logo
Aktualności

Pierwsze śluby s. Moniki od Wiernej Miłości Boga

W sobotnie południe, 3 września, w kościele parafialnym w Sierczy, s. Monika Zahora złożyła Bogu śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

Uczyniła to w obecności trzech kapłanów, swoich rodziców i najbliższej rodziny oraz wspólnoty sierczańskiej powiększonej o siostry z Tarnowa i Krakowa. Na mszę się przybyły też osoby, które chciały być z Siostrą w tej ważnej dla niej chwili. Obecne były koleżanki z przedszkola, w którym wcześniej pracowała i panie z naszego przedszkola, w którym teraz pracuje. Było też kilkoro dzieci z rodzicami.

S. Monice życzymy, by zawierzając siebie Wiernej Miłości Boga, stawała się jej świadkiem wobec tych, z którymi się spotyka i by pomagała im odkrywać prawdę o Bogu zawsze wiernym człowiekowi.

 

I Niedziela Adwentu

W sposób widzialny, w pełni i w majestacie przybędzie powtórnie w momencie Paruzji. Dlatego trzeba czuwać i przygotowywać się podczas ziemskiego życia na tak ważne wydarzenie, które zadecyduje o naszym wiecznym przeznaczeniu. Najlepszym przygotowaniem jest odpowiedzialne przeżywanie każdego dnia wśród ludzi okazując im życzliwość, miłość, współczucie, pomoc, zrozumienie i przebaczenie. 

Na dziś

Wiernie i radośnie
trwajcie w rozpoczętym dziele.

św. Aniela Merici