logo
Aktualności

„Urszulańskie szlaki” w Piwnicznej Zdroju

Wspólne wędrówki, radość, modlitwa, wspólnota, góry i piękna pogoda! To wszystko i jeszcze więcej zostało podarowane przez dobrego Pana Boga w ostatni weekend sierpnia uczestniczkom wakacyjnych „Urszulańskich szlaków”, które zorganizowane zostały w dniach 28-30 sierpnia 2020 r. w Piwnicznej - Zdroju.

Pięć uczestniczek wraz z dwiema siostrami Urszulankami przeżyło niezwykle radosny, rekreacyjny czas w malowniczym domku tuż nad Popradem. Nie zabrakło wspólnych chwil modlitwy podczas Eucharystii, dzielenia Słowem Bożym, a także modlitwy w drodze na górskich szlakach Beskidu Sądeckiego. 

Wypoczynkowy wyjazd był czasem budowania wspólnoty, odpoczynku, radości i odkrywania Pana Boga w drugim człowieku i pięknie otaczającej przyrody. „Urszulańskie szlaki” pozwoliły na odejście od codziennego zgiełku, miejskiego hałasu i galopującego tempa życia. Pan Bóg podarował nam w te dni piękną, słoneczną pogodę, co było szczególnym zakończeniem lata i wakacyjnego czasu.

Mamy nadzieję, że „Urszulańskie szlaki” na zakończenie wakacji staną się również „urszulańską tradycją” i że nie raz spotkamy się jeszcze na górskich trasach.

Trudno słowami przybliżyć wszystkim atmosferę tych dni, dlatego poniżej publikujemy zdjęcia oraz krótki filmik z ostatniego, sierpniowego weekendu spędzonego w Piwnicznej Zdroju.

Dziękujemy Siostrom za gościnę, obecność i radość, która jeszcze bardziej rozjaśniła te słoneczne dni.

(ak)

 

VI Niedziela Wielkanocna

Jezus wyzwolił nas z pozycji zniewolonych sług i zaprosił do bliskiej, przyjacielskiej, głębokiej, szczerej, trwałej relacji z Sobą. Jest najlepszym Przyjacielem, który nigdy nie zawodzi, nie opuści, nie zdradzi. Na Jego wierność każdy zawsze może liczyć,  nawet  gdy zapomina o Nim, oddala się, zdradza czy  odrzuca Jego miłość.

 

 

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia