logo
Aktualności
Misterium paschalne w Ivano-Frankivsku
29.03.2023

26 marca 2023 r. w V Niedzielę Wielkiego Postu, w parafii Chrystusa Króla w Iwano-Frankiwsku dzieci, młodzież i dorośli przedstawili misterium Męki Pańskiej. Podstawą scenariusza były fragmenty powieści Romana Brandstaettera „Jezus z Nazaretu”.

Powiedz „tak” jak Maryja – dzień skupienia dla kobiet w Kołomyi
27.03.2023

25 marca w naszym klasztorze w Kołomyi miał miejsce kolejny dzień skupienia dla kobiet.

„ZaDOMowieni w BOGU”
21.03.2023

W dniach 17-19 marca 2023 roku, rodziny z Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku spotkały się w Korbielowie na rekolekcjach weekendowych pt. „Rodzina w nowej odsłonie”. To pierwsze takie wyjazdowe rekolekcje w naszej rybnickiej społeczności szkolnej.

Rodzinne spotkanie w Częstochowie
08.03.2023

W dniach 3 – 5 marca 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie członków naszych Rodzin.  Jak zwykle towarzyszyła mu ciepła, po prostu rodzinna atmosfera.  Każda z osób była witana i przyjmowana z radością. 

“Aby dzieci znów się uśmiechały” - Vamos a la Playa (Idziemy na plażę)
03.03.2023

U nas dopiero pierwsze nieśmiałe oznaki wiosny, a Siostry - Maria i Barbara - piszą o kończących się w Peru wakacjach i programie "Idziemy na plażę".

U Boga żadna łza nie jest stracona – wojna w Ukrainie
23.02.2023

24 lutego mija rok od zbrodniczej i niczym nieuzasadnionej inwazji Rosji na Ukrainę. Wojna dotyka nas coraz bardziej personalnie – na froncie zginął Wasyl Letnianczyn (54), szwagier naszej siostry Lubov Kuspis.

Wyznanie katechetki
20.02.2023

Jestem niesamowicie wdzięczna Panu Bogu, że zaprosił mnie do bycia urszulanką, a jako urszulankę do bycia katechetką i pracy z młodymi - wyznaje s. Marta, dając o tym świadectwo.

30 dniowe rekolekcje zakończone
11.02.2023

Siostry przeżywające czas odnowy duchowej zakończyły właśnie najważniejszy etap tego wydarzenia - 30 - dniowe rekolekcje ignacjańskie. Wdzięczność za ten dar wyrażają w liście.

Rekolekcje weekendowe "Walka duchowa i rozeznawanie woli Bożej w codzienności"
06.02.2023

Zapraszamy na rekolekcje weekendowe "Walka duchowa i rozeznawanie woli Bożej w codzienności", które odbędą się w dniach 17-19 marca 2023 r. w klasztorze Sióstr Urszulanek UR w Częstochowie. 

Radość modlitwy, radość spotkania
06.02.2023

W dniach 3-5 lutego 2023, w Częstochowie, odbyła się kolejna Konferencja prowincjalna. Spotkanie rozpoczęło się już 2 lutego czuwaniem „Powołani dla powołanych” na Jasnej Górze. W tym szczególnym dla nas Dniu Życia Konsekrowanego, razem z innymi osobami konsekrowanymi, z jeszcze większą radością i wdzięcznością w sercu modliłyśmy się przed Ikoną Jasnogórskiej Pani. Było to dobre przygotowanie duchowe i wstęp do naszego urszulańskiego spotkania.

„Chodźcie, a zobaczycie”… Otwarty klasztor
03.02.2023

2 lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego, a od 1997 roku  – dzięki Janowi Pawłowi II – Międzynarodowy Dzień Życia Konsekrowanego. Nasza wspólnota postanowiła przybliżyć dzieciom i młodzieży swojej szkoły charakter życia osób, wybierających drogę rad ewangelicznych.

Dziękujemy ci, kobieto konsekrowana
01.02.2023

W dniu 2 lutego, razem z całym Kościołem, obchodzimy XXVII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Radujemy się i dziękujemy za powołanie do wyłącznej więzi z Jezusem Chrystusem, Synem Boga Żywego i do służby Jemu w  drugim człowieku.

V Niedziela Wielkiego Postu

Przy grobie Łazarza, Jezus wzruszył się i zapłakał. Syn Boży bardzo głęboko przeżywał śmierć swojego oddanego przyjaciela oraz cierpienia Marty i Marii po stracie brata. W Betanii objawia swoje prawdziwe człowieczeństwo. Jest bliski, czuły, współczujący. 

 

 

Na dziś

Proście Go, uniżajcie się wobec niezmierzonej potęgi Boga.

św. Aniela Merici