logo
Aktualności

Wspólne wędrowanie

Wędrowanie szlakami św. Jakuba stało się już tradycją kilkunastoosobowej grupy pielgrzymów związanej z Liceum Sióstr Urszulanek we Wrocławiu. Głównym organizatorem, pomysłodawcą  i „motorem” tych wypraw jest pan Piotr Sołodyna, nauczyciel i wychowawca w naszym liceum.

W minioną sobotę 18.05.2024r., piętnastoosobowa grupa wyjechała pociągiem z wrocławskiego dworca do Dzierżoniowa Śląskiego, aby następnie wyruszyć na górę Ślężę. Po pokonaniu ok. 23 km, następnym celem było dotarcie do Sobótki (ok. 6 km), skąd był przewidziany powrót pociągiem do Wrocławia.

Podczas  pielgrzymowania nie zabrakło skupienia, wspólnej modlitwy różańcowej, czy też koronki do Bożego Miłosierdzia. Duchowe wędrowanie jest swego rodzaju miniaturą życia - wiąże się z wysiłkiem, przekraczaniem siebie, pokonywaniem jakiegoś dyskomfortu związanego z przemierzaniem kolejnych kilometrów i wspinaniem się pod górę. Uczy także wrażliwości na drugiego, wędrującego obok człowieka, zwłaszcza tego który w danym momencie zmaga się z jakąś niemocą wynikającej ze zmęczenia. I tego piękna  wspólnego trudu pielgrzymowania doświadczaliśmy. Dlatego też planujemy już kolejne wspólne wędrowanie szlakami św. Jakuba po Dolnym Śląsku.

 

Więcej zdjęć na stronie LO Sióstr Urszulanek we Wrocławiu.

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

W duchowej radości
przejdźmy przez to nasze krótkie życie.

św. Aniela Merici