logo
Aktualności

Jezu ufam Tobie! Szyfr otwierający serce Boga na oścież

Pierwsza Niedziela po Wielkanocy to Święto Miłosierdzia Bożego. Wyjątkowa Niedziela, której nie możemy przegapić. Wiemy, że Bóg jest miłosierny w każdym czasie. Wybrał sobie jednak szczególny dzień, aby również w wyjątkowy sposób człowiek mógł wysławiać i czcić Boga w Jego Miłosierdziu.

Wysławianie Bożego Miłosierdzia jest nam potrzebne. Jednak jeszcze bardziej potrzebujemy zanurzać się w miłosiernym Sercu Boga. Warto w tym dniu znaleźć czas i przytulić się do Serca Boga. Warto w tym dniu na nowo zaczerpnąć ze zdroju Miłosierdzia i przyjąć łaski dla siebie, dla bliskich i dla wszystkich ludzi, zwłaszcza dla tych, którym nie po drodze do Boga. Nie trzeba dużo. Wystarczy przybliżyć się i szeptać, choćby w ciszy: Jezu ufam Tobie! Jezu ufam Tobie!... I zobaczyć jak Serce Jezusa przyjmuje każdego człowieka, świętego i grzesznego.                                                                                                                                             

s.JK

V Niedziela Wielkanocna

Z Jezusem jesteśmy złączeni przez wiarę, modlitwę oraz przez wypełnianie Jego słowa. Zjednoczenie z NIM wymaga, podobnie jak krzew winny , oczyszczenia i przycinania dla lepszego owocowania. Proces ten dokonuje się przez Słowo Jezusa, które również umacnia w wypełnieniu woli Boga. Oczyszczanie i przycinanie jest procesem bolesnym, ale nie jest czynnością niszczycielską, ponieważ dokonuje tego delikatna ręka kochającego Boga.

 

 

Na dziś

Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.

św. Aniela Merici