logo
Aktualności

Z życia sióstr w Ukrainie

Siostry pracujące w Ukrainie dzielą się z nami ważnymi wydarzeniami, w których w ostatnim czasie uczestniczyły.

S. Tetania Lesiuk uczestniczyła w poświęceniu Centrum Świętego Józefa w Kijowie, którego, w dniu 1 maja, dokonał nuncjusz apostolski abp Visvaldas Kulbokas. Byli też obecni biskup kijowsko-żytomierski Witalij Krywicki orazs. Agata Bys, przewodnicząca Konsulty Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w UA. Centrum powstało dzięki staraniom Konsulty, której jedną z członkiń jest s. Tetiana. Pomieszczenie zakupione i odremontowane dzięki  Konsulcie służyć będzie zarówno siostrom, jak i osobom świeckim.

Z s. Tetianą dzielimy też radość z ukończenia Szkoły Posługi Kapelańskiej organizowanej przez Konferencję Episkopatu Ukrainy w Gródku Podolskim. W dniu 2 maja odbyły się tam ostatnie wykłady i uczestnicy otrzymali certyfikaty i szewrony na rękawy.

Natomiast w poniedziałek, 6 maja, w Kołomyi siostry świętowały 50-te urodziny s. Eriki.  Siostro Eriko, niech przez kolejne lata Twojego życia prowadzi Cię Duch Chrystusa Zmartwychwstałego!  Cieszymy się, że jesteś naszą siostrą w Chrystusie i że razem możemy o Nim świadczyć wobec ludzi.

Zesłanie Ducha Świętego

W Biblii słowa – wicher i ogień są często symbolami dynamicznej, twórczej obecności Ducha Bożego, który wspiera, podtrzymuje i odnawia życie religijne człowieka. Duch Święty daje wzrost duchowy, pobudza do nowego zapału i gorliwości we wspólnocie Kościoła Chrystusowego.

Na dziś

Proście Go, uniżajcie się wobec niezmierzonej potęgi Boga.

św. Aniela Merici