logo
Aktualności
Rekolekcje Wielkopostne Zbliżcie się do Boga a On zbliży się do Was
02.04.2022

W dniach od 8.04–10.04.2022 roku, zapraszamy do udziału w rekolekcjach Wielkopostnych online.

Dla tych, którzy chcą pomagać Ukrainie
31.03.2022

Wiele osób, zwłaszcza wychowanki naszych szkół, prosi o podanie konta, na które mogliby wpłacać ofiary przeznaczone na pomoc dla sióstr pozostających na placówkach w Czerniowcach, Ivano-Frankivsku, Kijowie i Kołomyi oraz osób z nimi związanych.

Zapraszamy na dzień z bł. Hanną Chrzanowską czyli o SERVIAM
23.03.2022

"Jeśli chcesz bliżej poznać bł. Hannę Chrzanowską i odkryć, jak ona odnalazła sens życia w służbie bliźnim z powodu miłości do Boga, ta propozycja jest dla Ciebie". Zapraszamy na dzień z bł. Hanną Chrzanowską, który odbędzie się 9 kwietnia 2022 w klasztorze Sióstr Urszulanek UR w Krakowie.

75-lecie Liceum Urszulańskiego - "Przynieś zdjęcie, wspomnienie..."
23.03.2022

Czwartek, 17 marca 2022r., był dla szkoły wrocławskiej był bardzo uroczystym dniem. Zaraz po lekcjach rozpoczęło się spotkanie wspominkowe z okazji Jubileuszu 75-lecia Liceum Urszulańskiego: „Przynieś zdjęcie, wspomnienie…”.

Jesteśmy z Tobą, UKRAINO!
22.03.2022

Wojna za naszą granicą nadal się toczy. Polska i prawie wszystkie kraje świata wspierają walczących o wolność Ukraińców. Politycy próbują zatrzymać spiralę śmierci zapoczątkowaną przez agresora rosyjskiego, a różnego rodzaju organizacje i instytucje, a także cała rzesza ludzi, niosą pomoc naszym wschodnim sąsiadom.

Niech Twoja miłość nigdy się nie skończy – pomoc i wdzięczność
11.03.2022

Niech Twoja miłość nigdy się nie skończynapisała Nadia, jedna z sześciorga rodzeństwa, które wraz ze swoimi rodzicami znalazło schronienie w naszym klasztorze wrocławskim.

Ukraiński ROK KRZYŻA ŚWIĘTEGO
09.03.2022

Rano, 6 marca 2022 r., s. Lubov, ze wspólnoty urszulańskiej w ogarniętym walkami z rosyjskim agresorem Kijowie napisała: Dzisiaj na Ukrainie rozpoczyna się Rok Krzyża Świętego. Z pewnością ani ogłaszający ten rok przedstawiciele Kościoła Katolickiego Ukrainy, ani jego członkowie nie przypuszczali, że będzie to w dosłownym tego słowa znaczeniu Rok Krzyża narodu ukraińskiego. 

Solidarni z Ukrainą
25.02.2022

"Proszę wszystkie siostry i każdą z osobna - złączmy nasze siły w modlitwie różańcowej, prosząc o pokój  i nawrócenie" 

W drodze z Jezusem - otwarte na świat
24.02.2022

"W drodze z Jezusem  - otwarte na swiat" to temat spotkania formatorek, które ma miejsce w Rzymie w dniach 21 - 28 lutego 2022. Bierze w nim udział  37 sióstr,  w tym 7 online. Siostry, pochodzące z 18 krajów, pracują nad aktualizacją podręcznika formacji i omawiają aktualne zagadnienia. 

Zapraszamy nasze Rodziny do Częstochowy
10.02.2022

Już wkrótce, bo w dniach 11 – 13.03. br. w Częstochowie będzie miało miejsce kolejne spotkanie członków naszych rodzin.

„Idźcie i głoście światu Ewangelię” - Rekolekcje charyzmatyczno - ewangelizacyjne
08.02.2022

W dniach 22 – 24 kwietnia 2022 roku zapraszamy do Urszulanek UR do Częstochowy na weekendową szkołę ewangelizacyjną. „Nie w słowie, lecz w mocy przejawia się królestwo Boże”. (1 Kor 4,20) 

POCOVIDOWE POGOTOWIE DUCHOWE - Cykliczne skupienia weekendowe dla zmęczonych pandemią
07.02.2022

Masz wrażenie, że wirus nadwyrężył nie tylko Twoje zdrowie fizyczne, ale również Twojego ducha, serce, czy relacje z innymi?... Kryzys to nie tylko zagrożenie, ale przede wszystkim szansa, zwrot i początek czegoś nowego. W czasie naszych rekolekcji, chcemy zatrzymać się, zobaczyć swoje „pęknięcie” – miejsce, z którego ulatuje życie, POWSTAĆ I RUSZYĆ W DROGĘ. „Wstańcie, chodźmy!”

II Niedziela Adwentu

Jan Chrzciciel nawoływał do nawrócenia na pustyni, nie w wielkich miastach czy w świątyni Jerozolimskiej, gdzie mógł spotkać tłumy pielgrzymów. Nad Jordan przybywali ludzie z różnych miejsc i środowisk, aby go słuchać, wyznawać swoje grzechy i przyjąć jego chrzest w wodach Jordanu. Może byli zniewoleni jego głosem, którego echo rozlegało się bardzo daleko i którego nie zagłuszał hałas i zgiełk miejski czy biznesowe dysputy.

 

 

Na dziś

W duchowej radości
przejdźmy przez to nasze krótkie życie.

św. Aniela Merici