logo
Aktualności

„Urszulańskie szlaki” w Piwnicznej Zdroju

Wspólne wędrówki, radość, modlitwa, wspólnota, góry i piękna pogoda! To wszystko i jeszcze więcej zostało podarowane przez dobrego Pana Boga w ostatni weekend sierpnia uczestniczkom wakacyjnych „Urszulańskich szlaków”, które zorganizowane zostały w dniach 28-30 sierpnia 2020 r. w Piwnicznej - Zdroju.

Pięć uczestniczek wraz z dwiema siostrami Urszulankami przeżyło niezwykle radosny, rekreacyjny czas w malowniczym domku tuż nad Popradem. Nie zabrakło wspólnych chwil modlitwy podczas Eucharystii, dzielenia Słowem Bożym, a także modlitwy w drodze na górskich szlakach Beskidu Sądeckiego. 

Wypoczynkowy wyjazd był czasem budowania wspólnoty, odpoczynku, radości i odkrywania Pana Boga w drugim człowieku i pięknie otaczającej przyrody. „Urszulańskie szlaki” pozwoliły na odejście od codziennego zgiełku, miejskiego hałasu i galopującego tempa życia. Pan Bóg podarował nam w te dni piękną, słoneczną pogodę, co było szczególnym zakończeniem lata i wakacyjnego czasu.

Mamy nadzieję, że „Urszulańskie szlaki” na zakończenie wakacji staną się również „urszulańską tradycją” i że nie raz spotkamy się jeszcze na górskich trasach.

Trudno słowami przybliżyć wszystkim atmosferę tych dni, dlatego poniżej publikujemy zdjęcia oraz krótki filmik z ostatniego, sierpniowego weekendu spędzonego w Piwnicznej Zdroju.

Dziękujemy Siostrom za gościnę, obecność i radość, która jeszcze bardziej rozjaśniła te słoneczne dni.

(ak)

 

III Niedziela Wielkanocna

Słowa i łamanie chleba połączyły dwóch uczniów wracających z Emaus z apostołami w Jerozolimie. Uczniowie z Emaus opowiadają o spotkaniu z Jezusem Zmartwychwstałym, którego rozpoznali przy łamaniu chleba. 

Na dziś

Proście Go, uniżajcie się wobec niezmierzonej potęgi Boga.

św. Aniela Merici