Cieszymy się i dzielimy radosnymi informacjami: w ostatnim czasie przybyło nam Róż Różańcowych. Mamy już 17 wspólnot urszulańskich, modlących się codziennie na różańcu.
Dzień Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny przyniósł nam radosną nowinę - zawiązały się trzy nowe Urszulańskie Róże Różańcowe, które z dniem 25 marca rozpoczęły odmawianie różańca. Są to następujące wspólnoty:
Na początku marca powstała również dziecięca Róża św. Pastuszków z Fatimy, której członkami są uczniowie klas I- III Szkoły Podstawowej w Rybniku.
Jak widać, Maryja pociąga i zaprasza do cichego, pięknego apostolstwa zarówno dorosłych, jak i dzieci, które są przez Nią szczególnie ukochane i otaczane opieką.
Bardzo cieszymy się, że jest nas coraz więcej i że łączymy się we wspólnej modlitwie w stałych intencjach. W dobrym dziele jednoczy nas Maryja. Ona chroni nas też wszystkich w swoim Niepokalanym Sercu.
s. Jana OSU
W tym szczególnym czasie przeżywanej pandemii koronawirusa, umacniajmy się dobrym słowem i nadzieją. Poniżej zamieszczamy list do Urszulańskich Róż Różańcowych:
Kochani Członkowie Urszulańskich Róż Różańcowych
Ojciec święty Franciszek, modląc się na pustym placu św. Piotra o ustanie epidemii koronawirusa, powiedział nam wszystkim, „że nie jest to czas sądu Bożego, ale czas wyboru. (…) Jest to czas przestawienia kursu życia ku Bogu i wobec drugiego człowieka”.
Modlitwa różańcowa, której się wszyscy podjęliśmy i dokonaliśmy przez to konkretnego wyboru, jest jednym z potężnych środków umożliwiających przestawienie kursu swego życia ku Bogu
i człowiekowi. Odmawiając codziennie różaniec, nie tylko sami zawierzamy się Bogu przez Maryję, ale przede wszystkim wstawiamy się za naszymi braćmi i siostrami.
W katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy: „Maryja jest doskonałą "Orantką", figurą Kościoła. Gdy modlimy się do Niej, wraz z Nią łączymy się z zamysłem Ojca, który posyła swego Syna dla zbawienia wszystkich ludzi. Podobnie jak umiłowany uczeń, przyjmujemy do siebie Matkę Jezusa, która stała się Matką wszystkich żyjących. Możemy modlić się z Nią i do Niej. Modlitwa Kościoła jest jakby prowadzona przez modlitwę Maryi. Jest z Maryją zjednoczona w nadziei. (KKK 2679)
Kochani, w tym trudnym, ale jednocześnie bardzo wymownym i wyjątkowym Wielkim Poście, razem z Maryją i przez Maryję, Matkę Bolesną, zjednoczmy się w nadziei, że Bóg okaże nam wszystkim miłosierdzie i przyjdzie nam z pomocą. Za przykładem Maryi, stańmy się tymi, którzy wstawiają się za światem, chciejmy być „orantami” ludzkości. Odnówmy się w gorliwości i z mocną wiarą módlmy się nie tylko w naszych stałych intencjach, ale również prośmy o nawrócenie nas wszystkich
i skierowanie ludzkich serc ku Bogu. Prośmy gorąco Boga o zatrzymanie pandemii.
Dziękuję Wam za zaangażowanie modlitewne i za wierność w odmawianiu kolejnych tajemnic Różańca. Jesteśmy jedną rodziną dzieci Bożych! Bóg ma słabość do ufnego wołania swoich dzieci. Niech nasza wspólna modlitwa dotyka czule Serca Boga.
W tym roku Jezus wyjątkowo wprowadził nas w swoją Paschę. Bądźmy blisko Niego, z sercem wdzięcznym i rozkochanym. Z nadzieją wyczekujmy na światło Zmartwychwstania, bo „Jesteśmy ludźmi Wielkanocy, a Alleluja jest naszą pieśnią”. (Jan Paweł II)
Z pamięcią i modlitwą
s. Jana Krogul OSU
W dzisiejszej Ewangelii Jezus mówi o znakach czasów ostatecznych i wzywa nas do czuwania (Mk 13, 24-32). Przypowieść o drzewie figowym zachęca do duchowej czujności i gotowości na Jego przyjście, które nastąpi w nieznanym dniu i godzinie.
Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.
św. Aniela Merici