logo
Aktualności
Zapraszamy na weekend ze Słowem Bożym w Krakowie
07.02.2024

Jeśli chcesz poznać jak Dzieje Apostolskie ukazują Kościół, źródło i styl życia pierwszych chrześcijan – to zaproszenie jest dla Ciebie.

W karnawale same bale
06.02.2024

Czas karnawału wciąga do zabawy wszystkich – tańczą starsi, młodzi, młodsi i najmłodsi.

INSIEME – Wielkie Święto Urszulańskiej Wspólnoty w Poznaniu
05.02.2024

 „Dzień Życia Konsekrowanego i obchody Uroczystości św. Anieli Merici to wspaniała okazja do wzajemnego poznawania i jednoczenia wszystkich członków naszej urszulańskiej społeczności” - czytamy na stronie Zespołu Szkół Urszulańskich w Poznaniu.

Konsekrowani - weźmy w ramiona Jezusa!
01.02.2024

Życie konsekrowane jest sercem Kościoła – lubi powtarzać papież Franciszek - i tak jak w organizmie ludzkim kondycja człowieka zależy od kondycji jego serca, tak w życiu Kościoła wspólnoty zakonne decydują o jego żywotności.

Z wizytą w Indonezji
29.01.2024

S. Angélique, przełożona wspólnoty holenderskiej, przebywała z dwutygodniową wizytą w Indonezji. Siostra odpowiedziała na zaproszenie do udziału w jubileuszu 165-lecia jednej ze wspólnot urszulańskich w Jakarcie i prowadzonej przez nią szkoły Santa Ursula. Ze strony urszulanek indonezyjskich był to jeden z wyrazów wdzięczności wobec sióstr w Holandii, dzięki którym życie urszulańskie mogło zaistnieć i sukcesywnie  rozwijać się w tej części świata.

Święci zostają w sercu i pamięci!
26.01.2024

27 stycznia urszulanki na całym świecie obchodzą Uroczystość swojej Świętej Założycielki. Zapraszamy do łączenia się z całą rodziną urszulańską w radości świętowania i do wdzięczności Bogu za dar św. Anieli dla Kościoła.

„…od ubogiego nie odwracaj swej twarzy!” (Syr 4,4) – s. Alberta o doświadczeniu bycia z potrzebującymi
23.01.2024

Pan Jezus powiedział „Albowiem ubogich zawsze u siebie mieć będziecie” J 12, 8. i „od ubogiego nie odwracaj swej twarzy!” Syr 4, 4. Można na wiele sposobów pomagać.

Pielgrzymka do Pariacoto
22.01.2024

Na początku grudnia, razem z grupa franciszkanów z Limy, udałam sie do Pariacoto, miejsca męczeństwa dwóch polskich franciszkanów - o. Michala Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego.

Leć kolędo w świat … - koncert w sierczańskim przedszkolu
19.01.2024

Okres Bożego Narodzenia już za nami, ale zgodnie z polską tradycją, przedłużamy radość z przyjścia Jezusa, wykorzystując każdą okazję, by wyrażać ją śpiewem kolęd i pastorałek. Tak było też w naszym przedszkolu
w Sierczy.

Jubileuszowe Soli Deo gloria w Jakarcie
18.01.2024

W dniu 18 stycznia prowincja indonezyjska obchodziła jubileusz 165. lat  istnienia jednej ze wspólnot urszulanek w Jakarcie i prowadzonej przez nie szkoły Santa Ursula. Do duchowej łączności zostały zaproszone urszulanki na całym świecie, ale w sposób szczególny siostry z Holandii.

Umiłowana - 9 dni Duchowej wędrówki ze św. Anielą
17.01.2024

Zapraszamy do duchowej wędrówki ze Świętą Anielą, Umiłowaną Boga. Niech czas spędzony z tą wyjątkową kobietą, a naszą Siostrą i Matką, zaobfituje w wiele błogosławieństw.

Kolędowanie w Sierczy
15.01.2024

Bądź dobry jak chleb – taki napis widnieje w przedsionku Barki, punktu wydawania żywności (zwłaszcza pieczywa) i odzieży osobom potrzebującym z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Sierczy.

IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Trzeba słuchać rad i natchnień,
które Duch Święty nieustannie wzbudza
w sercach naszych.

św. Aniela Merici