to konkretnego wyboru,  jest jednym z potężnych środków umożliwiających przestawienie kursu swego życia ku Bogu
i człowiekowi. Odmawiając codziennie różaniec, nie tylko sami zawierzamy się Bogu przez Maryję, ale przede wszystkim wstawiamy się za naszymi braćmi i siostrami. 

 

W katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy: „Maryja jest doskonałą "Orantką", figurą Kościoła. Gdy modlimy się do Niej, wraz z Nią łączymy się z zamysłem Ojca, który posyła swego Syna dla zbawienia wszystkich ludzi. Podobnie jak umiłowany uczeń, przyjmujemy do siebie Matkę Jezusa, która stała się Matką wszystkich żyjących. Możemy modlić się z Nią i do Niej. Modlitwa Kościoła jest jakby prowadzona przez modlitwę Maryi. Jest z Maryją zjednoczona w nadziei.  (KKK 2679)

 

Kochani, w tym trudnym, ale jednocześnie bardzo wymownym i wyjątkowym Wielkim Poście, razem z Maryją i przez Maryję, Matkę Bolesną, zjednoczmy się w nadziei, że Bóg okaże nam wszystkim miłosierdzie i przyjdzie nam z pomocą. Za przykładem Maryi, stańmy się tymi, którzy wstawiają się za światem, chciejmy być „orantami”  ludzkości. Odnówmy się w gorliwości i z mocną wiarą módlmy się nie tylko w naszych stałych intencjach, ale również  prośmy o nawrócenie nas wszystkich
i skierowanie ludzkich serc ku Bogu. Prośmy gorąco Boga o zatrzymanie pandemii.

Dziękuję Wam za zaangażowanie modlitewne i za wierność w odmawianiu kolejnych tajemnic Różańca. Jesteśmy jedną rodziną dzieci Bożych! Bóg ma słabość do ufnego wołania swoich dzieci. Niech nasza wspólna modlitwa dotyka czule Serca Boga.

 

W tym roku Jezus wyjątkowo wprowadził nas w swoją Paschę. Bądźmy blisko Niego, z sercem wdzięcznym i rozkochanym. Z nadzieją wyczekujmy na światło Zmartwychwstania, bo „Jesteśmy ludźmi Wielkanocy, a Alleluja jest naszą pieśnią”. (Jan Paweł II) 


                           
                                                                                    Z pamięcią i modlitwą
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 
                                                                                                                  s. Jana Krogul OSU

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Nie wystarczy bowiem coś zacząć,
jeśli zabraknie wytrwałości.

św. Aniela Merici