logo
Aktualności

Jubileusze w słońcu

W słoneczną niedzielę 13 września w rybnickiej wspólnocie świętowałyśmy jubileusze dwóch naszych Sióstr: s. Małgorzaty Galiorz 55 lat i s. Bernardety Stępniewskiej 25 lat życia ślubami. Przed śniadaniem złożyłyśmy Jubilatkom nasze życzenia, a o godz. 11.30 podczas Eucharystii celebrowanej przez Ks. Kapelana, dziękowałyśmy Jezusowi za obecność i wierne życie naszych Sióstr. Jak to jest w naszej tradycji, Siostry ponowiły swoje śluby, a dla każdej z nas była to dobra okazja, by ożywić w sobie świadomość własnej konsekracji.

Po południu był czas na rekreacyjne spotkanie. S. Rita Szymanowska przygotowała piękne prezentacje, które nawiązywały do życia siostry Małgorzaty i Bernardety. Zainspirowane nimi pytałyśmy Siostry o drogi ich powołania, o dobre wspomnienia minionych lat, dzięki czemu bardziej poznałyśmy obie Jubilatki.

Życzymy naszym Siostrom, by kolejne lata życia pozwalały coraz głębiej doświadczać bliskości Tego, który nas miłuje.

s. Ewa Pyzik

III Niedziela Wielkanocna

Słowa i łamanie chleba połączyły dwóch uczniów wracających z Emaus z apostołami w Jerozolimie. Uczniowie z Emaus opowiadają o spotkaniu z Jezusem Zmartwychwstałym, którego rozpoznali przy łamaniu chleba. 

Na dziś

Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.

św. Aniela Merici