logo
Aktualności
Czym jest dla mnie Wielkanoc…? Refleksja przełożonej generalnej
20.04.2023

Dzielimy się refleksją wielkanocną S. Susan Flood, naszej przełożonej generalnej, w której proponuje nam konfrontację z pytaniami o wpływ wydarzeń paschalnych na naszą codzienność.

Chrystus prawdziwie zmartwychwstał!
08.04.2023

Życzmy sobie powstawania z tego, co w nas martwe i mroczne, by móc świętować „ŻYCIE, KTÓRE NAM SIĘ OBJAWIŁO” (por. 1 J 1, 1) i żyć nim w całej pełni! Alleluja!

Siostra Emila Ehrlich, bibliotekarka Jana Pawła II
04.04.2023

Mówiono, że „aby odgadnąć, nad czym papież pracował, czy jaka będzie tematyka kolejnej encykliki, trzeba śledzić, jaką problematyką zajmuje się s. Emilia Ehrlich w rzymskich bibliotekach” – pisze ks. Andrzej DOBRZYŃSKI.

Misterium paschalne w Ivano-Frankivsku
29.03.2023

26 marca 2023 r. w V Niedzielę Wielkiego Postu, w parafii Chrystusa Króla w Iwano-Frankiwsku dzieci, młodzież i dorośli przedstawili misterium Męki Pańskiej. Podstawą scenariusza były fragmenty powieści Romana Brandstaettera „Jezus z Nazaretu”.

Powiedz „tak” jak Maryja – dzień skupienia dla kobiet w Kołomyi
27.03.2023

25 marca w naszym klasztorze w Kołomyi miał miejsce kolejny dzień skupienia dla kobiet.

„ZaDOMowieni w BOGU”
21.03.2023

W dniach 17-19 marca 2023 roku, rodziny z Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku spotkały się w Korbielowie na rekolekcjach weekendowych pt. „Rodzina w nowej odsłonie”. To pierwsze takie wyjazdowe rekolekcje w naszej rybnickiej społeczności szkolnej.

Rodzinne spotkanie w Częstochowie
08.03.2023

W dniach 3 – 5 marca 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie członków naszych Rodzin.  Jak zwykle towarzyszyła mu ciepła, po prostu rodzinna atmosfera.  Każda z osób była witana i przyjmowana z radością. 

“Aby dzieci znów się uśmiechały” - Vamos a la Playa (Idziemy na plażę)
03.03.2023

U nas dopiero pierwsze nieśmiałe oznaki wiosny, a Siostry - Maria i Barbara - piszą o kończących się w Peru wakacjach i programie "Idziemy na plażę".

U Boga żadna łza nie jest stracona – wojna w Ukrainie
23.02.2023

24 lutego mija rok od zbrodniczej i niczym nieuzasadnionej inwazji Rosji na Ukrainę. Wojna dotyka nas coraz bardziej personalnie – na froncie zginął Wasyl Letnianczyn (54), szwagier naszej siostry Lubov Kuspis.

Wyznanie katechetki
20.02.2023

Jestem niesamowicie wdzięczna Panu Bogu, że zaprosił mnie do bycia urszulanką, a jako urszulankę do bycia katechetką i pracy z młodymi - wyznaje s. Marta, dając o tym świadectwo.

30 dniowe rekolekcje zakończone
11.02.2023

Siostry przeżywające czas odnowy duchowej zakończyły właśnie najważniejszy etap tego wydarzenia - 30 - dniowe rekolekcje ignacjańskie. Wdzięczność za ten dar wyrażają w liście.

Rekolekcje weekendowe "Walka duchowa i rozeznawanie woli Bożej w codzienności"
06.02.2023

Zapraszamy na rekolekcje weekendowe "Walka duchowa i rozeznawanie woli Bożej w codzienności", które odbędą się w dniach 17-19 marca 2023 r. w klasztorze Sióstr Urszulanek UR w Częstochowie. 

I Niedziela Adwentu

W sposób widzialny, w pełni i w majestacie przybędzie powtórnie w momencie Paruzji. Dlatego trzeba czuwać i przygotowywać się podczas ziemskiego życia na tak ważne wydarzenie, które zadecyduje o naszym wiecznym przeznaczeniu. Najlepszym przygotowaniem jest odpowiedzialne przeżywanie każdego dnia wśród ludzi okazując im życzliwość, miłość, współczucie, pomoc, zrozumienie i przebaczenie. 

Na dziś

Proście Go, uniżajcie się wobec niezmierzonej potęgi Boga.

św. Aniela Merici