logo
Aktualności

Przez laptop do serc

Szkolne rekolekcje on-line, czy to ma sens, czy to zadziała, czy my wszyscy nie mamy już dosyć internetowych łącz? Takie pytania i wątpliwości dręczyły nas od samego początku, gdy planowałyśmy temat i sposób ich przeprowadzenia.

Stało się! W dniach 17-19 marca 2021 r. w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku uczniowie klas licealnych mogli uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych zatytułowanych: „Ocalić od zapomnienia”. W ciągu tych trzech dni szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Jaka jest moja droga życia? Którą z dróg wybrać? Jak służyć Bogu? Skąd mam wiedzieć, czego Pan ode mnie oczekuje? Czy Jezus i życie z Nim jest dla mnie zagrożeniem czy szansą? Czy Bóg nie wymaga za wiele? Czego pragnie dla mnie Ojciec w niebie?

Na tej drodze refleksji, modlitwy oraz wielu pytań uczniowie (oraz nauczyciele ☺) mogli spotkać wspaniałych gości. Łącza były gorące od świadectw: rodziny, kapłana, siostry zakonnej (s. Jany ☺), dziennikarza - młodego męża i ojca, misjonarki świeckiej oraz zakonnej (s. Barbary ☺).

Zainteresowanie słuchaczy, przekonanie, że warto było podjąć ten trud, dodały tylko siły i chęci do dalszego działania: „…naprawdę świetna robota! Jestem zachwycona tym, jak profesjonalnie prowadzone są te rekolekcje. Bardzo inspirujący goście nas dziś odwiedzili i super się ich słuchało. Pomimo ciężkich czasów
i warunków, rekolekcje zaczęły się wspaniale!

Uwieńczeniem każdego dnia była wspólna modlitwa i chwila osobistej refleksji. Medytowaliśmy scenę biblijną: O bogatym młodzieńcu, poszukując tego, co nie pozwala nam w pełni kroczyć za Jezusem. Przeszliśmy drogą krzyżową młodego człowieka z Jezusem, by na koniec (no właśnie, chyba raczej na nowy początek) ofiarować nasze radości, nadzieje, wątpliwości podczas wspólnej Eucharystii. Msza święta transmitowana była na żywo z kaplicy sióstr.

Pan Bóg działa również przez łącza internetowe!!! To nasze ostatnie odkrycia i niech Bogu będą dzięki za ten owocny czas. Alleluja!!! - chciałoby się krzyknąć, więc wołamy: „Chwała Tobie, Królu wieków”!!! 

Siostry J&J

                                 

IV Niedziela Zwykła

Jezus widząc tłumy, wszedł na górę i nauczał. Mówił o ludziach, których nazwał błogosławionymi czyli szczęśliwymi. 

 

 

Na dziś

Nie traćcie ducha.

św. Aniela Merici