logo
Aktualności
W drogę ze Słowem
04.03.2024

Skoro uczniowie spotkali Zmartwychwstałego, będąc w drodze do Emaus, to dlaczego my nie moglibyśmy spotkać się z Nim w czasie wędrówki? Od tej prostej i w zasadzie oczywistej myśli zaczęło się wędrowanie młodych z Poznania ze Słowem, które trwa już blisko dwa lata.

III edycja „Kawiarenki Urszulańskiej”
01.03.2024

W krakowskim przedszkolu miała miejsce już trzecia edycja charytatywnej Kawiarenki urszulańskiej, z której dochód przeznaczony jest na wsparcie potrzebującej rodziny w Peru. 

Zmarła Siostra Bernadeta Guzy od Jezusa Dobrego Pasterza i Niepokalanej
28.02.2024

Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej Wspólnota w Koszalinie prosi o modlitwę za zmarłą swoją Siostrę Marię Bernadetę Guzy od Jezusa Dobrego Pasterza i Niepokalanej.

W cieniu wojny
24.02.2024

W sobotę, 24 lutego, mija druga (a właściwie 10-ta) rocznica wojny w Ukrainie. Dziękujemy wszystkim, zwłaszcza Siostrom, za modlitwę, wsparcie i towarzyszenie nam i naszym rodakom w tym trudnym czasie. My nadal pozostajemy w czterech domach na Ukrainie i zajmujemy się swoimi codziennymi obowiązkami – prowadzimy nasze dzieła oraz angażujemy się tam, gdzie widzimy potrzebę.

Wieści z Senegalu
22.02.2024

S. Ksawera Michalska dzieli się radościami i troskami urszulańskiej misji w Senegalu.

Zmarła Siostra Aleksandra Witkowska od Trójcy Świętej i Matki Łaski Bożej
22.02.2024

Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej Wspólnota w Lublinie prosi o modlitwę za zmarłą swoją Siostrę Marię Aleksandrę Witkowską od Trójcy Świętej i Matki Łaski Bożej.

Zaproszenie na spotkanie naszych Rodzin
21.02.2024

Zapraszamy rodziców i bliskich naszych Sióstr na kolejne spotkanie Rodzin. Odbędzie się ono – jak zawsze – u stóp Pani Jasnogórskiej w urszulańskim klasztorze w Częstochowie, w dniach 8-10 marca 2024 r.

Czuwania na Jasnej Górze - POWOŁANI DLA POWOŁANYCH
20.02.2024

Zapraszamy na czuwania modlitewne, w intencji powołanych i o nowe powołania! Spotkania modlitewne odbywają się w Pierwsze Czwartki miesiąca, na Jasnej Górze, w kaplicy Matki Bożej, po Apelu Jasnogórskim. 

"PROSZĘ SIOSTRY!" czyli...
14.02.2024

...zaproszenie do projektu wielkopostnego, w którym możemy poprosić o 40-dniowe wstawiennictwo modlitewne jednej z naszych Sióstr. Jeśli masz jakieś intencje wypowiedziane czy niewypowiedziane albo zwyczajnie potrzebujesz, żeby w okresie Wielkiego Postu ktoś o Tobie pamiętał, wspierał Cię modlitwą - zgłoś się!

Zapraszamy na comiesięczne spotkania w ramach towarzyszenia duchowego
13.02.2024

„Towarzyszenie duchowe w drodze wiodącej do wspólnego wzrastania w wierze, czyli poszukiwanie woli Bożej względem nas” – to cykl comiesięcznych spotkań, które odbywają się u Sióstr Urszulanek w Warszawie.

„Nie jest dobrze, by człowiek był sam”
12.02.2024

„Nie jest dobrze, by człowiek był sam”  - pod tym hasłem obchodzony był XXXII Światowy Dzień Chorego. Papież Franciszek w swoim orędziu podkreślił konieczność leczenia chorego poprzez leczenie relacji z Bogiem, z rodziną, przyjaciółmi, pracownikami służby zdrowia oraz z samym sobą. Zaznaczył, że bliskość stanowi cenny balsam, oferujący wsparcie i pocieszenie tym, którzy doświadczają cierpienia. Podkreślił, że wszyscy jesteśmy wezwani do zaangażowania się, aby wdrażać terapię przez budowanie zdrowych relacji, by zwolnić kroku i stanąć przy bliźnim z czułością, współczuciem i troską jak Dobry Samarytanin.

Wielki Post z przewodnikiem
08.02.2024

Na horyzoncie mamy nowy projekt, na który zapraszają s. Anna Kalecińska i Monika Pławecka.

IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia