logo
Aktualności

Pierwsze Komunie Święte w naszych szkołach

Mamy już upalny czerwiec, który kieruje nasze myśli ku upragnionym wakacjom, ale w pamięci pozostają nam jeszcze żywe wspomnienia majowe, a szczególnie czas Pierwszych Komunii Świętych w naszych szkołach.

Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku, Szkoła Podstawowa 159 Sióstr Urszulanek UR w Krakowie oraz Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek UR w Lublinie to miejsca, gdzie nasi uczniowie przygotowywali się do tego największego z cudów - Najświętszego Sakramentu.

Zarówno czas przygotowań jak i sama Uroczystość i Biały Tydzień są ukierunkowane na coraz głębsze odkrywanie Jezusa jako najlepszego Przyjaciela człowieka i Dobrego Pasterza. Dzieci uczą się aktywnego i twórczego współtworzenia wspólnoty wiary a tym samym budowania Kościoła.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku, będącego  tylko cząstką tego, co było doświadczeniem każdego z naszych dzieci.

Oby przyjęcie Jezusa do serca pozostało w nich na zawsze żywe i każdego dnia otwierało na komunię z Bogiem i człowiekiem!

Filmik można zobaczyć TUTAJ.

S. Anna Kalecińska OSU

X Niedziela Zwykła

Jezus był postacią kontrowersyjną od początku swojej działalności apostolskiej. Do Chrystusa garnęli się ludzie, którzy szczerze słuchali Jego nauczania, chorzy, aby odzyskać zdrowie czy uwolnienie z mocy złego ducha. Oni uwierzyli w boskie posłannictwo Jezusa.

Na dziś

Szukajcie najpierw Królestwa Bożego.

św. Aniela Merici