Na Niedzielę Dobrego Pasterza święta Aniela daje nam mądrą radę dotyczącą naszej codzienności i życia wspólnego: „Im bardziej będziecie zjednoczone, tym pełniej Jezus Chrystus będzie przebywał wśród was jako Ojciec i Dobry Pasterz. Nie ma bowiem innego znaku, że się jest w łasce Pana, jak miłość wzajemna i zjednoczenie…”
W sobotę, 13 kwietnia 2024 r., w naszym klasztorze w Kołomyi odbyło się kolejne spotkanie dla kobiet, w którym wzięło udział 25 osób. Tym razem, zgodnie z tematem: „W objęciach Św. Józefa”, uwaga zebranych skoncentrowana była na osobie tego niezwykłego Świętego.
13 kwietnia 2024 r. odbyła się kolejna wyprawa formacyjno-turystyczna dla rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Lublinie. Tym razem celem rozważań uczestników było życie św. brata Alberta. Refleksja ta pomogła głębiej zrozumieć znaczenie urszulańskiego Serviam.
15 kwietnia 2024 r. wspólnota urszulanek w Limie, razem z nauczycielami i pracownikami szkoły Santa Ursula, świętowała jubileusz 60. lat życia zakonnego siostry Any Marii Yari.
W weekend, 12-14 kwietnia 2024 r., w Kokotku koło Lublińca, miało miejsce spotkanie przełożonych i ekonomek wspólnot urszulańskich. Jaki był jego cel? Tym razem akcent położony został na sprawę formacji osobistej, co w praktyce przekłada się na jakość bycia razem i współpracy. Pomagała nam w tym pani Urszula Kotas, która poprowadziła warsztaty Od integracji do komunii(kacji).
W naszej misji w Pachacutec z wielką radoscią celebrowalismy trzecią rocznicę powstania "Jadalni świętej Urszuli" - pisze do nas s. Barbara Żaba OSU.
W dniach od 5 do 7 kwietnia 2024 r. w Warszawie odbywało się spotkanie jubileuszowe sióstr, które swoje pierwsze śluby składały w 1999 roku.
W ostatnim numerze tygodnika „Gość Niedzielny”, w dodatku Archidiecezji Lubelskiej, ukazał się artykuł opisujący pracę naszych Sióstr Misjonarek w Peru.
Zapraszamy na kolejne czuwanie modlitewne w intencji powołanych i o nowe powołania dla Kościoła. Czuwanie odbędzie na Jasnej Górze, 4 kwietnia 2024 r. po Apelu Jasnogórskim.
Kościół na całym świecie celebruje największą i najradośniejszą tajemnicę wiary chrześcijańskiej – cud Zmartwychwstania Jezusa. Nie mogło być inaczej w Pachacutec, małej peruwiańskiej wiosce położonej na obrzeżach Limy.
"Oprócz obfitości rekolekcji w naszym Zespole Szkół Urszulańskich, miałyśmy też okazję skorzystać z zaproszenia poprowadzenia rekolekcji w dwóch rybnickich parafiach" - piszą do nas siostry z Rybnika.
Gdy współcześni faraonowie prześcigają się w dokonywaniu cudów, mających przyciągnąć naszą uwagę i zagarnąć w niewolę, Bóg nie przestaje „mówić do nas przez Syna” (por. Hbr 1,1). Czyni to przez znaki, które stawia przed nasze oczy: żłób – krzyż – ołtarz! W nich objawia swoją istotę… Istotę Boga, który w Synu „uniżył samego siebie, ogołocił… stał się posłusznym aż do śmierci krzyżowej…” (por. Flp 2, 5-11), by dokonać największego z cudów – zmartwychwstania!
Niedziela Gaudete, trzecia niedziela Adwentu, przypomina nam, że radość jest nieodłącznym elementem życia chrześcijańskiego. To wyjątkowy moment w liturgii Adwentu, który wyłania się jako przedsmak nadchodzącej pełni radości – Bożego Narodzenia. Wyraz „Gaudete” pochodzi z łacińskiego wezwania: „Gaudete in Domino semper” – „Radujcie się zawsze w Panu” (Flp 4,4). Radość, o której mówi Biblia, to coś więcej niż chwilowe zadowolenie. Jest głęboko zakorzeniona w Bożej obecności i Jego obietnicach. Warto przyjrzeć się biblijnym i historycznym znaczeniom tej cnoty oraz zastanowić się, jak możemy ją przeżywać w codziennym życiu.
Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.
św. Aniela Merici