13 kwietnia 2024 r. odbyła się kolejna wyprawa formacyjno-turystyczna dla rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Lublinie. Tym razem celem rozważań uczestników było życie św. brata Alberta. Refleksja ta pomogła głębiej zrozumieć znaczenie urszulańskiego Serviam.
15 kwietnia 2024 r. wspólnota urszulanek w Limie, razem z nauczycielami i pracownikami szkoły Santa Ursula, świętowała jubileusz 60. lat życia zakonnego siostry Any Marii Yari.
W weekend, 12-14 kwietnia 2024 r., w Kokotku koło Lublińca, miało miejsce spotkanie przełożonych i ekonomek wspólnot urszulańskich. Jaki był jego cel? Tym razem akcent położony został na sprawę formacji osobistej, co w praktyce przekłada się na jakość bycia razem i współpracy. Pomagała nam w tym pani Urszula Kotas, która poprowadziła warsztaty Od integracji do komunii(kacji).
W naszej misji w Pachacutec z wielką radoscią celebrowalismy trzecią rocznicę powstania "Jadalni świętej Urszuli" - pisze do nas s. Barbara Żaba OSU.
W dniach od 5 do 7 kwietnia 2024 r. w Warszawie odbywało się spotkanie jubileuszowe sióstr, które swoje pierwsze śluby składały w 1999 roku.
W ostatnim numerze tygodnika „Gość Niedzielny”, w dodatku Archidiecezji Lubelskiej, ukazał się artykuł opisujący pracę naszych Sióstr Misjonarek w Peru.
Zapraszamy na kolejne czuwanie modlitewne w intencji powołanych i o nowe powołania dla Kościoła. Czuwanie odbędzie na Jasnej Górze, 4 kwietnia 2024 r. po Apelu Jasnogórskim.
Kościół na całym świecie celebruje największą i najradośniejszą tajemnicę wiary chrześcijańskiej – cud Zmartwychwstania Jezusa. Nie mogło być inaczej w Pachacutec, małej peruwiańskiej wiosce położonej na obrzeżach Limy.
"Oprócz obfitości rekolekcji w naszym Zespole Szkół Urszulańskich, miałyśmy też okazję skorzystać z zaproszenia poprowadzenia rekolekcji w dwóch rybnickich parafiach" - piszą do nas siostry z Rybnika.
Gdy współcześni faraonowie prześcigają się w dokonywaniu cudów, mających przyciągnąć naszą uwagę i zagarnąć w niewolę, Bóg nie przestaje „mówić do nas przez Syna” (por. Hbr 1,1). Czyni to przez znaki, które stawia przed nasze oczy: żłób – krzyż – ołtarz! W nich objawia swoją istotę… Istotę Boga, który w Synu „uniżył samego siebie, ogołocił… stał się posłusznym aż do śmierci krzyżowej…” (por. Flp 2, 5-11), by dokonać największego z cudów – zmartwychwstania!
W nocy z piątku na sobotę 23 marca 2024 r., grupa ośmiu pielgrzymów ze społeczności LO Sióstr Urszulanek we Wrocławiu, wyruszyła na Ekstremalną Drogę Krzyżową.
Czas Wielkiego Postu pozwala na dosłowne kroczenie śladami Zbawiciela przez nabożeństwo drogi krzyżowej.
Pierwsza Niedziela Adwentu zaprasza nas do czuwania – uważnego, pełnego nadziei oczekiwania na przyjście Pana. W dzisiejszej Ewangelii ( Łk 21, 25-28. 34-36 ) Jezus mówi o znakach, które poprzedzą Jego powrót: o poruszeniu nieba i ziemi, o trwodze ogarniającej narody. Ale te znaki nie mają nas przytłoczyć. Dla wierzących są przypomnieniem, że Pan jest blisko – że nadchodzi Ten, który przynosi zbawienie.
Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.
św. Aniela Merici