logo
Aktualności

Środowe adoracje w Krakowie on-line

„Pośrodku Ciebie jestem ja – Święty -  i nie przyszedłem, żeby zatracać.” (Oz 11, 9). Czy chcemy tego czy nie, wszyscy zostaliśmy zaproszeni do wyjścia na wyjątkową pustynię w czasie tego Wielkiego Postu, pustynię, która dla wielu z nas zamyka się w przestrzeni „czterech ścian” i osób, z którymi przeżywamy nasze pytania i niepewność jutra.

My, korzystając z faktu, że możemy w naszej domowej kaplicy mieć adorację Najświętszego Sakramentu, zapraszamy- jak co środę- do wspólnej modlitwy, łącząc się duchowo wieczorną porą. Wejdźmy do środka i zostańmy w naszych domach! Jezus jest i może stać się dla nas centrum każdej naszej życiowej przestrzeni i okoliczności.

s. Monika Pławecka

Adorację on-line można oglądać pod adresem: https://www.facebook.com/Środek-111795917096480/

 

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Uroczystość Trójcy Świętej nie jest celebracją abstrakcyjnej nauki. Jest świętem Boga, który jest blisko, Boga, który jest relacją. Boga, który nie przestaje zapraszać człowieka do życia w miłości. I może właśnie tyle trzeba dziś powiedzieć: nie zdołamy ogarnąć Trójcy, ale możemy pozwolić, by Trójca ogarnęła nas.

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia