Mamy już upalny czerwiec, który kieruje nasze myśli ku upragnionym wakacjom, ale w pamięci pozostają nam jeszcze żywe wspomnienia majowe, a szczególnie czas Pierwszych Komunii Świętych w naszych szkołach.
1 czerwca 2024 r. Ambasador RP w Senegalu, Bartłomiej Zdaniuk, wręczył s. Ksawerze Michalskiej brązowy medal zasługi przyznany jej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Ambasador jest częstym gościem w naszej placówce i z bliska widzi ogrom pracy wykonywany przez s. Ksawerę oraz prowadzony przez nią zespół na rzecz osób chorych oraz niedożywionych.
W dniach 30-31 maja 2024 r. w naszym domu w Poznaniu-Pokrzywnie odbyło się spotkanie sióstr, które I profesję złożyły w 2004 r. Był to piękny czas wspólnej modlitwy liturgicznej, adoracji, dzielenia się, refleksji i wspomnień, bo przecież 20 lat to dość długi „kawałek drogi” za Jezusem w urszulańskiej rodzinie.
Wrocławska młodzież wraz z naszymi siostrami uczestniczyła w tegorocznym Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich.
Uroczystość Bożego Ciała w Peru, jak w większości krajów Ameryki Południowej, obchodzona jest w niedzielę. Pierwsza naiedziela czerwca była niezwykłym dniem dla naszej misji w Pachacutek, ponieważ po raz pierwszy z naszej kaplicy Matki Bożej z Guadelupe wyruszyła procesja Bożego Ciała. W skromnej, pozbawionej prądu, ale pięknie ozdobionej i rozświetlonej lampionami kaplicy, mogliśmy adorować TEGO, który, będąc z nami pod postacią chleba, jest naszym prawdziwym ŚWIATŁEM.
Nasza misjonarka, s. Barbara Żaba OSU, o dzieciach w Peru i ich powodach do radości.
24 maja 2024 r. nasza siostra Anna Kalecińśka na zaproszenie księdza Szymona Karnówki, nawiedziła młodzieżową wspólnotę Ruchu Światło-Życie, działającą przy bazylice św. Antoniego w Rybniku. Po modlitwie do Ducha Świętego siostra podzieliła się swoim świadectwem wiary i powołania oraz przeżywaniem swojej relacji z Maryją.
„Jeżeli domu Pan nie zbuduje, na próżno trudzą się ci, którzy go wznoszą” (Ps 127). Nasza rybnicka kaplica służy nie tylko siostrom i uczniom, ale również rodzinom, które chcą pogłębiać więź z Bogiem i skorzystać z zaproponowanych im spotkań formacyjnych i modlitewnych. Jedna z takich propozycji to "Zadomowieni w Bogu" - inicjatywa, która miała swój początek w zeszłym roku po weekendowych rekolekcjach dla rodzin.
Piknik rodzinny to jedno z najbardziej lubianych wydarzeń w przedszkolu, z pewnością nie tylko w Sierczy. Organizuje go - przy pomocy siostry dyrektorki i pracowników przedszkola - Rada Rodziców. Ten planowany na 23 maja 2024 r. był szczególnie wyczekiwany. Miało bowiem nastąpić otwarcie placu rekreacyjnego powstałego na terenie dawnego sadu klasztornego.
22 maja 2024 roku, nasze dwie najmłodsze siostry wraz z innymi urszulankami i z siostrami z różnych Zgromadzeń, pielgrzymowały do Kalwarii Pacławskiej, do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.
Wędrowanie szlakami św. Jakuba stało się już tradycją kilkunastoosobowej grupy pielgrzymów związanej z Liceum Sióstr Urszulanek we Wrocławiu. Głównym organizatorem, pomysłodawcą i „motorem” tych wypraw jest pan Piotr Sołodyna, nauczyciel i wychowawca w naszym liceum.
S. Bożena Lubocka OSU została zaproszona do udziału w sesji organizowanej przez Uniwersytet Ignatianum w Krakowie na temat arteterapii, czyli terapii przez sztukę.
Jak mamy jednak usłyszeć głos Jezusa? Wskazówkę możemy znaleźć w „Pismach” św. Anieli Merici. Być posłusznym według niej to kierować się Bożymi przykazaniami, nauczaniem Magisterium Kościoła, respektować zależności, o ile nie sprzeciwia się to Bożemu prawu i własnej godności. To także dbać o czystość sumienia, aby móc usłyszeć rady i natchnienia, które Duch Święty, nauczyciel wszelkiej prawdy, nieustannie wzbudza w naszych sercach.
Proście Go, uniżajcie się wobec niezmierzonej potęgi Boga.
św. Aniela Merici