logo
Aktualności
Siercza: śluby s. Anny Proć
04.08.2022

W pierwszym dniu sierpnia, wspólnota w Sierczy, miała okazję do świętowania i refleksji o powołaniu do życia konsekrowanego Bogu. W tym dniu s. Anna Proć złożyła, na dwa lata, kolejne śluby czasowe.

Rekolekcje MIŁUJĄCA OBECNOŚĆ
02.08.2022

Rekolekcje MIŁUJĄCA OBECNOŚĆ to wprowadzenie teoretyczne i praktyka modlitwy Jezusowej. Są zaproszeniem dla pragnących wejść na drogę modlitwy Jezusowej i tych, którzy już podążają w głąb serca.

Ukraina: rekolekcje ośmiodniowe w Bilszowcach
02.08.2022

Nasze trzy siostry Ukrainki -  Tetiana, Lubov i Oksana - w dniach 18 - 26.07.2022 , uczestniczyły w ośmiodniowych rekolekcjach prowadzonych przez o. Stanisława Nuckowskiego, franciszkanina w Bilszowcach kolo Halicza. Były one zorganizowane dla 29 sióstr z różnych zgromadzeń zakonnych dwóch obrządków - rzymsko i greko katolickich.

S. Lubov o sytuacji w Kijowie i pielgrzymce do Matki Bożej Królowej Pokoju i Pojednania
19.07.2022

Kijów, pomimo trwającej wojny, cały czas wraca do życia. Już czwarty miesiąc trwa rozminowywanie okolicy. Zagrożenie atakami rakietowymi pozostaje, chociaż stolica jest dobrze chroniona. 

Wieczyste śluby s. Justyny od Drogi Chrystusa i Matki Bożej Częstochowskiej
16.07.2022

W sobotę,  9 lipca 2022 r.,  w Krakowie odbyła się profesja wieczysta s. Justyny od Drogi Chrystusa i Matki Bożej Częstochowskiej. Mieliśmy przywilej być świadkami, jak s. Justyna powiedziała Jezusowi na wieki „tak”, wyrażając w ten sposób Jego pierwszeństwo w swoim życiu i wolę należenia do wspólnoty urszulańskiej do końca swoich dni.

Już „na zawsze” - śluby wieczne s. Anny Kalecińskiej
07.07.2022

3 lipca 2022 r. o godz. 11:30, w Poznaniu, odbyła się Msza Święta w czasie, której s. Anna od Wcielenia złożyła - już na zawsze - śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.  

Z życia wspólnoty urszulańskiej w Peru
21.06.2022

Z listu s. Barbary dowiadujemy się o tym, czym żyją nasze siostry w dalekim Peru i że … warto pomagać!

Czerniowce: Pomimo wojny …
20.06.2022

Pomimo toczącej się wojny, z Ukrainy docierają do nas obrazy jakże odmienne od tych, które widzimy na co dzień w mediach.

Iwano-Frankiwsk: Wakacje z Bogiem dla dzieci z parafii
20.06.2022

W Ukrainie trwa wojna już ponad 100 dni. Działania wojenne przeniosły się bardziej na wschód i południe, chociaż od czasu do czasu Rosjanie ostrzeliwują rakietami i zachodnie tereny Ukrainy. Jednak w Iwano-Frankiwsku jest względnie spokojnie, dlatego zdecydowaliśmy zorganizować po raz kolejny „Wakacje z Bogiem” dla dzieci z naszej parafii.

„Eucharystia daje życie”
17.06.2022

11 czerwca 2022 r. na Jasnej Górze odbył się Kongres Eucharystyczny dzieci komunijnych i Liturgicznej Służby Ołtarza archidiecezji częstochowskiej, zorganizowany pod patronatem ks. Arcybiskupa Wacława Depo. 

Rekolekcje dla rozeznających powołanie
10.06.2022

W dniach 15 - 17 lipca 2022 roku, zapraszamy młode kobiety na weekendowe skupienie do Urszulanek UR, do Częstochowy. Będą to rekolekcje skierowane szczególnie do dziewczyn i młodych kobiet, które szukają swojej drogi życia i rozeznają w sercu, że Bóg powołuje je do życia zakonnego. Zatrzymamy się głównie  nad tematem WYBRANIA PRZEZ BOGA! „Nie wyście MNIE wybrali, ale JA was wybrałem” – mówi Jezus w Ewangelii św. Jana. Przewodniczką w tych dniach będzie Maryja. Ta, która najpełniej i najpiękniej odpowiedziała Bogu na Jego wezwanie.

Lednica 2022
09.06.2022

Po dwóch latach pandemii, Pola Lednickie ponownie wypełniły się młodzieżą, która licznie przybyła pod słynna rybę, aby wielbić Boga tańcem i modlitwą. Nie zabrakło również młodych z naszej wrocławskiej szkoły.

XXV Niedziela Zwykła

Właściciel winnicy jest obrazem Boga, który przychodzi o różnym czasie i zaprasza do pracy w swojej winnicy, to jest dla królestwa Bożego.

 

 

Na dziś

W duchowej radości
przejdźmy przez to nasze krótkie życie.

św. Aniela Merici