logo
Aktualności

Płomień ducha – wiara i nauczanie bł. Natalii Tułasiewicz – zaproszenie na spotkanie

Z okazji zbliżającej się 80. rocznicy śmierci bł. Natalii Tułasiewicz, Patronki Nauczycieli w Polsce oraz 80. rocznicy wyzwolenia niemieckiego kobiecego obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie o niezwykłych kobietach, nauczycielkach, które, pośród całego okrucieństwa wojny, troszczyły się o rozwój młodego pokolenia. Wnosiły światło, dawały nadzieję na myśl o przyszłości.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 22 lutego 2025 r. w Klasztorze Sióstr Urszulanek przy ul. Starowiślnej 9 w Krakowie.

W programie:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!

W trosce o zapewnienie sprawnej organizacji wydarzenia, uprzejmie prosimy o potwierdzenie Państwa obecności poprzez formularz, najpóźniej do środy, 19 lutego 2025 r.

I Niedziela Wielkiego Postu

Zanim Jezus zacznie uzdrawiać i nauczać, Ewangelia stawia Go na pustyni: w samotności, bez świadków i spektaklu. To tam rozstrzyga się pytanie ważniejsze niż cuda: jakim Mesjaszem będzie? Ten obraz zaprasza nas, by najpierw spojrzeć na własne serce, zanim zaczniemy zmieniać zewnętrzne praktyki.

Na dziś

Miejcie nadzieję i mocną wiarę,
że Bóg pomoże wam we wszystkim.

św. Aniela Merici