logo
Aktualności
Czerniowce: Pomimo wojny …
20.06.2022

Pomimo toczącej się wojny, z Ukrainy docierają do nas obrazy jakże odmienne od tych, które widzimy na co dzień w mediach.

Iwano-Frankiwsk: Wakacje z Bogiem dla dzieci z parafii
20.06.2022

W Ukrainie trwa wojna już ponad 100 dni. Działania wojenne przeniosły się bardziej na wschód i południe, chociaż od czasu do czasu Rosjanie ostrzeliwują rakietami i zachodnie tereny Ukrainy. Jednak w Iwano-Frankiwsku jest względnie spokojnie, dlatego zdecydowaliśmy zorganizować po raz kolejny „Wakacje z Bogiem” dla dzieci z naszej parafii.

„Eucharystia daje życie”
17.06.2022

11 czerwca 2022 r. na Jasnej Górze odbył się Kongres Eucharystyczny dzieci komunijnych i Liturgicznej Służby Ołtarza archidiecezji częstochowskiej, zorganizowany pod patronatem ks. Arcybiskupa Wacława Depo. 

Rekolekcje dla rozeznających powołanie
10.06.2022

W dniach 15 - 17 lipca 2022 roku, zapraszamy młode kobiety na weekendowe skupienie do Urszulanek UR, do Częstochowy. Będą to rekolekcje skierowane szczególnie do dziewczyn i młodych kobiet, które szukają swojej drogi życia i rozeznają w sercu, że Bóg powołuje je do życia zakonnego. Zatrzymamy się głównie  nad tematem WYBRANIA PRZEZ BOGA! „Nie wyście MNIE wybrali, ale JA was wybrałem” – mówi Jezus w Ewangelii św. Jana. Przewodniczką w tych dniach będzie Maryja. Ta, która najpełniej i najpiękniej odpowiedziała Bogu na Jego wezwanie.

Lednica 2022
09.06.2022

Po dwóch latach pandemii, Pola Lednickie ponownie wypełniły się młodzieżą, która licznie przybyła pod słynna rybę, aby wielbić Boga tańcem i modlitwą. Nie zabrakło również młodych z naszej wrocławskiej szkoły.

,,Po stronie życia" i rodziny
07.06.2022

Dnia 29 maja 2022 roku, ulicami Częstochowy przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Rodzinne i wspólnotowe świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętą w Archikatedrze Świętej Rodziny, której przewodniczył Abp. Wacław Depo. Po Eucharystii wspaniały pochód ruszył na ulice miasta. Wśród uczestników marszu były rodziny, dzieci, duchowni, siostry zakonne i wiele kobiet z dziećmi  z Ukrainy.

Uroki urszulańskiego ogrodu w Pokrzywnie
31.05.2022

Tradycją stają się odwiedziny w naszym pokrzywiańskim ogrodzie uczniów klas podstawowych szkoły urszulańskiej i szkoły HORYZONTY, prowadzonej przez Fundację „Sternik”.

Zapraszamy na wakacje ze słowem Bożym
26.05.2022

Zapraszamy na wakacje ze słowem Bożym. Jeśli chcesz połączyć czas wypoczynku w górach z modlitwą Słowem Bożym – zapraszam Cię do udziału w tym wydarzeniu.

Kołomyja: Siostry nadal służą ludziom
26.05.2022

S. Erika Babynets i s. Oksana Grynchyshyn dzielą się swoją codziennością: jeszcze pół roku temu nawet nam do głowy nie przyszło, że będziemy uczyć dzieci, jak schodzić do piwnicy…

Wspólnie przy grocie Maryi
19.05.2022

Miesiąc maj jest okazją do uczczenia Maryi w modlitwie litanijnej. Zaprosiłyśmy do tej modlitwy naszych gości z Ukrainy, aby przy grocie wspólnie się spotkać i uwielbiać Boga w Maryi.

Piękno ludzkiej seksualności
13.05.2022

RATUJ SWOJE CIAŁO” - to CZWARTE i ostatnie skupienie z serii Pocovidowego Pogotowia Duchowego. W dniach 27 – 29 maja 2022 r. będziemy mówić o darze ludzkiej seksualności. Poruszane będą między innymi takie zagadnienia jak: duchowość i etyka seksualności, seksualność zdezintegrowana i powołanie do szczęścia.

POCOVIDOWE POGOTOWIE DUCHOWE w Częstochowie
11.05.2022

Nasze Urszulańskie Pogotowie Duchowe to cykl czterech spotkań weekendowych, w czasie których uczestnicy - po trudnych doświadczeniach pandemii, mogli skorzystać ze wsparcia i odnowić swoją kondycję: duchową, psychiczną, emocjonalną i interpersonalną. Za nami już trzy spotkania, w czasie których ratowaliśmy i „naprawialiśmy” swoją duszę i ducha, serce oraz relacje i umiejętność dobrej komunikacji.

V Niedziela Wielkiego Postu

Przy grobie Łazarza, Jezus wzruszył się i zapłakał. Syn Boży bardzo głęboko przeżywał śmierć swojego oddanego przyjaciela oraz cierpienia Marty i Marii po stracie brata. W Betanii objawia swoje prawdziwe człowieczeństwo. Jest bliski, czuły, współczujący. 

 

 

Na dziś

Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.

św. Aniela Merici