logo
Aktualności
Wielkanoc 2024
28.03.2024

Gdy współcześni faraonowie prześcigają się w dokonywaniu cudów, mających przyciągnąć naszą uwagę i zagarnąć w niewolę, Bóg nie przestaje  „mówić do nas przez Syna” (por. Hbr 1,1). Czyni to przez znaki, które stawia przed nasze oczy: żłób – krzyż – ołtarz! W nich objawia swoją istotę… Istotę Boga, który w Synu „uniżył samego siebie, ogołocił… stał się posłusznym aż do śmierci krzyżowej…” (por. Flp 2, 5-11), by dokonać największego z cudów – zmartwychwstania!

Ekstremalna Droga Krzyżowa - nocna wędrówka duchowa
27.03.2024

W nocy z piątku na sobotę 23 marca 2024 r., grupa ośmiu pielgrzymów ze społeczności LO Sióstr Urszulanek we Wrocławiu, wyruszyła na Ekstremalną Drogę Krzyżową.

Via Crucis dla każdego
25.03.2024

Czas Wielkiego Postu pozwala na dosłowne kroczenie śladami Zbawiciela przez nabożeństwo drogi krzyżowej. 

JEROZOLIMA 3D dla najmłodszych
20.03.2024

Do najpiękniejszych widoków, którymi zachwyca się osoba przyjeżdżająca do Ziemi Świętej zaliczyć można panoramę Jerozolimy. Daje ona jednak wciąż nikłe wyobrażenie o tym, jak wyglądało Jeruszalaim (יְרוּשָׁלַם) - ”miasto pokoju” w czasach Jezusa. Choć do Ziemi Świętej nam daleko, Wielki Tydzień zbliża się wielkimi krokami, dlatego najmłodsi uczniowie ZSU w Rybniku, przez specjalne skonstruowaną makietę, zapoznają się niemalże namacalnie z miejscami ostatnich dni Zbawiciela na ziemi.

Dni skupienia nauczycieli i pracowników ZSU
19.03.2024

Wielki Post jest również czasem, gdy nauczyciele i pracownicy szkół urszulańskich mają możliwość przeżycia swojego dnia skupienia, będącego czasem refleksji i zatrzymania się nad życiem.

Ruszyły zapisy na III Marszobieg Urszulański w Poznaniu
19.03.2024

Rozpoczęła się rejestracja uczestników III Marszobiegu Urszulańskiego, który odbędzie się 27 kwietnia 2024 roku nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu.

Projekt „Proszę Siostry” – podsumowanie
19.03.2024

Nasza wielkopostna propozycja indywidualnego, duchowego wstawiennictwa nabrała zaskakujących rozmiarów. Ponad 80 sióstr stało się osobistymi orędownikami w sprawach i intencjach, które do nas przesyłaliście. Cieszymy się z tego, że przez pamięć modlitewną, stawanie przed Panem w Waszym imieniu możemy świadomie pogłębiać relacje między nami jako christianoi – należącymi do Chrystusa siostrami i braćmi. 

Wielkanocne warsztaty w przedszkolu w Sierczy
18.03.2024

Święta Wielkiej Nocy coraz bliżej. Początkiem marca, w Przedszkolu im. Św. Anieli Merici Sióstr Urszulanek UR w Sierczy odbyły się warsztaty artystyczne prowadzone przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Chorągwicy.

Rekolekcje weekendowe „JA JESTEM”
15.03.2024

„Kim jesteś Ty, Panie, a kim jestem ja?” Podobno św. Franciszek często modlił się tymi słowami, a my chcemy zatrzymać się nad nimi w ostatni weekend kwietnia. Zapraszamy na weekendowe skupienie do Sióstr Urszulanek UR w Częstochowie, które odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia 2024.

"Gość niedzielny" o s. Bernadecie Guzy
11.03.2024

S. Bernadeta Guzy zmarła nagle 28 lutego 2024 r. Od niespełna dwóch lat należała do nowo powstałej placówki urszulańskiej w Koszalinie. W "Gościu Niedzielnym" napisano o niej: „Zagościła tu na krótko, lecz owocnie” .

Dziękujemy Ci, Kobieto!
08.03.2024

Kościół – napisał w  Liście apostolskim „Mulieris dignitatem” Jan Paweł II – „pragnie złożyć dzięki Najświętszej Trójcy za «tajemnicę kobiety» i za każdą kobietę – za to, co stanowi odwieczną miarę jej godności kobiecej, za «wielkie dzieła Boże», jakie w niej i przez nią dokonały się w historii ludzkości” (n. 31).

Wystawa z okazji 15-lecia pracy Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Lublinie
06.03.2024

W lubelskiej Galerii  Ratusz można oglądać wystawę prac uczennic i uczniów oraz absolwentek i absolwentów Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Lublinie. Ekspozycja została zorganizowana z okazji 15-lecia pracy placówki po wznowieniu działalności.

IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.

św. Aniela Merici