logo
Aktualności

77. Piesza Pielgrzymka Rybnicka na Jasną Górę

W dniach 3-7 sierpnia 2022 r. odbyła się kolejna Pielgrzymka Archidiecezji Katowickiej z Rybnika i okolic na Jasną Górę.

Po pandemicznej przerwie nareszcie mogliśmy wspólnie wyruszyć do Matki, by oddawać Jej naszych bliskich, samych siebie i wszystkie ważne sprawy Kościoła i świata. Pielgrzymka Rybnicka jest ślubowana Matce Bożej jako wyraz wdzięczności za ocalenie miasta, dlatego nawet w czasie pandemii, pięciu kapłanów podjęło się wędrówki, by dotrzymać ślubu złożonego przez Rybniczan.

Tego roku pielgrzymowaliśmy pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”, szczególnie zastanawiając się, czym jest pokój ofiarowany przez Boga, jak go podtrzymywać w sobie i jak nieść innym. Na Jasną Górę pielgrzymowaliśmy w 8 grupach, w których panowała atmosfera radości i wzajemnego wsparcia. Pomimo bardzo upalnej pogody, Pan Bóg udzielał hojnie swoich łask i pozwolił nam osiągnąć cel naszej drogi.

Ufamy, że wszystkim pielgrzymującym Maryja będzie nadal Przewodniczką i wyprosi trwałe owoce tych rekolekcji w drodze.

 

s. Małgorzata Niemiec

IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia