logo
Aktualności
JEROZOLIMA 3D dla najmłodszych
20.03.2024

Do najpiękniejszych widoków, którymi zachwyca się osoba przyjeżdżająca do Ziemi Świętej zaliczyć można panoramę Jerozolimy. Daje ona jednak wciąż nikłe wyobrażenie o tym, jak wyglądało Jeruszalaim (יְרוּשָׁלַם) - ”miasto pokoju” w czasach Jezusa. Choć do Ziemi Świętej nam daleko, Wielki Tydzień zbliża się wielkimi krokami, dlatego najmłodsi uczniowie ZSU w Rybniku, przez specjalne skonstruowaną makietę, zapoznają się niemalże namacalnie z miejscami ostatnich dni Zbawiciela na ziemi.

Dni skupienia nauczycieli i pracowników ZSU
19.03.2024

Wielki Post jest również czasem, gdy nauczyciele i pracownicy szkół urszulańskich mają możliwość przeżycia swojego dnia skupienia, będącego czasem refleksji i zatrzymania się nad życiem.

Ruszyły zapisy na III Marszobieg Urszulański w Poznaniu
19.03.2024

Rozpoczęła się rejestracja uczestników III Marszobiegu Urszulańskiego, który odbędzie się 27 kwietnia 2024 roku nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu.

Projekt „Proszę Siostry” – podsumowanie
19.03.2024

Nasza wielkopostna propozycja indywidualnego, duchowego wstawiennictwa nabrała zaskakujących rozmiarów. Ponad 80 sióstr stało się osobistymi orędownikami w sprawach i intencjach, które do nas przesyłaliście. Cieszymy się z tego, że przez pamięć modlitewną, stawanie przed Panem w Waszym imieniu możemy świadomie pogłębiać relacje między nami jako christianoi – należącymi do Chrystusa siostrami i braćmi. 

Wielkanocne warsztaty w przedszkolu w Sierczy
18.03.2024

Święta Wielkiej Nocy coraz bliżej. Początkiem marca, w Przedszkolu im. Św. Anieli Merici Sióstr Urszulanek UR w Sierczy odbyły się warsztaty artystyczne prowadzone przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Chorągwicy.

Rekolekcje weekendowe „JA JESTEM”
15.03.2024

„Kim jesteś Ty, Panie, a kim jestem ja?” Podobno św. Franciszek często modlił się tymi słowami, a my chcemy zatrzymać się nad nimi w ostatni weekend kwietnia. Zapraszamy na weekendowe skupienie do Sióstr Urszulanek UR w Częstochowie, które odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia 2024.

"Gość niedzielny" o s. Bernadecie Guzy
11.03.2024

S. Bernadeta Guzy zmarła nagle 28 lutego 2024 r. Od niespełna dwóch lat należała do nowo powstałej placówki urszulańskiej w Koszalinie. W "Gościu Niedzielnym" napisano o niej: „Zagościła tu na krótko, lecz owocnie” .

Dziękujemy Ci, Kobieto!
08.03.2024

Kościół – napisał w  Liście apostolskim „Mulieris dignitatem” Jan Paweł II – „pragnie złożyć dzięki Najświętszej Trójcy za «tajemnicę kobiety» i za każdą kobietę – za to, co stanowi odwieczną miarę jej godności kobiecej, za «wielkie dzieła Boże», jakie w niej i przez nią dokonały się w historii ludzkości” (n. 31).

Wystawa z okazji 15-lecia pracy Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Lublinie
06.03.2024

W lubelskiej Galerii  Ratusz można oglądać wystawę prac uczennic i uczniów oraz absolwentek i absolwentów Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Lublinie. Ekspozycja została zorganizowana z okazji 15-lecia pracy placówki po wznowieniu działalności.

W drogę ze Słowem
04.03.2024

Skoro uczniowie spotkali Zmartwychwstałego, będąc w drodze do Emaus, to dlaczego my nie moglibyśmy spotkać się z Nim w czasie wędrówki? Od tej prostej i w zasadzie oczywistej myśli zaczęło się wędrowanie młodych z Poznania ze Słowem, które trwa już blisko dwa lata.

III edycja „Kawiarenki Urszulańskiej”
01.03.2024

W krakowskim przedszkolu miała miejsce już trzecia edycja charytatywnej Kawiarenki urszulańskiej, z której dochód przeznaczony jest na wsparcie potrzebującej rodziny w Peru. 

Zmarła Siostra Bernadeta Guzy od Jezusa Dobrego Pasterza i Niepokalanej
28.02.2024

Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej Wspólnota w Koszalinie prosi o modlitwę za zmarłą swoją Siostrę Marię Bernadetę Guzy od Jezusa Dobrego Pasterza i Niepokalanej.

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

W duchowej radości
przejdźmy przez to nasze krótkie życie.

św. Aniela Merici