logo
Aktualności
Wieczory ze Słowem Bożym - "Jezus formuje swoich uczniów"
16.09.2023

Serdecznie zapraszamy na wieczory ze Słowem Bożym, które rozpoczniemy 9 października 2023 r. u Sióstr Urszulanek w Krakowie. W tym roku spotkania będziemy przeżywać pod hasłem "Jezus formuje swoich uczniów". 

Złoty jubileusz s. Bernadety
02.09.2023

W Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej wspólnota wrocławska świętowała złoty Jubileusz ślubów zakonnych s. Bernadety Bronakowskiej.  

SMAL Lublin
30.08.2023

Już XI raz młodzi archidiecezji lubelskiej spotkali się na święcie młodych. SMAL – Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej odbywało się od 16 do 20 sierpnia w Garbowie. Wymarzone miejsce do bycia razem: piękny, zbudowany ciężką pracą parafian Kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego, duży teren wokół, otwarta plebania i teren probostwa stają się na pięć dni centrum młodego Kościoła Lubelskiego. Wydarzenie organizuje Centrum Młodzieży wraz z zaangażowanymi wspólnotami.

„Panie chcę pójść za Tobą… ALE... (Łk 9,61). Rekolekcje dla rozeznających powołanie
30.08.2023

W dniach 15-17 września 2023 roku, zapraszamy na weekendowe skupienie do Sióstr Urszulanek UR, do Krakowa. Będą to rekolekcje skierowane szczególnie do dziewczyn i młodych kobiet, które szukają swojej drogi życia i rozeznają w sercu, że Bóg powołuje je do życia zakonnego. Zatrzymamy się głównie nad tematem WYBRANIA PRZEZ BOGA!  „Nie wyście MNIE wybrali, ale JA was wybrałem” – mówi Jezus w Ewangelii św. Jana.

Koszalin - była u nas MATKA
29.08.2023

W dniach od 25 – 27 sierpnia 2023 r. nawiedziła naszą parafię pw. Ducha Świętego w Koszalinie kopia NMP Bolesnej ze Skrzatusza – MATKA MIŁOŚCI ZRANIONEJ I NASZEJ NADZIEI, która już od ośmiu miesięcy pielgrzymuje w parafiach naszej diecezji.

Miesiąc w Holandii
29.08.2023

Od 24 lipca do 27 sierpnia s. Wioletta i s. Imelda przebywały - na zaproszenie tamtejszej diecezji - w Den Bosch, mieście położonym ok. 80 km od Amsterdamu.

W pielgrzymce z Błogosławioną Klemensą Staszewską
24.08.2023

Błogosławiona M. Klemensa Staszewska, w czasie II wojny światowej jako przełożona klasztoru w Rokicinach Podhalańskich, udzielała pomocy biednym, rannym, uciekinierom, Żydom i Polakom. Za tę działalność została aresztowana przez gestapo (26 stycznia 1943), przewieziona do więzienia na Montelupich, a następnie do Auschwitz. Zarażona tyfusem zmarła w Oświęcimiu 27 lipca 1943 r.

Sława Ukrainie!
23.08.2023

24 sierpnia jest obchodzony jako Dzień Niepodległości Ukrainy. Ukraińskie święto państwowe ustanowione jest w rocznicę uchwalenia Deklaracji Niepodległości Ukrainy 24 sierpnia 1991.

Potrójny jubileusz
19.08.2023

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP wspólnota w Krakowie przeżywała niezwykłe świętowanie, a okazją do niego był jubileusz 25-lecia ślubów zakonnych trzech sióstr: s. Jolanty, s. Alberty i s. Moniki.

Znalazlyśmy Tego, którego pragnie nasze serce - pierwsza profesja s. Viktorii i s. Marie-Amelie
14.08.2023

S. Viktoria Perykasha złożyła w Rzymie pierwszą profesję zakonną.

Pielgrzymowanie i śpiew
14.08.2023

Wakacje to wyjątkowy czas pieszych pielgrzymek i niezwykłych przygód i SPOTKAŃ W DRODZE. Pan Bóg, przez drugiego człowieka, wychodzi z inicjatywą i zaprasza do wyruszenia w drogę, na pielgrzymi szlak. W drodze odpoczywa serce, mimo, iż może bolą nogi. Bóg, jeśli zaprasza, to daje również siłę do pielgrzymowania i do SERVIAM (służby) w drodze.

Odwaga bycia młodym
10.08.2023

Udało się! Iskra została rozniecona! Grupka młodych ludzi z naszego środowiska urszulańskiego wraz z s. Janą, na przełomie lipca i sierpnia, miała radość i szczęście uczestniczyć w FESTIWALU MŁODYCH w MEDJUGORJE. Jakże niezwykły i wyjątkowy był to czas.

I Niedziela Adwentu

W sposób widzialny, w pełni i w majestacie przybędzie powtórnie w momencie Paruzji. Dlatego trzeba czuwać i przygotowywać się podczas ziemskiego życia na tak ważne wydarzenie, które zadecyduje o naszym wiecznym przeznaczeniu. Najlepszym przygotowaniem jest odpowiedzialne przeżywanie każdego dnia wśród ludzi okazując im życzliwość, miłość, współczucie, pomoc, zrozumienie i przebaczenie. 

Na dziś

Nie traćcie ducha.

św. Aniela Merici