logo
Aktualności
Wieczyste śluby s. Justyny od Drogi Chrystusa i Matki Bożej Częstochowskiej
16.07.2022

W sobotę,  9 lipca 2022 r.,  w Krakowie odbyła się profesja wieczysta s. Justyny od Drogi Chrystusa i Matki Bożej Częstochowskiej. Mieliśmy przywilej być świadkami, jak s. Justyna powiedziała Jezusowi na wieki „tak”, wyrażając w ten sposób Jego pierwszeństwo w swoim życiu i wolę należenia do wspólnoty urszulańskiej do końca swoich dni.

Już „na zawsze” - śluby wieczne s. Anny Kalecińskiej
07.07.2022

3 lipca 2022 r. o godz. 11:30, w Poznaniu, odbyła się Msza Święta w czasie, której s. Anna od Wcielenia złożyła - już na zawsze - śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.  

Z życia wspólnoty urszulańskiej w Peru
21.06.2022

Z listu s. Barbary dowiadujemy się o tym, czym żyją nasze siostry w dalekim Peru i że … warto pomagać!

Czerniowce: Pomimo wojny …
20.06.2022

Pomimo toczącej się wojny, z Ukrainy docierają do nas obrazy jakże odmienne od tych, które widzimy na co dzień w mediach.

Iwano-Frankiwsk: Wakacje z Bogiem dla dzieci z parafii
20.06.2022

W Ukrainie trwa wojna już ponad 100 dni. Działania wojenne przeniosły się bardziej na wschód i południe, chociaż od czasu do czasu Rosjanie ostrzeliwują rakietami i zachodnie tereny Ukrainy. Jednak w Iwano-Frankiwsku jest względnie spokojnie, dlatego zdecydowaliśmy zorganizować po raz kolejny „Wakacje z Bogiem” dla dzieci z naszej parafii.

„Eucharystia daje życie”
17.06.2022

11 czerwca 2022 r. na Jasnej Górze odbył się Kongres Eucharystyczny dzieci komunijnych i Liturgicznej Służby Ołtarza archidiecezji częstochowskiej, zorganizowany pod patronatem ks. Arcybiskupa Wacława Depo. 

Rekolekcje dla rozeznających powołanie
10.06.2022

W dniach 15 - 17 lipca 2022 roku, zapraszamy młode kobiety na weekendowe skupienie do Urszulanek UR, do Częstochowy. Będą to rekolekcje skierowane szczególnie do dziewczyn i młodych kobiet, które szukają swojej drogi życia i rozeznają w sercu, że Bóg powołuje je do życia zakonnego. Zatrzymamy się głównie  nad tematem WYBRANIA PRZEZ BOGA! „Nie wyście MNIE wybrali, ale JA was wybrałem” – mówi Jezus w Ewangelii św. Jana. Przewodniczką w tych dniach będzie Maryja. Ta, która najpełniej i najpiękniej odpowiedziała Bogu na Jego wezwanie.

Lednica 2022
09.06.2022

Po dwóch latach pandemii, Pola Lednickie ponownie wypełniły się młodzieżą, która licznie przybyła pod słynna rybę, aby wielbić Boga tańcem i modlitwą. Nie zabrakło również młodych z naszej wrocławskiej szkoły.

,,Po stronie życia" i rodziny
07.06.2022

Dnia 29 maja 2022 roku, ulicami Częstochowy przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Rodzinne i wspólnotowe świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętą w Archikatedrze Świętej Rodziny, której przewodniczył Abp. Wacław Depo. Po Eucharystii wspaniały pochód ruszył na ulice miasta. Wśród uczestników marszu były rodziny, dzieci, duchowni, siostry zakonne i wiele kobiet z dziećmi  z Ukrainy.

Uroki urszulańskiego ogrodu w Pokrzywnie
31.05.2022

Tradycją stają się odwiedziny w naszym pokrzywiańskim ogrodzie uczniów klas podstawowych szkoły urszulańskiej i szkoły HORYZONTY, prowadzonej przez Fundację „Sternik”.

Zapraszamy na wakacje ze słowem Bożym
26.05.2022

Zapraszamy na wakacje ze słowem Bożym. Jeśli chcesz połączyć czas wypoczynku w górach z modlitwą Słowem Bożym – zapraszam Cię do udziału w tym wydarzeniu.

Kołomyja: Siostry nadal służą ludziom
26.05.2022

S. Erika Babynets i s. Oksana Grynchyshyn dzielą się swoją codziennością: jeszcze pół roku temu nawet nam do głowy nie przyszło, że będziemy uczyć dzieci, jak schodzić do piwnicy…

II Niedziela Adwentu

Jan Chrzciciel nawoływał do nawrócenia na pustyni, nie w wielkich miastach czy w świątyni Jerozolimskiej, gdzie mógł spotkać tłumy pielgrzymów. Nad Jordan przybywali ludzie z różnych miejsc i środowisk, aby go słuchać, wyznawać swoje grzechy i przyjąć jego chrzest w wodach Jordanu. Może byli zniewoleni jego głosem, którego echo rozlegało się bardzo daleko i którego nie zagłuszał hałas i zgiełk miejski czy biznesowe dysputy.

 

 

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia