„Pośrodku Ciebie jestem ja – Święty - i nie przyszedłem, żeby zatracać.” (Oz 11, 9). Czy chcemy tego czy nie, wszyscy zostaliśmy zaproszeni do wyjścia na wyjątkową pustynię w czasie tego Wielkiego Postu, pustynię, która dla wielu z nas zamyka się w przestrzeni „czterech ścian” i osób, z którymi przeżywamy nasze pytania i niepewność jutra.
My, korzystając z faktu, że możemy w naszej domowej kaplicy mieć adorację Najświętszego Sakramentu, zapraszamy- jak co środę- do wspólnej modlitwy, łącząc się duchowo wieczorną porą. Wejdźmy do środka i zostańmy w naszych domach! Jezus jest i może stać się dla nas centrum każdej naszej życiowej przestrzeni i okoliczności.
s. Monika Pławecka
Adorację on-line można oglądać pod adresem: https://www.facebook.com/Środek-111795917096480/

Zanim Jezus zacznie uzdrawiać i nauczać, Ewangelia stawia Go na pustyni: w samotności, bez świadków i spektaklu. To tam rozstrzyga się pytanie ważniejsze niż cuda: jakim Mesjaszem będzie? Ten obraz zaprasza nas, by najpierw spojrzeć na własne serce, zanim zaczniemy zmieniać zewnętrzne praktyki.

Wiernie i radośnie
trwajcie w rozpoczętym dziele.
św. Aniela Merici