logo
Aktualności

Razem za Jezusem w urszulańskiej rodzinie

W dniach 30-31 maja 2024 r.  w naszym domu w Poznaniu-Pokrzywnie odbyło się spotkanie sióstr, które I profesję złożyły w 2004 r. Był to piękny czas wspólnej modlitwy liturgicznej, adoracji, dzielenia się, refleksji i wspomnień, bo przecież 20 lat to dość długi „kawałek drogi” za Jezusem w urszulańskiej rodzinie.

Pierwszego dnia towarzyszyła nam s. Anna Szotek, której jesteśmy wdzięczne za przykład życia i modlitwy. Drugiego dnia wyruszyłyśmy w drogę: najpierw do Śniecisk, gdzie ks. Przemysław Przybylski odprawił dla nas Mszę św. dziękczynną za dar ślubów zakonnych i naszą rocznikową wspólnotę, a później  do Giecza i Kórnika.

Dziękujemy pokrzywiańskiej Wspólnocie za otwarte serce i przyjęcie nas w domu, do którego wróciłyśmy z sentymentem – to tu odbyłyśmy swój nowicjat i złożyłyśmy I profesję.

Już dziś czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie rocznikowe za 5 lat – tym razem już jubileuszowe!

S. Weronika Świętosławska OSU

I Niedziela Wielkiego Postu

Zanim Jezus zacznie uzdrawiać i nauczać, Ewangelia stawia Go na pustyni: w samotności, bez świadków i spektaklu. To tam rozstrzyga się pytanie ważniejsze niż cuda: jakim Mesjaszem będzie? Ten obraz zaprasza nas, by najpierw spojrzeć na własne serce, zanim zaczniemy zmieniać zewnętrzne praktyki.

Na dziś

Nie wystarczy bowiem coś zacząć,
jeśli zabraknie wytrwałości.

św. Aniela Merici