logo
Aktualności
Kolędowanie w Sierczy
15.01.2024

Bądź dobry jak chleb – taki napis widnieje w przedsionku Barki, punktu wydawania żywności (zwłaszcza pieczywa) i odzieży osobom potrzebującym z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Sierczy.

Gdy wyciągasz ręce do brata jest... Boże Narodzenie
12.01.2024

Siostra Maria Waclawa, z urszulańskiej wspólnoty w Miramar w Peru, raz w miesiacu prowadzi spotkania  dla kilkunastoosobowej grupy kobiet, zwanych Asociadas, które  zgłębiają duchowość św Anieli Merici i starają się nią żyć na co dzień. W grupie tej znajdują się byłe wychowanki urszulańskie i kilka nauczycielek obecnie pracujących w naszej szkole św. Józefa w Limie.                                   

Nowy rok, nowe początki – przyjęcie do postulatu Kasi i Iry
10.01.2024

Przełom starego i nowego roku zwykle skłania do podsumowań, planowania… i nowych kroków w życiu. Dzielimy się z radością z faktu, że dwie młode kobiety, które usłyszały w swoim sercu głos zaproszenia do radykalniejszego pójścia za Chrystusem, z odwagą na nie odpowiedziały i podjęły decyzję, by dołączyć do naszej urszulańskiej wspólnoty. 

Orszak Trzech Króli w Grybowie
09.01.2024

6 stycznia, ulicami wielu miast przechodziły barwne Orszaki Trzech Króli. Tak było również w  malowniczo położonym Grybowie. 

Spotkanie Sióstr wspólnoty ukraińskiej w Kołomyi
08.01.2024

W dniach od 3 do 5 stycznia 2024 roku odbyło się spotkanie Sióstr wspólnoty ukraińskiej. Tradycyjnie przyjął nas gościnny dom w Kołomyi. W spotkaniu towarzyszyły nam Siostra Prowincjalna – s. Iwona Skorupa oraz s. Wioletta Adamczak.

Niecodzienna wizyta
08.01.2024

W niedzielę, 7 stycznia 2024 r. , przed południem, do naszego Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu-Pokrzywnie przybyli goście… Była to dla nas wielka radość, ponieważ nikt nie spodziewał się przybyszy z dalekiego Wschodu. Trzej Królowie ze śpiewem kolęd oraz podarunkami odwiedzili Siostry i panie. Każdy otrzymał własnoręcznie przygotowane ciasteczka w kształcie korony, były one również przyozdobione napisem K+M+B.

Migawki z Peru
04.01.2024

S. Barbara Żaba, nasza misjonarka, dzieli się krótkimi wiadomościami z misji w Peru.

Rekolekcje weekendowe „Powiedz tylko Słowo”
03.01.2024

Zapraszamy na weekendowe skupienie, które odbędzie się w dniach 12-14 stycznia 2024 u Sióstr Urszulanek w Warszawie. Rekolekcje dedykujemy szczególnie dziewczynom i młodym kobietom, które pragną pogłębić swoją relację z Bogiem, zadbać o ducha i uczyć się wsłuchiwania w Słowo Życia, a także dla tych, którzy szukają swojej życiowej ścieżki.

„Zespół pieśni bez tańca Na Cito” – małe dzieło w wielkim gmachu MSWiA
02.01.2024

S. Lucyna Gąsior, która od trzech lat pracuje w zespole duszpasterskim w szpitalu MSWiA w Warszawie, dzieli się relacją ze spotkania opłatkowego zorganizowanego dla pracowników szpitala.

Zaczęło się od św. Franciszka …
27.12.2023

„Żywa szopka, którą przed 800 laty wymyślił św. Franciszek, to nie wydarzenie folklorystyczne. Chciał w ten sposób wzbudzić w swych braciach zdumienie wobec tajemnicy Bożego Narodzenia” – powiedział papież Franciszek.

Boże Narodzenie 2023
22.12.2023

Dzieciątko w żłobie...obietnica Nowego Życia, Pokoju na ziemi, Radości, Sprawiedliwości… dana ludziom, dana każdemu z nas....!

Wspólnota modlitwy Jezusowej
20.12.2023

W II niedzielę Adwentu, na zaproszenie proboszcza, ks. Wojciecha Klawikowskiego, s. Weronika Dryl OSU gościła w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grzybnie koło Kartuz.

Uroczystość Bożego Ciała

Eucharystia jest szczególnym darem miłości. Jest darem, który może zaspokoić duchowy głód każdego człowieka. Jest chlebem z nieba, który daje życie światu (por. J 6,33). Eucharystia jest nie tylko darem, jest przede wszystkim chlebem życia, jest Bogiem, który wychodzi na spotkanie człowieka, przychodzi aby nas nawiedzić.

Na dziś

W duchowej radości
przejdźmy przez to nasze krótkie życie.

św. Aniela Merici