logo
Aktualności

Jeśli się zadomowić, to najlepiej w Bogu

„Jeżeli domu Pan nie zbuduje, na próżno trudzą się ci, którzy go wznoszą” (Ps 127). Nasza rybnicka kaplica służy nie tylko siostrom i uczniom, ale również rodzinom, które chcą pogłębiać więź z Bogiem i skorzystać z zaproponowanych im spotkań formacyjnych i modlitewnych. Jedna z takich propozycji to "Zadomowieni w Bogu" - inicjatywa, która miała swój początek w zeszłym roku po weekendowych rekolekcjach dla rodzin.  

Wszyscy chętni - rodziny i społeczność szkolna, wraz z siostrami, spotykają się raz w miesiącu (zwykle były to trzecie piątki miesiąca) na krótkim rozważaniu Słowa Bożego i uwielbieniu Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Przed modlitwą jest też okazja do integracji i pogłębienia wzajemnych relacji przy herbacie i ciastku. 

Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona jest przez grupę muzycznych wraz z siostrą Janą i członkami zespołu "Gedeon", którzy z wielkim zaangażowaniem i pasją animują śpiew i wielbienie. 

Ostatnie w tym roku spotkanie odbędzie się  17 czerwca 2024 r. o godzinie 18:30 - przyjdź i znajdź swoje miejsce  w domu Pana. Zapraszamy!

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.

św. Aniela Merici