logo
Aktualności

Boże Ciało i promienie Miłosierdzia w Peru

Uroczystość Bożego Ciała w Peru, jak w większości krajów Ameryki Południowej, obchodzona jest w niedzielę. Pierwsza naiedziela czerwca była niezwykłym dniem dla naszej misji w Pachacutek, ponieważ po raz pierwszy z naszej kaplicy Matki Bożej z Guadelupe wyruszyła procesja Bożego Ciała. W skromnej, pozbawionej prądu, ale pięknie ozdobionej i rozświetlonej lampionami kaplicy, mogliśmy adorować TEGO, który, będąc z nami pod postacią chleba, jest naszym prawdziwym  ŚWIATŁEM.

Jezus, posługując się ludźmi dobrej woli, do których z pewnością zalicza się ekipa MIVA Polska, sprawił, że promienie Miłosierdzia rozświetliły też życie osób zmagajacych się z niepełnosprawnością. Do nich należy Stefan, student III roku elektroniki, który nie porusza się samodzielnie. Potrzebował specjalistycznego wózka, ale na to nie bylo stać jego rodziny. Mama Stefana to prawdziwa wojowniczka!  O świcie każdego ranka wstaje, aby upiec słodkie ciasta, które sprzedaje na uliczkach wokół gmachu studenckiego. Następnie przygotowuje syna, aby punktualnie mógł dotrzeć na poranne zajęcia. 

Dzięki projektowi MIVA Polska Promień Milosierdzia, Stefan oraz inne 34 osoby  otrzymały specjalistyczne wózki, które zmienią jakość życia ich oraz ich rodzin.  Stało się  to dla nich prawdziwym błogosławieństwem! Ich twarze promieniowały radością! Wiekszość z nich czekała na taką pomoc wiele lat!

Dzięki pracy ekipy MIVA Polska oraz Dobroczyńcom z Polski, udało się przekazać tym ubogim siostrom i braciom światełko nadziei w ich osamotnieniu i codziennej walce z niepelnosprawnoscia. Dziekujemy!

 

S. Barbara OSU

X Niedziela Zwykła

Jezus był postacią kontrowersyjną od początku swojej działalności apostolskiej. Do Chrystusa garnęli się ludzie, którzy szczerze słuchali Jego nauczania, chorzy, aby odzyskać zdrowie czy uwolnienie z mocy złego ducha. Oni uwierzyli w boskie posłannictwo Jezusa.

Na dziś

Nie traćcie ducha.

św. Aniela Merici