logo
Aktualności

Wsłuchani w Boga – druga edycja rekolekcji

W dniach 7 – 9 sierpnia 2020 roku, w Częstochowie odbyły się rekolekcje dla dziewczyn. Początkowo miało to być indywidualne skupienie. Jednak ze względu na dość duże zapotrzebowanie na ciszę i odejście od trosk i hałasu świata, zgłosiło się siedem młodych kobiet, które w kameralnej grupie przeżywały czas skupienia i wyciszenia. Razem przeżyły piękne chwile, w których Bóg, w niepowtarzalny i osobisty sposób przemawiał do serca każdej z nich.

Temat rekolekcji był powtórzeniem zagadnień z poprzedniego, lipcowego czasu skupienia. Uczestniczki uczyły się wsłuchiwać w Serce Boga i w Jego pragnienia. Bóg jest jednak Bogiem niespodzianek. Jego łaska jest zawsze „świeża i nowa”, dlatego zaskakiwał nas wszystkie nowością Swego Słowa i planami względem każdej z nas.  Atmosfera, która nam towarzyszyła, była wypełniona ciszą, adoracją, osobistym czuwaniem i wewnętrznym zasłuchaniem.

Wielkim darem była dla nas obecność o. Jakuba OSPPE, który z pasją i żarliwością dzielił się z nami głoszonym słowem oraz posługą sakramentalną.  W czasie konferencji podzielił się z nami refleksją fragmentu Ewangelii św. Jana – Spotkanie Jezusa z Samarytanką. 

Nasza decyzja i czas, który chcemy oddać Bogu, zatrzymać się przy Nim i poświęcić chwilę na bycie z Nim sam na sam, jest zawsze wielkim przeżyciem i niepowtarzalną łaską. Tak też było i teraz. Każda z nas wiele otrzymała i mimo, iż wiały czasem „przeciwne wiatry” i burza wdzierała się do naszych serc, słyszałyśmy zapewnienie Jezusa: „Odwagi! To Ja jestem. Nie bójcie się!” (Mt 14, 22-33) (patrz Ewangelia z 19 Niedzieli Zwykłej)  

Z takim też słowem umocnienia, z radością, z wdzięcznością i nadzieją w sercu uczestniczki wróciły do swojej codzienności. 

s. Jana OSU

Poniżej krótkie, filmowe wspomnienie z tego czasu:

XXVI Niedziela Zwykła

Pierwszy syn z tej przypowieści robi wrażenie człowieka szczerego, posłusznego, kulturalnego i szanującego swojego ojca. Okazuje się jednak, że takim nie jest. Drugi syn - pozornie niegrzeczny i nietaktowny - opamiętał się i wykonał polecenie ojca. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby z szacunkiem i bez zwłoki odpowiedział na prośbę ojca.

 

 

Na dziś

Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.

św. Aniela Merici