logo
Aktualności

Pierwsze śluby s. Moniki od Wiernej Miłości Boga

W sobotnie południe, 3 września, w kościele parafialnym w Sierczy, s. Monika Zahora złożyła Bogu śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

Uczyniła to w obecności trzech kapłanów, swoich rodziców i najbliższej rodziny oraz wspólnoty sierczańskiej powiększonej o siostry z Tarnowa i Krakowa. Na mszę się przybyły też osoby, które chciały być z Siostrą w tej ważnej dla niej chwili. Obecne były koleżanki z przedszkola, w którym wcześniej pracowała i panie z naszego przedszkola, w którym teraz pracuje. Było też kilkoro dzieci z rodzicami.

S. Monice życzymy, by zawierzając siebie Wiernej Miłości Boga, stawała się jej świadkiem wobec tych, z którymi się spotyka i by pomagała im odkrywać prawdę o Bogu zawsze wiernym człowiekowi.

 

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.

św. Aniela Merici