logo
Aktualności
Kobieta ukształtowana przez miłość Boga – bł. Blandyna Merten OSU
17.05.2023

18 maja wspominamy bł. Blandynę Merten OSU, błogosławioną Urszulankę, nauczycielkę. Jest patronką nauczycieli i wychowawców urszulańskich.

Zmarła s. Maria Alina Rzepka od Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi
09.05.2023

Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej Wspólnota w Krakowie prosi o modlitwę za zmarłą swoją Siostrę Marię Alinę - Józefę Rzepka od Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.

List sprzed 60. lat – s. Bożena Szerwentke, dyrektorka szkoły sióstr urszulanek do dr Wandy Półtawskiej
26.04.2023

Dr Wanda Półtawska była przed wojną uczennicą szkoły prowadzonej przez urszulanki w Lublinie. Dyrektorką i wychowawczynią Wandy była wówczas s. Bożena Szerwentke. To jej list wydobyła  po latach z szuflady i pozwoliła opublikować w swojej najnowszej biografii („O więcej niż życie”) była więźniarka Ravensbruck. 

Nowy ambasador RP w Senegalu o s. Ksawerze Michalskiej
25.04.2023

Ambasador RP w Senegalu, Bartłomiej Zdaniuk, odwiedził naszą placówkę w Thiaroye. Na Twitterze z uznaniem wyraził się o s. Ksawerze i jej poświęceniu na rzecz ubogich rodzin żyjących na obrzeżach  Dakaru.

Czym jest dla mnie Wielkanoc…? Refleksja przełożonej generalnej
20.04.2023

Dzielimy się refleksją wielkanocną S. Susan Flood, naszej przełożonej generalnej, w której proponuje nam konfrontację z pytaniami o wpływ wydarzeń paschalnych na naszą codzienność.

Chrystus prawdziwie zmartwychwstał!
08.04.2023

Życzmy sobie powstawania z tego, co w nas martwe i mroczne, by móc świętować „ŻYCIE, KTÓRE NAM SIĘ OBJAWIŁO” (por. 1 J 1, 1) i żyć nim w całej pełni! Alleluja!

Siostra Emila Ehrlich, bibliotekarka Jana Pawła II
04.04.2023

Mówiono, że „aby odgadnąć, nad czym papież pracował, czy jaka będzie tematyka kolejnej encykliki, trzeba śledzić, jaką problematyką zajmuje się s. Emilia Ehrlich w rzymskich bibliotekach” – pisze ks. Andrzej DOBRZYŃSKI.

Misterium paschalne w Ivano-Frankivsku
29.03.2023

26 marca 2023 r. w V Niedzielę Wielkiego Postu, w parafii Chrystusa Króla w Iwano-Frankiwsku dzieci, młodzież i dorośli przedstawili misterium Męki Pańskiej. Podstawą scenariusza były fragmenty powieści Romana Brandstaettera „Jezus z Nazaretu”.

Powiedz „tak” jak Maryja – dzień skupienia dla kobiet w Kołomyi
27.03.2023

25 marca w naszym klasztorze w Kołomyi miał miejsce kolejny dzień skupienia dla kobiet.

„ZaDOMowieni w BOGU”
21.03.2023

W dniach 17-19 marca 2023 roku, rodziny z Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku spotkały się w Korbielowie na rekolekcjach weekendowych pt. „Rodzina w nowej odsłonie”. To pierwsze takie wyjazdowe rekolekcje w naszej rybnickiej społeczności szkolnej.

Rodzinne spotkanie w Częstochowie
08.03.2023

W dniach 3 – 5 marca 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie członków naszych Rodzin.  Jak zwykle towarzyszyła mu ciepła, po prostu rodzinna atmosfera.  Każda z osób była witana i przyjmowana z radością. 

“Aby dzieci znów się uśmiechały” - Vamos a la Playa (Idziemy na plażę)
03.03.2023

U nas dopiero pierwsze nieśmiałe oznaki wiosny, a Siostry - Maria i Barbara - piszą o kończących się w Peru wakacjach i programie "Idziemy na plażę".

XXV Niedziela Zwykła

Właściciel winnicy jest obrazem Boga, który przychodzi o różnym czasie i zaprasza do pracy w swojej winnicy, to jest dla królestwa Bożego.

 

 

Na dziś

Miejcie nadzieję i mocną wiarę,
że Bóg pomoże wam we wszystkim.

św. Aniela Merici