W dniu 6 grudnia 2025 r. w St Saulve (Francja), odeszła do Pana Matka Bernadette Josèphe Berquer.
S. Bernadette był urszulanką całkowicie oddaną Bogu i służbie naszemu Zakonowi. Dało się to poznać zwłaszcza w latach 1983 – 1995, gdy pełniła obowiązki przełożonej generalnej.
Prowincja Polska doświadczała w tym czasie od niej dużego wsparcia, życzliwości i konkretnej pomocy.
W duchu wdzięczności Panu Bogu za jej 98- letnie życie i za 74. lata profesji zakonnej w każdej wspólnocie urszulańskiej zostanie odprawiona Msza św. w jej intencji. W naszych modlitwach będziemy prosić Boga, by jej udziałem stały się radości Nieba, których pragnie dla nas wszystkich – jak zapewnia nas św. Aniela – „nasz wspólny Umiłowany”.

Niedziela Chrztu Pańskiego zaprasza nas więc, by jeszcze raz wrócić nad własny Jordan. By przypomnieć sobie, że tam, gdzie pozwalamy Bogu zstąpić, otwiera się niebo. A nad każdą historią, która zostaje zanurzona w Chrystusie, wciąż rozbrzmiewa ten sam głos: „Tyś jest mój syn umiłowany, moja córka umiłowana. W tobie mam upodobanie”.

Miejcie nadzieję i mocną wiarę,
że Bóg pomoże wam we wszystkim.
św. Aniela Merici