logo
Aktualności

Zostań w domu i służ! Nowe pomysły na "Serviam" w domu

Z radością publikujemy nowe, przesłane od Was nagrania, przedstawiające, jak można w tym czasie narodowej kwarantanny służyć w duchu urszulańskiego Serviam.

Pani Sylwia na co dzień pracuje w żłobku. Obecnie, w związku z "coronavirusem" ma przerwę więc służy innym i szyje w domu maseczki. Na swoim koncie ma ich już 253 sztuki. Gratulujemy! Maseczki rozchodzą się przecież teraz jak świeże bułeczki:)

Kulinarne dzieło Agaty zrodziło się z potrzeby uszczęśliwienia dzieci i męża. Kobiecy odruch serca i wspaniała zachęta do "Serviam w domu"! Cieszymy się, że dzielicie się z nami radością i dobrem!

Mikołaj z urszulańskiego LO z Wrocławia dzieli się z nami swoim "Serviam w domu". Na taki apel nie sposób nie odpowiedzieć. Modlitwa różańcowa jest wyjątkowym lekarstwem i siłą - nie tylko na czas zarazy. Zatem do dzieła!

 

Zapraszamy siostry urszulanki, wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób związani są z urszulankami oraz tych, którym bliskie jest urszulańskie SERVIAM, do włączenia się w projekt „SERVIAM w domu”.

Prosimy o przesyłanie krótkich materiałów filmowych (max. 2, 5 minuty), dotyczących wzajemnej służby i pomocy. Filmiki mogą zawierać piosenki, wiersze, opowiadania, dowolne wypowiedzi, lub po prostu różne sytuacje domowe, ukazujące Serviam w czasach pandemii. Zachęcamy do twórczego podejścia do zadania.

Gotowy materiał prosimy przesyłać na adres: homeserviam@gmail.com 

Uprzejmie informujemy, że nadesłanie materiału równoznaczne jest ze zgodą na rozpowszechnianie wizerunku.

Przyłącz się do nas ze swoim SERVIAM!

XXVI Niedziela Zwykła

Pierwszy syn z tej przypowieści robi wrażenie człowieka szczerego, posłusznego, kulturalnego i szanującego swojego ojca. Okazuje się jednak, że takim nie jest. Drugi syn - pozornie niegrzeczny i nietaktowny - opamiętał się i wykonał polecenie ojca. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby z szacunkiem i bez zwłoki odpowiedział na prośbę ojca.

 

 

Na dziś

Wiernie i radośnie
trwajcie w rozpoczętym dziele.

św. Aniela Merici