logo
Aktualności
„Chodźcie, a zobaczycie”… Otwarty klasztor
03.02.2023

2 lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego, a od 1997 roku  – dzięki Janowi Pawłowi II – Międzynarodowy Dzień Życia Konsekrowanego. Nasza wspólnota postanowiła przybliżyć dzieciom i młodzieży swojej szkoły charakter życia osób, wybierających drogę rad ewangelicznych.

Dziękujemy ci, kobieto konsekrowana
01.02.2023

W dniu 2 lutego, razem z całym Kościołem, obchodzimy XXVII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Radujemy się i dziękujemy za powołanie do wyłącznej więzi z Jezusem Chrystusem, Synem Boga Żywego i do służby Jemu w  drugim człowieku.

Piękne zakończenie ferii w Rybniku
30.01.2023

Ferie zimowe w rybnickiej wspólnocie zakończyły się bardzo pięknym akcentem. Z niewielkim opóźnieniem, ale za to w poszerzonym gronie świętowałyśmy Uroczystość św. Anieli. W słoneczną niedzielę 29 stycznia2023 r. gościłyśmy w naszym domu Panie z Instytutu Świeckiego św. Anieli i Ks. Arcybiskupa seniora Damiana Zimonia.

Uroczystość św. Anieli Merici
26.01.2023

„ … w przededniu naszej uroczystości, ale też przed Światowym Dniem Życia Konsekrowanego, zachęcam każdą z Was do wejścia w modlitwę św. Anieli. Razem z Nią prośmy dla siebie o „serca rozpalone miłością”, o „…żywą wiarę i nadzieję”, abyśmy mogły jak najowocniej przeżywać swoją konsekrację Bogu” – czytamy w liście s. Iwony Skorupy, przełożonej prowincjalnej.

Tydzień Serviam ze św. Anielą w rybnickiej szkole Urszulanek
20.01.2023

W ostatnim tygodniu nauki i pracy, przed feriami zimowymi, w naszej społeczności szkolnej obchodziliśmy Tydzień SERVIAM ze św. Anielą. Chcieliśmy  wszyscy “złapać rytm z Anielą” i pogłębić ducha SERVIAM.

Kolęda we wspólnocie w Gdyni
16.01.2023

Dzień 9 stycznia bieżącego roku był bardzo szczególny dla naszej wspólnoty - dokładnie o godzinie 14:40 przyjechał do nas nowy biskup pomocniczy naszej diecezji, ksiądz biskup Piotr Przyborek. Towarzyszył mu ksiądz proboszcz Tomasz Biedrzycki. 

Konferencja prowincjalna - siostrzane bycie i myślenie razem
11.01.2023

Konferencja prowincjalna to spotkanie, organizowane zazwyczaj co roku, przez przełożoną prowincjalną i jej radę. Jego zadaniem jest umożliwienie siostrom włączenia się we wspólną refleksję nad istotnymi sprawami prowincji oraz umocnienie jedności między siostrami żyjącymi na co dzień w kilkunastu wspólnotach. 

Zaproszenie na spotkanie Rodzin
28.12.2022

Zapraszamy rodziców i bliskich na kolejne spotkanie naszych Rodzin.

Bożonarodzeniowe życzenia od Sióstr Urszulanek
22.12.2022

Po raz kolejny świętujemy Narodzenie Boga - Człowieka. Po raz kolejny spocznie na nas wzrok Dziecka, które ma serce Boga i oczy swojej Matki. Ono swoim boskim sercem obejmuje świat cały, przynosząc mu – wbrew wszelkim niesprzyjającym okolicznościom – „łaskę i pokój od Boga, Ojca naszego”.

ODPOCZNIJ! - Urszulańskie szlaki dla młodych
12.12.2022

W dniach 20-22 stycznia 2023 r. zapraszamy młodzież na wspólny wyjazd wypoczynkowy w Beskid Śląski. To odpoczynek dla ducha i ciała. Zimowy weekend w urszulańskim, radosnym klimacie.

Ukraiński Adwent…
09.12.2022

Siostry z Iwano-Frankiwska piszą o Adwencie, o czekaniu w ciemnościach i … o nadziei, która każe działać.

Spotkanie najmłodszych Sióstr z Przełożoną Generalną
03.12.2022

Do domu prowincjalnego zawitało 12 najmłodszych stażem sióstr z naszej prowincji (I profesja złożona w latach 2009-2022), które przyjechały na specjalne spotkanie z naszą przełożoną generalną, sr. Susan Flood.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Trójca Święta jest też wzorem dla Kościoła. Jesteśmy w nim wezwani do jedności i wzajemnej miłości, która jest konkretnym świadectwem naszej wiary w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego.

 

 

Na dziś

Nie wystarczy bowiem coś zacząć,
jeśli zabraknie wytrwałości.

św. Aniela Merici