logo
Aktualności

Nowa Rada Prowincjalna

W dniach 8-9 września br. w  Warszawie miało miejsce spotkanie nowej Rady Prowincji powołanej w związku ze zmianą przełożonej prowincjalnej.
W jej skład wchodzą (od lewej): s. Jana Krogul, s. Wioletta Adamczak, s. Halina Bobkowska, s. Blandyna Boch, s. Ludmiła Saczewko, s. Beata Grygiel oraz  przełożona prowincjalna, s. Iwona Skorupa. Siostry będą wspierać s. Iwonę w zarządzaniu i dzielić z nią w odpowiedzialność za Prowincję.

Zapewniamy o modlitwie i słowami naszej Założycielki, św. Anieli Merici życzymy:

 „Moc i prawdziwa pociecha Ducha Świętego niech będzie w was wszystkich, abyście mogły mężnie podjąć i wiernie wypełnić powierzone wam zadanie, a zarazem żyć nadzieją wielkiej nagrody, jaka Bóg przygotował wam, jeśli ze swej strony każda będzie się starała okazać wierność i troskę o Jego oblubienice, powierzone waszej straży i opiece jako czujnym pasterkom i dobrym sługom”.

III Niedziela Wielkanocna

Słowa i łamanie chleba połączyły dwóch uczniów wracających z Emaus z apostołami w Jerozolimie. Uczniowie z Emaus opowiadają o spotkaniu z Jezusem Zmartwychwstałym, którego rozpoznali przy łamaniu chleba. 

Na dziś

Tym więcej jest trudu i niebezpieczeństw,
im większej wartości jest przedsięwzięcie.

św. Aniela Merici