logo
Aktualności

Zostań w domu i służ! Nowe pomysły na "Serviam" w domu

Z radością publikujemy nowe, przesłane od Was nagrania, przedstawiające, jak można w tym czasie narodowej kwarantanny służyć w duchu urszulańskiego Serviam.

Pani Sylwia na co dzień pracuje w żłobku. Obecnie, w związku z "coronavirusem" ma przerwę więc służy innym i szyje w domu maseczki. Na swoim koncie ma ich już 253 sztuki. Gratulujemy! Maseczki rozchodzą się przecież teraz jak świeże bułeczki:)

Kulinarne dzieło Agaty zrodziło się z potrzeby uszczęśliwienia dzieci i męża. Kobiecy odruch serca i wspaniała zachęta do "Serviam w domu"! Cieszymy się, że dzielicie się z nami radością i dobrem!

Mikołaj z urszulańskiego LO z Wrocławia dzieli się z nami swoim "Serviam w domu". Na taki apel nie sposób nie odpowiedzieć. Modlitwa różańcowa jest wyjątkowym lekarstwem i siłą - nie tylko na czas zarazy. Zatem do dzieła!

 

Zapraszamy siostry urszulanki, wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób związani są z urszulankami oraz tych, którym bliskie jest urszulańskie SERVIAM, do włączenia się w projekt „SERVIAM w domu”.

Prosimy o przesyłanie krótkich materiałów filmowych (max. 2, 5 minuty), dotyczących wzajemnej służby i pomocy. Filmiki mogą zawierać piosenki, wiersze, opowiadania, dowolne wypowiedzi, lub po prostu różne sytuacje domowe, ukazujące Serviam w czasach pandemii. Zachęcamy do twórczego podejścia do zadania.

Gotowy materiał prosimy przesyłać na adres: homeserviam@gmail.com 

Uprzejmie informujemy, że nadesłanie materiału równoznaczne jest ze zgodą na rozpowszechnianie wizerunku.

Przyłącz się do nas ze swoim SERVIAM!

X Niedziela Zwykła

Jezus był postacią kontrowersyjną od początku swojej działalności apostolskiej. Do Chrystusa garnęli się ludzie, którzy szczerze słuchali Jego nauczania, chorzy, aby odzyskać zdrowie czy uwolnienie z mocy złego ducha. Oni uwierzyli w boskie posłannictwo Jezusa.

Na dziś

W duchowej radości
przejdźmy przez to nasze krótkie życie.

św. Aniela Merici