logo
Aktualności

W poszukiwaniu nie ustawajmy. Wspomnienie z rekolekcji.

W dniach 11 – 13 września 2020 r. u Urszulanek w Polanicy Zdroju odbyły się rekolekcje dla poszukujących. Dzięki modlitwie, konferencjom i osobistej refleksji, uczestnicy mieli możliwość odnaleźć odpowiedź na pytanie swojego serca: Czego szukam? Na kim i na czym buduję w swoim życiu? Czy szukam Prawdy?

Rekolekcje dla poszukujących to twórczy i piękny czas spotkania z Bogiem i ludźmi. Wzięło w nim udział 20 osób. Pan nie tylko obficie obdarzał nas łaskami duchowymi, ale także w bonusie otrzymaliśmy niezapomniane widoki i wyjątkową, słoneczną pogodę. To wszystko sprzyjało temu, aby w ciszy i modlitwie uwielbiać Pana za Jego dobroć i miłość.

W czasie rekolekcji towarzyszył nam O. Michał, dominikanin. Poprzez swoje konferencje zaprowadził nas do miejsca, którego wszyscy poszukujemy. Często układamy swoje życie według własnych pomysłów, upodobań i szukamy swojego miejsca w świecie, w kościele, czasami zajmuje nam to wiele  lat i nie możemy się odnaleźć… A nawet zadajemy sobie pytanie dlaczego tak się dzieje? Refleksja rekolekcyjna odświeżyła w nas na nowo świadomość, że pierwszym etapem w poszukiwaniu jest rezygnacja z siebie, powierzenie swojego życia Bogu i wejście z Nim w relacje więzi i bliskości. Żywa więź z Jezusem jest kluczem do poszukiwania i słuchania Go. Życie nabiera barw i wypełnia się, gdy Bóg staje się jego reżyserem. Może wydawać się to proste, zwyczajne, a zarazem sprawia nam trudności. Można więc powiedzieć, że wszyscy jesteśmy na różnym etapie poszukiwania swojej drogi do Boga.

Dziękujemy uczestniczącym w rekolekcjach za wspólny czas, modlitwę i dzielenie się świadectwem życia z Bogiem i odnajdywania Go ciągle na nowo.

Dziękujemy naszym Siostrom, Urszulankom z Polanicy Zdroju, za serdeczne przyjęcie i pomoc w czasie rekolekcji.

Dziękujemy również O. Michałowi za zaangażowane głoszenie słowa Bożego, za zwyczajność, świadectwo wiary i  przekazanie nam wszystkim tego, co jest fundamentem w poszukiwaniu Boga i sensu życia.

Niech Pan będzie uwielbiony za dary i łaski jakich nam udzielił.

Stella OSU

III Niedziela Wielkanocna

Słowa i łamanie chleba połączyły dwóch uczniów wracających z Emaus z apostołami w Jerozolimie. Uczniowie z Emaus opowiadają o spotkaniu z Jezusem Zmartwychwstałym, którego rozpoznali przy łamaniu chleba. 

Na dziś

Wiernie i radośnie
trwajcie w rozpoczętym dziele.

św. Aniela Merici