logo
Aktualności

Nowa Rada Prowincjalna

W dniach 8-9 września br. w  Warszawie miało miejsce spotkanie nowej Rady Prowincji powołanej w związku ze zmianą przełożonej prowincjalnej.
W jej skład wchodzą (od lewej): s. Jana Krogul, s. Wioletta Adamczak, s. Halina Bobkowska, s. Blandyna Boch, s. Ludmiła Saczewko, s. Beata Grygiel oraz  przełożona prowincjalna, s. Iwona Skorupa. Siostry będą wspierać s. Iwonę w zarządzaniu i dzielić z nią w odpowiedzialność za Prowincję.

Zapewniamy o modlitwie i słowami naszej Założycielki, św. Anieli Merici życzymy:

 „Moc i prawdziwa pociecha Ducha Świętego niech będzie w was wszystkich, abyście mogły mężnie podjąć i wiernie wypełnić powierzone wam zadanie, a zarazem żyć nadzieją wielkiej nagrody, jaka Bóg przygotował wam, jeśli ze swej strony każda będzie się starała okazać wierność i troskę o Jego oblubienice, powierzone waszej straży i opiece jako czujnym pasterkom i dobrym sługom”.

VI Niedziela Wielkanocna

Jezus wyzwolił nas z pozycji zniewolonych sług i zaprosił do bliskiej, przyjacielskiej, głębokiej, szczerej, trwałej relacji z Sobą. Jest najlepszym Przyjacielem, który nigdy nie zawodzi, nie opuści, nie zdradzi. Na Jego wierność każdy zawsze może liczyć,  nawet  gdy zapomina o Nim, oddala się, zdradza czy  odrzuca Jego miłość.

 

 

Na dziś

Nie traćcie ducha.

św. Aniela Merici