logo
Aktualności

Ach, co to był za dzień – piknik rodzinny w Sierczy

Piknik rodzinny to jedno z najbardziej lubianych wydarzeń w przedszkolu, z pewnością nie tylko w Sierczy. Organizuje go - przy pomocy siostry dyrektorki i pracowników przedszkola - Rada Rodziców. Ten planowany na 23 maja 2024 r. był szczególnie wyczekiwany. Miało bowiem nastąpić otwarcie placu rekreacyjnego powstałego na terenie dawnego sadu klasztornego.

Znalazło się na nim miejsce na wymarzone przez małych piłkarzy boisko. Otwarcie placu co prawda się dokonało, ale ulewny deszcz, który spadł dzień przed piknikiem, uniemożliwił rozegranie meczu: tatusiowie kontra przedszkolaki. Nie zepsuło to jednak nastroju i radośnie – już przy pięknej pogodzie - obchodzono Dzień Mamy i Taty. Atrakcji było wiele: występy dzieci, rozgrywki sportowe, dmuchańce, loteria z nagrodami, tańce, smakołyki… Wszystko to złożyło się na piękne święto rodziny.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia, na stronie Przedszkola im. Św. Anieli Merici Sióstr Urszulanek UR w Sierczy.

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.

św. Aniela Merici