logo
Aktualności

Rekolekcje dla tęskniących za niebem

Wszystkich tęskniących za niebem zapraszamy na rekolekcje, które odbędą się w Bardzie (okolice Kłodzka) w dniach 16 – 18 października 2020 r. Rekolekcje będą czasem proszenia Ducha Świętego, aby rozbudził w nas pamięć o wieczności i pragnienie nieba oraz tęsknotę za Jezusem. Jest to skupienie nie dla marzycieli, lecz dla ludzi mocno stąpających po ziemi, ze wzrokiem utkwionym w niebo.

W domu Ojca jest mieszkań wiele (J 14,2)

Rekolekcje dla tęskniących za niebem

Prowadzi: ks. Bogdan Kulik MSF i siostry urszulanki UR: s. Jana i s. Stella

Czy tęsknię? Za czym, lub za kim tęsknię? W jakiej perspektywie przeżywam swoją codzienność? Czy wybiegam swoimi myślami w kierunku nieba? Czy myślę o niebie, o spojrzeniu Jezusowi w oczy? Czy tęsknię za spotkaniem z Jezusem twarzą w twarz? Niebo to miejsce czy stan ducha? Doczesność a wieczność? Czy myślę o swojej śmierci? Śmierć i co po niej? Na te i inne pytania będziemy próbować odpowiadać w czasie weekendowego skupienia. Naszym przewodnikiem po zagadnieniach eschatologicznych będzie ks. Bogdan Kulik MSF, duszpasterz Apostolstwa Dobrej Śmierci.

„Duchu Święty, wzbudź w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Tobą”. Te rekolekcje będą czasem poznawania Boga i pogłębiania z Nim więzi. Będzie to też wspaniała okazja do oswajania się ze śmiercią i spojrzenia na nią w perspektywie radosnego spotkania z miłującym Bogiem. W programie: Eucharystia, adoracja, konferencje, modlitwa Słowem Bożym, możliwość spowiedzi i rozmowy indywidualnej z księdzem lub z siostrą.

Przyjedź! Zapraszamy! 

  • termin: 16 – 18 października, 2020 r. 
  • rozpoczęcie:  16 października, o godz. 18:00 
  • zakończenie: 18 października, po obiedzie, ok. godz. 14:00
  • miejsce: klasztor Sióstr Urszulanek UR, Bardo, ul. Krakowska 31a
  • rekolekcje dla młodzieży żeńskiej i męskiej, (od 17 r. ż)
  • prosimy zabrać ze sobą: Pismo Święte, notatnik, 
  • zgłoszenie: s. Jana (728 891 144) lub janakrogul@gmail.com - (termin zgłoszeń do 11 października
  • Ilość miejsc ograniczona 
  • Koszt (zakwaterowanie, wyżywienie i organizacja): 120 zł
IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Proście Go, uniżajcie się wobec niezmierzonej potęgi Boga.

św. Aniela Merici