logo
Aktualności
Dzień Regionalny w szkole w Rybniku
10.06.2024

5 czerwca 2024 r. w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku, odbył się „Dzień Regionalny”, w ramach którego uczniowie mogli wziąć udział w wielu akcjach i konkursach.

Pierwsze Komunie Święte w naszych szkołach
07.06.2024

Mamy już upalny czerwiec, który kieruje nasze myśli ku upragnionym wakacjom, ale w pamięci pozostają nam jeszcze żywe wspomnienia majowe, a szczególnie czas Pierwszych Komunii Świętych w naszych szkołach.

Brązowy medal zasługi dla Siostry Ksawery
06.06.2024

1 czerwca 2024 r. Ambasador RP w Senegalu, Bartłomiej Zdaniuk, wręczył s. Ksawerze Michalskiej brązowy medal zasługi przyznany jej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Ambasador jest częstym gościem w naszej placówce i z bliska widzi ogrom pracy wykonywany przez s. Ksawerę oraz prowadzony przez nią zespół na rzecz osób chorych oraz niedożywionych.

Razem za Jezusem w urszulańskiej rodzinie
05.06.2024

W dniach 30-31 maja 2024 r.  w naszym domu w Poznaniu-Pokrzywnie odbyło się spotkanie sióstr, które I profesję złożyły w 2004 r. Był to piękny czas wspólnej modlitwy liturgicznej, adoracji, dzielenia się, refleksji i wspomnień, bo przecież 20 lat to dość długi „kawałek drogi” za Jezusem w urszulańskiej rodzinie.

To była wspaniała duchowa przygoda
05.06.2024

Wrocławska młodzież wraz z naszymi siostrami uczestniczyła w tegorocznym Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich. 

Boże Ciało i promienie Miłosierdzia w Peru
04.06.2024

Uroczystość Bożego Ciała w Peru, jak w większości krajów Ameryki Południowej, obchodzona jest w niedzielę. Pierwsza naiedziela czerwca była niezwykłym dniem dla naszej misji w Pachacutek, ponieważ po raz pierwszy z naszej kaplicy Matki Bożej z Guadelupe wyruszyła procesja Bożego Ciała. W skromnej, pozbawionej prądu, ale pięknie ozdobionej i rozświetlonej lampionami kaplicy, mogliśmy adorować TEGO, który, będąc z nami pod postacią chleba, jest naszym prawdziwym  ŚWIATŁEM.

To samo dzieciństwo, a jednak…
03.06.2024

Nasza misjonarka, s. Barbara Żaba OSU, o dzieciach w Peru i ich  powodach do radości.

Z Maryją w Oazie
30.05.2024

24 maja 2024 r. nasza siostra Anna Kalecińśka na zaproszenie księdza Szymona Karnówki, nawiedziła młodzieżową wspólnotę Ruchu Światło-Życie, działającą przy bazylice św. Antoniego w Rybniku. Po modlitwie do Ducha Świętego siostra podzieliła się swoim świadectwem wiary i powołania oraz przeżywaniem swojej relacji z Maryją.

Jeśli się zadomowić, to najlepiej w Bogu
30.05.2024

„Jeżeli domu Pan nie zbuduje, na próżno trudzą się ci, którzy go wznoszą” (Ps 127). Nasza rybnicka kaplica służy nie tylko siostrom i uczniom, ale również rodzinom, które chcą pogłębiać więź z Bogiem i skorzystać z zaproponowanych im spotkań formacyjnych i modlitewnych. Jedna z takich propozycji to "Zadomowieni w Bogu" - inicjatywa, która miała swój początek w zeszłym roku po weekendowych rekolekcjach dla rodzin.  

Ach, co to był za dzień – piknik rodzinny w Sierczy
27.05.2024

Piknik rodzinny to jedno z najbardziej lubianych wydarzeń w przedszkolu, z pewnością nie tylko w Sierczy. Organizuje go - przy pomocy siostry dyrektorki i pracowników przedszkola - Rada Rodziców. Ten planowany na 23 maja 2024 r. był szczególnie wyczekiwany. Miało bowiem nastąpić otwarcie placu rekreacyjnego powstałego na terenie dawnego sadu klasztornego.

W pielgrzymce do Maryi Cierpliwie Słuchającej
24.05.2024

22 maja 2024 roku, nasze dwie najmłodsze siostry wraz z innymi urszulankami i z siostrami z różnych Zgromadzeń, pielgrzymowały do Kalwarii Pacławskiej, do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.

Wspólne wędrowanie
21.05.2024

Wędrowanie szlakami św. Jakuba stało się już tradycją kilkunastoosobowej grupy pielgrzymów związanej z Liceum Sióstr Urszulanek we Wrocławiu. Głównym organizatorem, pomysłodawcą  i „motorem” tych wypraw jest pan Piotr Sołodyna, nauczyciel i wychowawca w naszym liceum.

X Niedziela Zwykła

Jezus był postacią kontrowersyjną od początku swojej działalności apostolskiej. Do Chrystusa garnęli się ludzie, którzy szczerze słuchali Jego nauczania, chorzy, aby odzyskać zdrowie czy uwolnienie z mocy złego ducha. Oni uwierzyli w boskie posłannictwo Jezusa.

Na dziś

Trzeba słuchać rad i natchnień,
które Duch Święty nieustannie wzbudza
w sercach naszych.

św. Aniela Merici